Dorost stoupá tabulkou! Čtvrtá výhra v řadě s prvním shutout pro Slíže

17.01.2020, Patrik Rošič

V rámci ELIOD extraligy drostu – o udržení odehráli Porubští další zápas, tentokrát v Olomouci. Poruba dokázala jediným gólem odvézt do ostravské metropole tři cenné body, když jedinou gólovou střelu utkání vsítil Matěj Halata a zařídil tak pro Porubu čtvrtou výhru v řadě. Marek Slíž nepustil ani jednu z dvaceti devíti střel a na své konto přidal první vychytanou nulu v téhle sezóně.

ELIOD Extraliga dorostu - Východ - 28.kolo pá 17.1.13:00
HC Olomouc
0:1(0:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 36. Halata (Vehovský, Macias Kac.). Rozhodčí: Čuňočka – Vašíček, Zapletal. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 41. Střely na branku: 29:33. Průběh utkání: 0:1.
HC Olomouc: Špunar – Holcman, Groch, Přecechtěl, Stratil, Pekr, Sedláček, Přidal Š., – Havel, Zelinka, Václavský, Přidal L., Masare, Fasner, Ševčík, Prísažný, Ruda
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Černý, Macias Kac., Bechný, Gelnar – Hlaváč, Lambert, Koudelný, Ślusarczyk, Vehovský, Macias Krz., Hradil, Halata, Chovanec, Stibor, Kovalčík

První třetina z pohledu gólových šancí jasně patřila Porubě. Nejprve se sám před odkrytou brankou objevil Matěj Halata, který však kotouč poslal mimo tři tyče. Do podobné situace se dostal i Maxim Vehovský, ale ani on nezamířil do poloprázdné klece přesně. Do šaten se šlo za bezgólového stavu. V druhé části padl první a poslední gól zápasu. Branku vsítil porubský hráč Matěj Halata. Marek Slíž pak koncem třetiny předvedl parádní zákroky betonem a následně čepelí brusle, jenž tak ubránil jednobrankové vedení. V poslední tercii jsme mohli vidět pouze vyloučení na obou dvou stranách, jenže ani jeden tým využít šance nedokázal. Porubští dorostenci si tak připsali třetí výhru proti Olomouci.