Domácí loučení s rokem 2022 za tři body! Poruba porazila Sokolov

27.12.2022, Pavlína Vítková

Ve 32. kole Chance ligy přivítala Poruba na domácí půdě HC Baník Sokolov. A jakožto favorit od první periody vedla. Sokolov se sice pokoušel průběh duelu zdramatizovat, k žádnému zvratu ale nedošlo. RT TORAX po výsledku 4:2 zapisuje tři body.

CHANCE LIGA - 32.kolo út 27.12.17:30
HC Baník Sokolov
4:2(1:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 15. Krenželok (Sedlák, Šoustal), 21. Karafiát (Urbanec, Dolejš), 38. Vachovec (Urbanec, Gřeš), 60. Šoustal (Vachovec) – 34. Vrhel (Kverka, Vracovský), 54. Kverka (Vrhel, Vracovský). Rozhodčí: Kubičík, Skopal – Komínek, Kráľ. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1564. Střely na branku: 28:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Urbanec, Voráček, Krenželok, Lemcke, Mlčák, Sedlák – Gřeš, Vachovec, Šoustal – Karafiát, Pšurný, Berisha – Hrníčko, Střondala, Häring – Brodek.
HC Baník Sokolov: Horák (21. Michajlov) – Novák, Mikyska, Pohl, Rohan, Weinhold, Kloz, Klejna, Baláž – Vracovský, Kverka, Vrhel – Berka, Zadražil, Csamangó – Kysela, Rohan, Osmík – Hajný, Švec.

Úvodní minuty zápasu nenabídly tribunám příliš pohledných akcí. V půlce periody ovšem sudí začali vylučovat. Nejprve na trestnou lavici zamířil Jiří Karafiát, který se provinil sekáním. Sokolov z toho nicméně nedokázal nic vytěžit. Poté ale ve čtrnácté minutě vyfasoval trest i Stanislav Vrhel, čehož šikovně využil obránce Daniel Krenželok, zapsal svůj druhý letošní gól a poslal Porubu do vedení. Ve zbývajících pěti minutách si pak RT TORAX vytvářel výrazný tlak, na další branku už ovšem nedošlo.

Prostřední část zahájili Ostravané skvěle. Uběhlo totiž jen 54 vteřin a slavili druhý gól. Tentokrát zásluhou Jiřího Karafiáta, pro kterého to byla druhá přesná trefa v letošní sezoně. Sokolov následně vystřídal gólmany, Horák šel z ledu a do brány putoval Michajlov. Poruba pak opět musela hrát v oslabení, Baník to ale znovu nezužitkoval. Poté si pro změnu domácí otestovali i přesilovku, stav ale zůstával beze změn. Při vyloučení Adama Sedláka už ovšem gól padl. Jeho autorem byl dvacetiletý Stanislav Vrhel. Ani toto skóre nicméně příliš dlouho neplatilo. V čase 37:49 totiž skóroval Michal Vachovec a korigoval tak na 3:1.

Koncovka odstartovala lépe pro hostující celek, Vojtěch Střondala totiž dostal dvě minuty za vysokou hůl. Poruba si ovšem se situací poradila bez větších problémů a zneškodnila všechny sokolovské pokusy. Následně byl vyloučen obránce Ondřej Baláž, i tato výhoda ale zůstala bez gólu. V čase 53:02 se ale přeci jen stav utkání ještě měnil. Jaromír Kverka prostřelil Dolejše a snížil na rozdíl jediné branky. To ale ke zvratu nestačilo. V poslední minutě se navíc do prázdné trefil Tomáš Šoustal a Poruba tedy po výsledku 4:2 bere tři body.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Důležité tři body. Chvílemi jsme měli štěstíčko, ale to k hokeji patří. První dva góly šly na vrub brankáře, od toho se potom utkání odvíjelo. Sokolov hrál výborně. Dneska už opravdu není slabého soupeře, každý zápas je od první do poslední minuty těžký. Máme teď hodně nemocných a zraněných, takže kombinujeme sestavu. Doufáme, že se nám kluci brzy vrátí a v novém roce už budeme hrát zase v plné sestavě.

Martin Štrba (HC Baník Sokolov): Bohužel jsme promarnili první třetinu, ke které jsme přistoupili příšerně. Proti takovému soupeři se už výsledek těžko otáčí. Od druhé části už naše hra nějaké parametry snesla. Za druhou i třetí třetinu bych kluky i pochválil, ale rozhodla první, kterou jsme nezvládli. Pokud se chceme udržet v soutěži, nemůžeme tak přistoupit k utkání. Musíme hrát od první do poslední sekundy a sbírat body, jinak budeme mít velký problém.