Dobře nastartované utkání do vítězného konce junioři nedotáhli

25.10.2019, Gabriela Juříková

Zápas třináctého kola REDSTONE extraligy juniorů mezi Porubou a Vsetínem byl jedno překvapení a jeden velký zvrat. Porubané totiž v první třetině favorita ROBE Vsetín přehráli neuvěřitelným skóre 4:0 a každý si už domýšlel, že se zřejmě rodí senzace. Ano od druhé třetiny se opravdu senzace rodila, ale ve prospěch Vsetína. I díky proměněnému trestnému střílení hosté porubské vedení snížili na rozdíl jedné branky a těsně po zahájení třetího dějství skóre nejen srovnali, ale vedli. V závěru se Poruba snažila o vyrovnání, jenže v poslední minutě inkasovala po šesté. Dobře nastartované utkání do vítězného konce pro Porubu tedy nedoplulo. Ve čtrnáctém kole má HC RT TORAX volno. Další utkání jej čeká za týden 1. listopadu doma s Přerovem.

REDSTONE Extraliga juniorů - Východ - 13.kolo pá 25.10.17:00
4:6(4:0, 0:3, 0:3)
Branky a nahrávky: 2. Barčák (Benka-Rybár), 11. Anlauf, 11. Stodůlka (Brodek, Žídek), 16. Morávek (Pavlík) – 23. Klímek (Ondračka), 24. Pospíšil (Frimel, Pernický), 38. Hilšer (TS), 41. Hilšer (Vavřík), 42. Vašenka (Frymel, Liss), 60. Hilšer (Vašenka, Vavřík). Rozhodčí: Hykel – Kořistka, Bartoň.. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 111. Průběh utkání: 4:0, 4:6.
HC RT TORAX Poruba: Lambert (42. Pawlas) – Pitucha, Mrozek, Havlík, Zajíc, Topolanský, Debnár – Benka-Rybár, Anlauf, Barčák, Morávek, Žídek, Stodůlka, Rambousek, Pavlík, Brodek, Häring
VHK ROBE Vsetín: Málek (21. Tkadlec) – Ondračka, Zeman, Liss, Pernický – Novosad, Holba, Klímek, Hilšer, Vavřík, Vašenka, Vrána, Frimel, Pospíšil

Domácí se na Vsetín velice dobře připravili. Už v prvním dějství si RT TORAX vytvořil čtyřgólový náskok. Ve čtvrté minutě z blízka střílel Jonáš Barčák. Vsetínští Lamberta několikrát prověřili, ale jeho zákroky byly bezchybné. Ve dvou kombinačních akcích hostů vypomohla gólmanovi i obrana, kdy před Valachy zela prázdná brána. To vše dávalo domácímu týmu pocit jistoty a klidu, což se projevilo v jedenácté minutě, kdy Málek neudržel kotouč před sebou hned dvakrát. V čase 10:06 po samostatné akci zakončil Jan Anlauf svou střelu dorážkou a v čase 10:35 po nahrávkách Brodka a Žídka skóroval Daniel Stodůlka. O pět minut později se z autorství gólu radoval Michal Morávek po skvělé nahrávce Pavlíka.

Po otočení stran byl ve vsetínském brankovišti Tkadlec a puky padaly do porubské brány. Nulu Lambertovi vymazal v první sekundě dvacáté třetí minuty Daniel Klímek, který těsně před brankou tečoval prudkou střelu Ondračky. V čase 23:44 ukončil závar před Lambertem Tadeáš Pospíšil a rázem vedla Poruba jen o dvě branky. Nic na tom nezměnil samostatný únik Klímka v druhé polovině třetiny, kdy se snažil forhendem zakončit k levé gólmanově tyči poté, co si jej nalákal na druhou stranu. Po sérii vyloučení, i vzájemných byl na trestné Mrozek. Vsetín vycítil šanci na kontaktní gól a točil porubskou obranu kol dokola, až Morávek sáhl k nedovolenému zákroku a puk v brankovišti zalehl. Sudí nařídil trestné střílení, které Adam Hilšer proměnil. Dvě minuty před koncem třetiny bylo drama na světě!

Po přestávce gólový účet navyšoval ROBE Vsetín. Hned v první minutě vyrovnal Adam Hilšer za asistence Vavříka a o půlminuty později od mantinelu, trochu z úhlu, pálil Jan Vašenka a trefil přesně vnější stranu druhé tyče, takže puk se odrazil do brány. Vsetín nepříznivý stav pěti góly otočil a dál zkoušel cesty do brány. Porubská obrana spolu s Pawlasem, který se postavil od 42. minuty do brankoviště, drželi jednobrankové manko, ale sami se do střeleckých pozic nedokázali probít. Vsetín zavřel střední pásmo a všechny síly dával do útočení. Poruba pod tlakem sice nedělala chyby, Pawlas držel své čisté konto, jenže nutně potřebovala být víc před Tkadlecem a zkusit vyrovnat. To se ovšem nestalo i přes veškerou snahu. Vsetín navíc přidal v poslední minutě šestou branku, resp. Adam Hilšer zkompletoval hattrick a z poloviny se podílel na zisku tří bodů.