Dlouhé vedení nakonec nestačilo. Poruba bere z bitvy s Jihlavou bod

03.12.2020, David Kubatík

K zápasu prvního s druhým došlo v rámci čtrnáctého kola mezi týmy HC RT TORAX Poruba 2011 a HC Dukla Jihlava. A na ledě to šlo poznat. Vedení se postupně přelévalo z jedné strany na druhou, až nakonec došlo na prodloužení. V něm měli více štěstí hosté z Vysočiny, kteří si díky gólu Joshuy Jamese Máchy nakonec odvezli prémiový bod navíc.

CHANCE LIGA - 14.kolo čt 3.12.17:30
HC Dukla Jihlava
2:3p(1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 19. Korkiakoski (Kanko), 22. Sikora (Kanko, Káňa) – 5. Fronk (Mácha, Jiránek), 54. Harkabus (Illéš, Jiránek), 63. Mácha (Illéš, Mareš). Rozhodčí: Cabák, Ondráček – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Hráno bez diváků. Střely na branku: 32:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2 - 2:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs – Teper, Kozák, Szathmáry, Urbanec, Slavík, Žovinec, Voráček – Korkiakoski, Hudeček, Pořízek – Káňa, Jáchym, Sikora – Špaček, Kanko, Endál – Brodek, Hlinka, Žolobov.
HC Dukla Jihlava: Brož – Krenželok, Eliáš, Černý, Strejček, Bilčík, Mareš, Zedek – Havránek, Skořepa, Illéš – Jiránek, Fronk, Mácha – Harkabus, Lichanec, Pekr – Čermák, Juda, Chlubna.

Utkání začalo opravdu zostra. Ve čtvrté minutě napálil Kanko tyč Brožovy branky a Špaček s pořádnou dávkou smůly nedokázal usměrnit tancující puk do prostoru tří tyčí. Co se nepovedlo domácím, dokázali pak za minutu hosté. Střelu Máchy z levého kruhu dokázal Muštukovs pouze betonem vyrazit na hůl Jiřího Fronka, který puk bez problémů zametl do sítě – 0:1. Oba týmy potom přežily po jednom oslabení a vypadalo to, že se rozloučí za těsného vedení hostů. K tomu ale nedošlo. V devatenácté minutě se totiž na Brože rozjel Markus Korkiakoski a se štěstím procpal puk mezi jeho betony. Ve zbývajícím čase došlo ještě k jednomu vyloučení na porubské straně, které ale hosté z Vysočiny do přestávky využít nedokázali.

Druhá třetina proběhla velice netradičně, začala však skvěle. Porubští přežili zbytek jihlavské přesilovky a zanedlouho sami gólově udeřili. Na konci dvaadvacáté minuty poslal Kanko nádhernou přihrávku na Marka Sikoru, který vydařenou střelou z první nedal Brožovi šanci – 2:1! Zanedlouho se hra zastavila. Kvůli opravy praskliny na ledě se zhruba pět minut nehrálo. V minutě třicáté mohli domácí své vedení zdvojnásobit. Kanko, Špaček ani Endál však ležícího Brože překonat nedokázali.

V polovině třiatřicáté minuty se pak o slovo znovu přihlásila prasklina v ledu. Po chvíli pokusů o opravu se nakonec rozhodčí dohodli s oběma trenéry na tom, že proběhne přestávka a zbylý čas se dohraje po ní společně s třetinou třetí. To se pak nakonec i stalo. Zbytek druhé části proběhl velmi rychle a bez nějaké zásadnější šance na jedné či druhé straně.

Úvod třetí části přinesl dost šancí na obou stranách, žádná z nich ale neměla úplně gólové parametry. Ta, která je měla, přišla až v jednapadesáté minutě. Exporubský Illéš naprosto nepochopitelně minul z pár metrů prázdnou Muštukovsovu klec, díky čemuž i nadále trvalo vedení domácích Ostravanů. Ne ale příliš dlouho. Za další tři minuty totiž ten samý hráč našel geniální přihrávkou u levé tyčky osamoceného Tomáše Harkabuse, který se nerozpakoval a pohotovou ranou srovnal. Zanedlouho po tomto gólovém úspěchu se čas třetí periody naplnil a bylo jasné, že se půjde do prodloužení.

V nastaveném čase byli lepší hosté. Za ty se nejprve v tutové šanci neprosadil Skořepa, aby pak v čase 62:09 rozhodl o bodu navíc pro svůj tým střelou do odkryté branky Joshua James Mácha. Jihlavští se tak posunuli se čtyřiadvaceti body do čela tabulky. Poruba má spolu se Vsetínem o bod méně a patří jí díky lepšímu skóre příčka druhá.

Příští zápas Ostravané odehrají již tuto sobotu na ledě horácké Slavie z Třebíče.

Martin Janeček (HC RT TORAX Poruba 2011): Dnešní ztráta byla opět velké zklamání. Myslím, že kluci poctivě pracovali, ale bohužel ve chvílích, kdy soupeře přehráváme, tak nedokážeme z vyložených šancí dostat kotouč do brány. To platí i pro přesilové hry, je to jen o zakončení. Ve druhé třetině jsme možná mohli odskočit o dva nebo tři góly, ale nedokázali jsme tyto šance využít. Nezbývá, než klukům udržet hlavy nahoře a snažit se štěstí překlopit na naši stranu.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): První třetina byla z naší strany velice dobrá a dostali jsme se do vedení. Následně po chybě domácí vyrovnali a jak navýšili na 2:1, tak se naše hra zhroutila. Naštěstí tento výpadek trval něco málo přes deset minut a dostali jsme se zpět do zápasu. Potom se kluci zvedli a dokázali vyrovnat. Po třetí siréně se šlo do prodloužení, ve kterém jsme urvali bonusový bod my.