Diváci v Mostě viděli krásnou exhibici Sarezy

08.12.2007, Adam Bagar

Sareza Ostrava zavítala na led Mostu, kde se čekal velmi vyrovnaný duel. Ostravští však hned v úvodu dokázali skórovat velmi šťastnou brankou Hubáčka, a to jakoby mostecké poslalo do kolen. I přesto, že první třetina byla velmi vyrovnaná, tak ještě do jejího konce přidala Sareza druhou branku z hole Zdeňka Pavelka. Druhá část však už patřila Sareze, která na ledě předváděla pěkné akce a díky nim odskočila domácím již na rozdíl šesti branek. Postupně se trefili Gelačák, Klimek, Zdeněk a dnes již podruhé Pavelek. V poslední části působili již mostečtí více než odevzdaně a k vidění tak byla místo ligového zápasu naprostá exhibice. Sedmou branku přidal vítkovický útočník Káňa a o chvíli později přidal již osmou branku Zdeněk, který se také trefil dnes již podruhé. V závěru už si oba týmy především hlídaly, aby neinkasovaly. To se jim povedlo, a tak Sareza zvítězila na ledě Mostu 0:8.

- 28.kolo so 8.12.17:00
HC Most
0:8(0:2, 0:4, 0:2)
Branky a nahrávky: 2. Káňa (Červenka, Hubáček), 11. Pavelek (Šebesta, Boháč), 26. Gelačák (Bokroš), 32. Klimek (Zdeněk, Vnenk), 39. Zdeněk (Klimek, Pavelek), 40. Pavelek (Šebesta, Boháč), 48. Káňa (Hubáček, Červenka), 51. Zdeněk (Najdek, Mrázek). Rozhodčí: Würtherle T. - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 4:10, navíc Martínek (MST) 10 OT. Využití: 0:2. Diváci: 480. Střely na branku: 35:32. Průběh utkání: 0:8.
HC Most: Volke (od 33. Fiala) – Martínek, Plaček, Kocek, Szakál, Trončinský, Charousek, Suchánek, Kaltenböck – Zaťovič, Míka, Kudrna – Nedrna, Koláček, Metlička – Zucker, Rindoš, Kloz – Urban, Pinc, Nekvinda
HC Sareza Ostrava: Štěpánek – Ovšák, Vnenk, Pavelek, Palík, Mrázek, Suchý – Šebesta, Boháč, Svačina - Klimek, Najdek, Zdeněk - Káňa, Hubáček, Červenka - Gelačák, Glas, Bokroš

Hned v úvodu zápasu vsítila Sareza velmi rychlou branku, když v čase 1:55 vyrobil obrovskou chybu domácí gólman Volke, kterému propadlo nahození Tomáše Káni až do branky. I přes protesty domácího týmu, který se domníval, že kotouč nepřešel celým objemem brankovou čáru, hlavní rozhodčí Wütherle branku uznal. Ve čtvrté minutě dostali mostečtí výhodu přesilové hry, ale byli z úvodní branky zaskočeni natolik, že ani nedokázali ohrozit branku Štěpánka. V deváté minutě se probíjel do šance Nedrda, ovšem byl zahákován, a tak domácí měli k dispozici další přesilovku. Ta však po několika vteřinách skončila, když se provinili hákováním i domácí hráči. V čase 10:38, když už hráli hráči Sarezy v pěti mužích v poli, tak vsítili svou druhou branku – trio Boháč, Šebesta a zakončující Zdeněk Pavelek předvedli krásnou kombinaci, kterou zakončil posledně jmenovaný k pravé tyči Volkeho branky. Rozhodčí nasadil již od začátku utkání velmi přísný metr, a tak ve dvanácté minutě hráli domácí v další početní výhodě. V té nejprve pálil od modré Plaček a poté střílel z pravého kruhu Nedrda, ale Štěpánek si s oběma příležitostmi domácích bez problémů poradil. V 15. minutě si prokličkoval až před Štěpánka Zucker, ovšem trefil jen připravené betony hostujícího gólmana. Dvě minuty nato se dostala do šance i Sareza, když pálil Svačina na branku domácích. V osmnácté minutě pálil na připraveného Štěpánka Zucker, kterému připravil ideální příležitost Rindoš. Do konce první části se již nic nestalo, a tak Sareza vedla po vyrovnané první dvacetiminutovce v Mostu 0:2.

Úvod druhé části nepřinesl příliš atraktivní podívanou. Až ve 24. minutě pálil od modré čáry Plaček, jehož střelu Štěpánek pouze vyrazil, ale následnou dorážku již zachytil ve své lapačce. V čase 25:21 přidala Sareza již svou třetí branku, když Bokroš přihrával zpoza branky na úplně volného Libora Gelačáka, který se nemýlil. Ve 27. minutě mohli domácí snížit, ovšem Plačkovu střelu na prázdnou branku zachytil na brankové čáře jeden z obránců hostí. Poté zahrávali domácí další přesilovku, ve které však vůbec nic nepředvedli. Až při hře pět na pět nebezpečně zatápěla před Štěpánkem dvojice Rindoš a Zucker. V čase 31:17 bylo s domácím Mostem ještě hůře, když po krásné akci Zdeňka zakončoval nad lapačku gólmana Volkeho Lukáš Klimek. Neuběhla a ni minuta a domácí mohli snížit, ale Koláček trefil pouze tyč Štěpánkovy branky. Aby domácí vnesli do svých řad nový impuls, tak ve 33. minutě vystřídali gólmana – Volke byl nahrazen zkušenějším Radkem Fialou. O další minutu později se ocitl před Štěpánkem zcela sám Nedrda, ale nedokázal efektivně zakončit. O pár okamžiků později střílel od modré Plaček, ale mostecké střely dnes postrádají větší razanci. Ve 35. minutě hráli domácí již další přesilovou hru, ale opět nedokázali na velmi dobře organizovanou obranu hostí nic vymyslet. Sareza dnes skutečně předvádí skvělou efektivitu střelby – v čase 38:15 zvýšila již na 0:5, když krásnou kombinaci hostí zakončil Jiří Zdeněk. V poslední minutě druhé části si ještě zahrála v početní výhodě i Sareza a hned toho také dokázala využít – v čase 39:44 zahrála další skvělou kombinaci na jejímž konci byl Zdeněk Pavelek. Ve druhé třetině předvedla Sareza své kvality a krásnými brankami zvýšila již na 0:6.

Hned v úvodu třetí třetiny ohrozil branku Mostu střelou od modré Vnenk. Ve 44. minutě nabídl hlavní rozhodčí dnes již posedmé výhodu přesilovky domácím, ale naložili s ní podobným způsobem jako s těmi předchozími. Ve 46. minutě předvedli hosté opět velmi krásnou akci pro oko diváka, ale Boháč měl tentokrát obrovskou smůlu při zakončení. To však Sarezu nemuselo mrzet, protože již v čase 47:36 skórovala posedmé, když si Tomáš Káňa vybruslil zpoza branky až před Fialu, kterého nadvakrát překonal. Sareza proměnila zápas v exhibici a hrála si s domácími jako kočka s myší, na Fialu se valila jedna útočná lavina za druhou. V čase 50:47 bylo s domácími ještě hůře, když opět parádní exhibiční akci zakončil dnes již svým druhým gólem Jiří Zdeněk. Sareza obstřelovala branku Fialy a nezastavila ji ani přesilová hra Mostu, který v poslední třetině už na ledě jakoby neexistoval. Závěr již se jen dohrával, protože ani jeden z celků již nechtěl inkasovat. Nakonec domácí potupnou desítku neinkasovali a Štěpánek vychytal čisté konto, takže oba týmy své závěrečné taktické plány splnily. Sareza Ostrava tak zvítězila na ledě Mostu, který si připisuje neskutečný debakl 0:8.

Ladislav Kolda (HC Most) : Snažili jsme se na dnešní zápas co nejlépe připravit, soupeř měl stejně jako my několik hráčů z extraligy, ale nám to nepomohlo. Klíčový moment byl hned na začátku utkání, kdy jsme dostali dva rychlé a hlavně laciné góly, které těžce poznamenali náš další výkon. Dostali jsme se do útlumu, ze kterého jsme se už do konce zápasu nedostali.

Jan Vavrečka (Sareza Ostrava) : Měli jsme ze zápasu určité obavy, přeci jenom absolvovali jsme hodně dlouhou cestu napříč republikou. Důležité byly dva rychlé góly hned na začátku. Utkání se mi hodnotí velice dobře, byli jsme dnes velice aktivní, měli jsme dobrý pohyb po kluzišti, hráči o sobě dobře věděli. Celé mužstvo si za dnešní výkon zaslouží ode mě poděkování.