Destrukce! Poruba bez většiny opor deklasovala polskou dvacítku!

02.08.2016, René Chyla

Porubští hokejisté zahájili přípravná klání dříve než některé extraligové celky a v úvodním utkání vyzvali na souboj polskou dvacítku. Ta se v posledních letech stala již tradičním soupeřem v přípravných zápasech a nejinak tomu je i letos. Jako den a noc by se ale daly nazvat dvě odlišné poloviny úterního duelu. Vlažnou a nevýraznou první půli vystřídal drtivý brankostroj, kdy RT TORAX zamířil přesně za Buczkova záda během jedenácti minut hned šestkrát. Poruba nakonec jednoznačně smetla polskou dvacítku 8:2 a již ve čtvrtek ji čeká polské Jastrzebie.

2. liga – přípravné zápasy - přát. út 2.8.18:00
Polsko "20"
8:2(1:0, 3:2, 4:0)
Branky a nahrávky: 12. Hudeček (Černín, Blahuta), 36. Ballner (Gola P., Smrčka), 38. Blahuta (Gola R.), 39. Černín (Smrčka), 44. Flašar (Smrčka), 46. Blahuta (Puškár, Gola R.), 48. Ballner, 49. Puškár (Flašar) – 23. Łyszczarczyk (Zieliński), 37. Wsół (Gosciński). Rozhodčí: Fiala – Janda L., Cirkl. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 320. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 8:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (od 31. Matoušek) – Řehák, Flašar, Baca, Puškár, Bílek, Kropka, Černin, Gola P.– Ballner, Blahuta, Rimmel, Hudeček, Vaněk, Pěnčík, Gelnar, Gola R., Smrčka, Szajter
Polsko "20": Studzinski (od 31. Buczek) – Wsół, Chorążyczewski, Musioł, Michałowski, Zieliński, Nowak, Bizacki, Krok – Gosciński, Skrodziuk, Bernacki, Krežołek, Filyp, Jarosz, Łyszczarczyk, Olszewski, Pomianek, Bichta, Sroka, Pas, Zygmunt, Pelaczyk

První přípravné utkání začalo přesně podle předpokladů. Hru provázelo plno nepřesností a ani jeden celek se nedokázal déle udržet ve svém útočném pásmu. Bezbrankový stav vydržel až do začátku dvanácté minuty, kdy využil RT TORAX přesilovku. Vojtěch Černín využil chyby hostujícího gólmana, na levé straně našel naprosto volného Jana Hudečka, který měl do odkryté branky lehký úkol – 1:0. Možnost navýšení hubeného vedení se domácím naskytla o chvíli později, kdy Poruba dostala k dispozici 99 sekund dlouhou dvojnásobnou přesilovou hru. Tu ale domácí využít nedokázali.

Vyrovnáno bylo hned na začátku druhé dvacetiminutovky. Alan Łyszczarczyk vypálil zpoza kruhů a kotouč si našel cestu až za Tihlářova záda – 1:1. RT TORAX mohl znovu odskočit v další početní převaze. Nejblíže brance byl Robin Gola, který tečoval dělovku Dominika Bílka těsně nad. V polovině utkání došlo na střídání gólmanů v brankovišti. Porubskou svatyni hájil Petr Matoušek, tu polskou pak střežil Karol Buczek. Na začátku 37. minuty úřadovali Porubští znovu.

David Ballner perfektně zužitkoval nahrávku Patrika Goly a poslal kotouč do levého horního růžku – 2:1. Za půl minuty bylo srovnáno. V přesilovce se do puku na modré čáře opřel Patryk Wsól, jenž zamířil přesně pod horní tyčku – 2:2. O pár sekund později vedl RT TORAX potřetí. Robin Gola přihrával mezi kruhy Martinu Blahutovi, který neměl slitování a zamířil přesně mezi Buczkovy betony – 3:2. Další minuta a další puk v síti polského gólmana. Marek Smrčka přenechal v útočném pásmu kotouč Vojtěchu Černínovi a ten se trefil přízemní střelou k pravé tyči – 4:2.

Domácí pokračovali v brankostroji i po přestávce. Na začátku 44. minuty se zapsal mezi střelce také Patrik Flašar, po jehož střele se puk po sérii odrazů dostal mezi gólmanovy betony – 5:2. V další přesilovce zamířili do černého Porubští opět. Martin Blahuta tečoval Puškárovu střelu od modré a poslal puk k pravé tyči – 6:2. O chvíli později byli Poláci už opravdu zralí na ručník. David Ballner se prosmýkl mezi hostujícími obránci a ve své individuální akci nezapochyboval střelou nad lapačku – 7:2. Ve 49. minutě vykoupali Porubští Buczka poosmé. Patrik Flašar nalezl na pravém kruhu nekrytého Jana Puškára, jenž zamířil přesně pod víko – 8:2.

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Na to, že se jednalo o první zápas, tak vládne určitě spokojenost. Ze začátku byli Poláci hodně draví a bylo to poměrně vyrovnané. Postupem času jsme měli fyzicky značně navrch a důležité bylo, že jsme konečně tlačili do brány a začali proměňovat šance. Poslední dvacetiminutovka už byla jednoznačně v naší režii, měli jsme navrch a zaslouženě jsme vyhráli.