Další utkání Elite Cupu dopadlo vítězně! Dorostenci porazili Budapešť vysoko 6:1

19.08.2023, Patrik Rošič

V sobotu 19. srpna pokračoval Elite Cup druhým hracím dnem a Porubané vyzvali Budapešť. Nejprve se dostali do vedení Budapešťané, následně se ale až do konce zápasu prosazovali porubští borci a domácí hokejisty tak dokázali jasně přehrát poměrem 6:1.

Přípravné zápasy dorostu - EC so 19.8.13:30
Budapest Jégkorong Akadémia
1:6(1:2, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 6. Dobos (Konobelj) – 16. Ignatěnko (Kozák), 18. S. Stasiuk (Bobok), 33. Skorochod, 33. Ostřížek, 58. Janák (T. Vehovský), 59. Ostřížek. Vyloučení: 11:7. Využití: 1:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 34. Střely na branku: 27:27. Průběh utkání: 1:0, 1:6.
Budapest Jégkorong Akadémia: Németh (31. Daradics) – Gál, Őrsi, Temesi, Szivák, Káté, Szamel, Bánhegyi, Merkl – Bisz, Dobos, Konobelj – Bekker, Máthé, Schmidt – Jámbor, Krimenetskyi, Molnár – Buzás, Szűcs, Szalontai-Virág
HC RT TORAX Poruba: Bernard – S. Stasiuk, Majakowski, Korbel, Kozák, Šima, Krpec, – Viktor, T. Vehovský, Indrst – Ignatěnko, Bobok, Skorochod – Kubečka, Stryczek, Ostřížek – Václavek, Žídek, Michalík

Jako první se dovedení dostali domácí hokejisté, když přesilovou hru dokázal využít Boldizsár Dobos. Porubané dokázali vyrovnat až deset minut po Dobosaovi, a to stejnou mincí. Početní výhodu proměnil Mykolaj Ignatěnko. Netrvalo dlouho a Porubští šli do vedení po využité přesilovce 5 na 3. Červenobílé borce rozradostnil Semen Stasiuk.

V druhé části hry se čekalo dlouho, než se některý z hráčů prosadí. Probíhala 33. minuta, když se skóre měnilo hned dvakrát. Nejprve upravil na dvoubrankový rozdíl Danyl Skorochod, aby za třicet vteřin upravil už na 4:1 Jan Ostřížek.

Třetí perioda byla co se týče čekání na gól ta nejnapínavější. Počet na světelné tabuli se měnil až v samotném závěru utkání. V 58. minutě přidal pátý gól porubských hráčů Viktor Janák. Zdálo se, že se do závěrečné sirény nic nestane, ale definitivní tečku za vítězstvím zapsal druhým gólem Jan Ostřížek.