Béčko mladšího dorostu přejelo lídra a vede nadstavbovou skupinu, rozhodl Moškoř

18.02.2018, René Chyla

Tak tohle by šlo. B-tým mladšího dorostu rychle zapomněl na sobotní výprask ve Znojmě a o necelý den později si na domácím ledě bez problémů poradil s lídrem nadstavbové skupiny z Valašského Meziříčí jasně 6:1. Bobři nevyužili ani téměř dvouminutovou převahu pět na tři, o jedinou trefu se navíc postarala hostující Eliška Veselá. To na porubské demolici se podílelo hned šest různých střelců, výstavní tečí před brankovištěm se zaskvěl Přemysl Pohl.

Regionální liga mladšího dorostu - N12 ne 18.2.13:15
HC RT TORAX Poruba "B"
HC Bobři Valašské Meziříčí
6:1(1:0, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 2. Boguaj, 21. Moškoř, 37. Pohl (Prokeš), 47. Elze (Moškoř, Kubalák), 51. Bukovjan (Macias Kr., Stehlík), 60. Machů (Chovanec, Bukovjan) – 27. Veselá (Janoštík M.). Rozhodčí: Janda L. – Moravec, Kořistka. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 59:20. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1.
HC RT TORAX Poruba "B": Calábek – Sztefek, Stehlík, Machů, Grenzdiok – Kubalák, Boguaj, Bukovjan, Prokeš, Elze, Chovanec, Moškoř, Pohl, Luzar, Hlavatý, Macias Kr.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Grygar – Tobola, Janoštík M., Janoštík L., Sovjáková, Siner E., Veselá, Skopal, Polášek, Kolár, Stodůlka L., Cypris, Hudec, Boháč

Petr Calábek (POR) (20 střel, 19 zásahů, 1 gól, 95.00 % úspěšnost)
Krzysztof Tomas Macias (POR) (0+1)
Tomáš Machů (POR) (1+0)

Boguajova rána nad rameno a nevyužitá přesilovka Bobrů pět na tři

Utkání se ještě ani pořádně nerozjelo a už tu byl první gól. V čase 1:35 se na kruhu dostal ke kotouči Václav Boguaj, který zamířil přesně nad Grygarovo rameno – 1:0. Ve čtvrté minutě však mohlo být vyrovnáno, porubskému týmu totiž byli v krátkém sledu vyloučeni dva hráči a Bobři hráli minutu a padesát sekund ve dvojnásobné přesile. Ta se jim ale příliš nepovedla a domácí brankář příliš práce neměl. Zhruba v polovině prvního dějství nebezpečně před hostující brankou dorážela dvojice Marek Prokeš – Přemysl Pohl, Petr Grygar ale tentokrát odolal. V minutě osmnácté pak střelu Vojtěcha Bukovjana tečoval Krzysztof Macias, ani ten ale vedení porubského týmu nenavýšil.

Moškořova přesnost, Veselé snížení Bobrů a Pohlova teč

Ostravanům se povedl vstup i do druhé třetiny. Po 53 vteřinách vypálil od modré čáry Jan Moškoř, který opět nachytal Petra Grygara nad levé rameno – 2:0. Ve 27. minutě hosté snížili, Eliška Veselá si totiž mezi kruhy sjela pro odražený kotouč a přízemní střelou zaskočila všechny přítomné – 2:1. Zanedlouho byli pořádně dotěrní zase Porubští, nebezpečná dorážka Velena Hlavatého ale svůj cíl nenašla. HC RT TORAX si vedení vzal zpět ve 37. minutě, v níž Marek Prokeš našel z pravé strany před brankovištěm Přemysla Pohla, jenž tečoval puk pod víko – 3:1.

Dorážka Elzeho, tyč Tomáše Machů v oslabení a Bukovjan na správném místě

V závěrečné třetině už domácí jen pohodlně navyšovali své vedení. Zatímco ve 42. minutě se svou dorážkou Velen Hlavatý neuspěl, za pět minut slavil Daniel Elze, který dojel odražený puk a trefil před sebou odkrytou branku – 4:1. Tomáš Machů si následně v oslabení udělal ze středního pásma útočný výlet, z mezikruží ale napálil pouze tyč Grygarovy branky. Porubští se poté prosadili i v početní výhodě. Střela Krzysztofa Maciase vypadla hostujícímu brankáři k betonu, kde už do něj klepl Vojtěch Bukovjan a bylo hotovo – 5:1.

Chovancův únik skončil fiaskem a agilní Machů v závěru

V 56. minutě pak Petr Grygar vyjel proti úniku Pavla Chovance, ten sice valašského brankáře zkušeně přehodil, nicméně poté před naprosto odkrytou brankou zkusil bekhend, který zastavila tyč. V čase 59:56 se ještě hodlal do střelecké listiny zapsat Tomáš Machů, jehož první pokus sice skončil na betonu, dorážka však už první zábranu přeskočila a zastavila se až v síti – 6:1.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba "B"): Po včerejší prohře jsme zamíchali sestavou. Hráli jsme zodpovědněji, na druhou stranu soupeř nebyl až tak kvalitní, jako tomu bylo v sobotu ve Znojmě. Půlka zápasu byla vyrovnaná, poté už jsme ale převzali otěže a jen navyšovali své vedení. Bereme tři body, do zápasu jsme nasadili všechny hráče, kterým bych rád poděkoval za odvedený výkon.

Jan Kramář (HC Bobři Valašské Meziříčí): Dostali jsme rychlý gól, který nám hodně zamotal hlavy, čehož Poruba využila, zatlačila nás a my jsme nebyli schopni se z tlaku vymanit. Kluci ale bojovali, snížili na 1:2, nicméně jsme málo stříleli a s nějakými dvanácti střelami se vyhrává těžko. Chyběl nám důraz před brankou a Poruba měla trochu jiný fyzický fond než naše mužstvo.