Ani tříbrankový náskok na vítězství nestačil. Poláci rozhodli v nájezdech

26.08.2021, David Kubatík

Další přípravné utkání čekalo na hokejisty klubu HC RT TORAX Poruba 2011 na ledě třetího celku loňského ročníku polské ligy. Zápas s Tychy se pro Ostravany zprvu vyvíjel dobře. Po bezgólové první třetině se zásluhou dvou branek Gumana a jednoho zásahu Kanka ujali vedení 3:0 a nic nenasvědčovalo tomu, že by zde bylo k vidění ještě nějaké drama. To se ale nakonec konalo. Poláci dokázali vyrovnat v poslední minutě v power play. Posléze zvládli i přidanou nájezdovou loterii.

CHANCE LIGA - přípravné zápasy - přát. čt 26.8.18:00
Górnośląski Klub Sportowy Tychy
4:3sn(0:0, 1:3, 2:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 33. Mroczkowski (Szczechura), 42. Feofanov (Bizacki), 60. Cichy (Mroczkowski, Seed), nájezd Feofanov - 23. Guman (Vachovec), 27. Kanko (Hotěk, Voráček), 30. Guman (Vachovec). Rozhodčí: Krzywda, Klaczynski – Kret, Kucharewicz. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 300. Střely na branku: 25:29. Průběh utkání: 0:3, 4:3.
Górnośląski Klub Sportowy Tychy: Lewartowski - Seed, Kotlorz, Smirnov, Bizacki, Biro, Paciecha, Kasperek, Gruzla - Szczechura, Cichy, Mroczkowski - Sergushkin, Feofanov, Dupuy - Goscinski, Ubowski, Marzec - Jeziorski, Galant, Witecki.
HC RT TORAX Poruba 2011: Brízgala - Voráček, Žovinec, Houdek, Kozák, Slavík, Husa - Stloukal, Bitten, Korkiakoski – Guman, Vachovec, Jenyš – Gřeš, Toman, Hrníčko – Kanko, Hotěk, Šilhavý – Špaček.

Porubští byli od prvních minut lehce aktivnějším týmem, na dobře organizovanou obranu domácích ale dlouho najít recept neuměli. Oba celky si také v úvodní dvacetiminutovce vyzkoušely hru v početní výhodě, ani jeden z nich ale úspěch neslavil. Celkově bylo střel na obou stranách velice málo. Dalo by se klidně říci, že se oba gólmani spíše nudili a na polském ledě pouze nepříjemně mrzli. A když už to vypadalo, že Ostravané přece jen budou odcházet do kabin s vedením, odpískal rozhodčí před Šilhavého přesnou střelou vysokou hůl. Oba soupeři se tak rozloučili za bezbrankového stavu.

To v druhé části už diváci góly viděli, i když nadšeni z nic moc nebyli. Ve dvacáté třetí minutě dorazil puk za Lewartowského záda Tomáš Guman, o čtyři minuty později se v oslabení prosadil další porubský střelec Petr Kanko a v minutě třicáté přidal, pro změnu v přesilovce, svůj druhý gól v zápase Tomáš Guman. Ani za stavu 0:3 se ale domácí nevzdali a už ve třicáté třetí minutě snížili zásluhou Christiana Mroczkowského.Víc už toho střelci na jedné či druhé straně nestihli, a tak se šlo do kabin za dvoubrankového vedení ostravského favorita.

Také třetí část začala rychlým gólem, který tentokrát skončil za zády Adama Brízgaly. Jeho autorem byl Egor Feofanov, který tak zprvu luxusní porubský náskok upravil pouze na ten nejzákladnější. Čas však dále běžel a zdálo se, že už si Porubští vítězství vzít nenechají. V poslední minutě ale sáhli polští trenéři při své přesilovce ještě k power play. A vyplatilo se jim to. Dvacet šest vteřin před třetí sirénou vyrovnal Mike Cichy.

Po nerozhodném výsledku pak ještě přišly na řadu samostatné nájezdy. Za domácí proměnili Sergushkin, Feofanov a Dupuy, za hosty pouze Korkiakoski a Bitten. Porubským hokejistům tak po zpackaném závěru protekly mezi prsty i samostatné nájezdy.

Příští přípravné utkání odehrají svěřenci Jiřího Šejby a Davida Moravce v úterý 31. srpna, kdy od 18:00 přivítají v RT TORAX ARENĚ celek Prostějova.

Jiří Šejba (HC RT TORAX Poruba 2011): Dá se říct, že polovina zápasu dobrá, vedeme 3:0. Hráli jsme svůj hokej. Ale potom to opustíme. Lehkovážnost... Ještě pořád vedeme 3:1, 3:2. Ale když nedáte za přečíslení 5:3 branku, musí to takhle dopadnout. No a Cichy, který vstřelil jejich vyrovnávací gól, je tady jeden z nejlepších střelců, ten umí. A když už pak teda jedu nájezdy, musím jet na 100 procent. Takhle to dál nejde. Přípravné zápasy se musí odehrát, aby se ukázalo, jakou má tým formu, a ne že se na sebe budeme jen koukat. Budeme muset vyvodit nějaké důsledky, dochází mi trpělivost.