Ani druhý zápas výhru nepřinesl, nájezdovou loterii lépe zvládli hokejisté Jastrzębie

09.08.2024, Patrik Rošič

Poruba zamířila k druhému utkání v přípravě opět do zahraničí, tentokrát jela vyzvat JKH GKS Jastrzębie. Misky vah se přehupovaly ze strany na stranu až do nerozhodného stavu a rozhodovat tak musela nájezdová loterie. Tu lépe zvládli domácí a Poruba tak na svou první radost z výhry musí ještě chvilku počkat.

MAXA LIGA - přípravné zápasy - přát. pá 9.8.17:00
JKH GKS Jastrzębie
4:3sn(1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Pulkkinen (Kaleinikovas), 32. Kaleinikovas (Kuru, Ronkainen), 44. Ślusarczyk (Kasperlík, Bagin), rozh. náj.: Kaleinikovas – 19. Šoustal (Hanula), 19. Christov (Střondala), 45. Christov (Střondala) Rozhodčí: Breske, Czech – Kucharewicz, Sztwiertnia. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0 V oslabení: 0:0. Diváci: 311. Střely na branku: 25:38. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3.
JKH GKS Jastrzębie: Lacković – Górny, Hanzel, Makela, Ronkainen, Źurek, Bagin, Kunst, Onak – Urbanowicz, Petras, Ślusarczyk – Kaleinikovas, Kuru, Pulkkinen – Kasperlík, Kiełbicki, Kral – Sołtys, Nalewajka, Zajac
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Doudera, Nilsson, Voráček, Bartko, Gutwald, Sedlák, Adamec – Herrman, Roman, Christov – Střondala, Kotala, Krenželok – Hanula, Šoustal, Razgals – Gřeš, Vachovec,Klímek

Porubané s jistotou chtěli jako první jít v utkání do vedení, jenže o úvodní gól zápasu se postarali domácí hokejisté. Již v páté minutě střetnutí se dostal ke kotouči Fin Teemu Pulkkinen, který střelou od červené vystřelil a dostal kotouč za záda Dolejše přes změť hráčů, jenž stáli před ním. Poruba našla odpověď až v samotném závěru periody. V čase 18:10 dokázal ze silného tlaku vyrovnat Tomáš Šoustal. Za padesát vteřin mohla porubská střídačka slavit podruhé, jelikož se před první sirénou dokázal prosadit i Vít Christov.

V druhé části hry se na změnu stavu čekalo docela dlouho. Blíž k tomu byli porubští hokejisté, konkrétně Lukáš Krenželok prověřil domácího gólmana téměř z prostoru brankoviště. Lacković ale odolal. Následně štěstí vyzkoušel z vrcholu kruhu Herrman, ani on však proti brankáři Jastrzębie nevyzrál. Psala se 32. minuta a domácí dokázali srovnat krok. Přesilovku proměnil Mark Kaleinikovas - 2:2. V závěru tercie se ještě ozval Michal Vachovec, ten však nastřelil pouze brankovou konstrukci.

V třetí dvacetiminutovce se opět jako první radovali hokejisté Jastrzębie. Vedení na stranu svého celku přehoupl Jakub Ślusarczyk. Borci v červenobílých dresech našli bleskovou odpověď. Parta okolo trenéra Režnara totiž srovnala za pouhých třicet vteřin, když po přihrávce Střondaly zapsal svůj druhý přesný zásah Vít Christov. Za pár okamžiků zvonila tyč i za Dolejšem, tu orazítkoval Kral.

Jelikož se do závěrečné sirény nedokázalo prosadit ani jedno mužstvo, tak na řadu přišlo pětiminutové prodloužení. A když ani nastavených pět minut nepřineslo rozuzlení, musely přijít samostatné nájezdy. Za Porubu se rozjeli Razgals, Střondala, Roman i Šoustal a ani jeden svůj pokus neproměnili. Naopak domácí hráči proměnili hned dvě své šance a bylo tedy hotovo. Rozhodující nájezd vsítil Mark Kaleinikovas.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Bylo to utkání, které jsme měli vyhrát. Soupeře jsme hodně přestříleli, bohužel se nepočítají střely ale branky, ty jsme dali jen 3 a v nájezdech jsme pak prohráli. Měli jsme dvě přesilovky, zahráli jsme je dobře, ale nedali jsme gól, naopak v oslabení jsme dostali. Zase je na čem pracovat a dívat se dál.