Junioři zvítězili v prvním zápase nového roku! Chrudim porazili 4:1

05.01.2024, Eva Suchánková

V pátek 5. ledna odehráli Porubané první utkání v roce 2024. Na svém domácím ledě přivítali, v rámci 25. kola Ligy juniorů, Chrudim. Tento duel přinesl pro Porubu nejen výhru, ale také vstup správnou nohou do další části sezóny.

Liga juniorů - 25.kolo pá 5.1.
HC Chrudim
4:1(2:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Sobol P. (Hansel), 18. Šindler (Šťastný), 35. Koida, 48. Matějka (Bodnar, Koida) – 27. Macas (Kubíček). Rozhodčí Janda – Hladík, Cygal. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1. Diváci: 111.
HC RT TORAX Poruba 2011: Mareček – Karal, Kalužík, Bodnar, Janeček, Telnov, Ševčuk, Kosina – Šindler, Hansel, Skřipčák, Koida, Svozil, Šrubař, Matějka, Šťastný, Martiňák, Chromišin, Sobol, Dobša
HC Chrudim: Batih – Straka, Vašek, Dvořák, Kubišta, Pazdera, Krejčík – Matýs, Zdeněk, Novák, Jedlička, Kubíček, Jirout, Macas, Štěpnička, Kantor

Domácí tým otevřel skóre utkání v 15. minutě, když puk z hole Petra Sobola skončil za zády chrudimského Batiha. Netrvalo příliš dlouho a porubští mladící si vybojovali dvougólové vedení, když správně mířil Daniel Šindler. Druhá třetina pak přinesla jediný gól hostujícího celku poté, co Matyáš Macas využil přesilovou hru a snížil tak na 2:1. Následovaly již branky pouze ze strany Poruby. Nejprve se prosadil Rodion Koida. A nakonec ukončil gólový účet zápasu ve 48. minutě Vojtěch Matějka.