Junioři padli se Vsetínem 2:4

17.02.2023, Eva Suchánková

V pátek 17. února přivítala porubská juniorka na domácím ledě soupeře z Valašska. Utkání nezačalo pro domácí tým příliš dobře, již v první třetině totiž inkasoval 3 góly, které nedokázal stáhnout.

Liga juniorů - 35.kolo pá 17.2.18:15
VHK ROBE Vsetín
2:4(0:3, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Ramert (Stodůlka), 4. Janíček (Hamřík, Heinrich), 15. Zedek (Hamřík, Jurek), 47. Urge (Jurek, Heinrich), 40. Halata (Stasjuk, Hlaváč), 60. Gnap (Ševčuk, Halata). Rozhodčí: Kapitanov – Tvrdý, Voznička. Diváci: 100. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Střely na branku: 28:37. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž (Mareček) – Ševčuk, Kosina, Hlaváč, Fišara, Činčala, Řepa, Kalužík – Krčmarský, Wawrzkiewicz, Koudelný, Prokeš, Skřipčák, Halata, Stasjuk, Chovanec, Moravec, Gnap.
VHK ROBE Vsetín: Pavlíček – Velikovský, Mošnička, Hamřík, Kráčalík, Machů, Fojtík, Zedek – Urge, Rigo, Ramert, Jurek, Heinrich, Stodůlka, Koláček, Hrdý, Matějíček, Janíček, Juráň.

Zápas odstartoval gólem vsetínského Jana Ramerta. Tímto však valašské góly nekončily, krátce po něm prostřelil chytajícího Slíže Martin Janíček. A ještě před koncem úvodní třetiny se dokázal prosadit Jakub Zedek, čímž poslal Vsetín do tříbrankového vedení.

Ve druhé třetině měl každý z týmů k dispozici jednu přesilovou hru, ty však byly na obou stranách úspěšně ubráněny. První gól Porubanů přišel až ve 40. minutě, když poslal puk do vsetínské brány Matěj Halata, a tím snížil skóre na 1:3.

V poslední části Valaši znovu odskočili na rozdíl tří branek zásluhou Tomáše Urga. Porubané dokázali ještě 5 sekund před koncem utkání z hole Reného Gnapa snížit, výhru jim to však již nepřineslo, a tak proti Vsetínu padli 2:4.