Po dvou výhrách přišlo klopýtnutí, junioři těsně prohráli se Vsetínem 2:3 po nájezdech

24.09.2022, Patrik Rošič

Ve třetím kole Ligy juniorů zajížděla Poruba na led Vsetína. Nejprve šli v první třetině Na Lapači do vedení Porubané, jenže domácí dokázali ještě v téže periodě vyrovnat. V prostřední části skórovali jednou Valaši a v té třetí se naopak prosadila Poruba. Za stavu 2:2 utkání doputovalo až do nájezdů, ve kterých byli šťastnější domácí hokejisté.

Liga juniorů - 3.kolo pá 23.9.20:15
3:2sn(1:1, 1:0, 0:1 – 0:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 18:34 Melenovský (Zedek, Fojtík; 5/5), 27:52 Heinrich (5/5), 65:00 – 07:38 Halata (Elze; 5/5), 56:59 Hlaváč (5/5). Rozhodčí: Škach – Tvrdý, Frais. Diváci: 76. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Střely na branku: 49:24. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2.
VHK ROBE Vsetín: Pavlíček – Mlčoch, Mojžíš, Mošnička, Hamřík, Fojtík, Zedek, Šedlbauer – Urge, Rigo, Melenovský, Heinrich, Stodůlka, Budín, Matějíček, Fencl, Janíček, Juráň.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Kelnar, Fišara, Černý, Ševčuk, Michalčík, Řepa, Hlaváč – Elze, Koudelný, Šrubař, Prokeš, Moravec, Skřipčák, Kršík, Gnap, Konečný, Halata, Stasiuk, Vehovský.

Na první gól utkání se čekalo do 8. minuty, když se přesně mezi tři tyče trefil Matěj Halata. Potom se jednou vylučovalo na straně domácích a dvakrát na straně Poruby, přesilovky však využity nebyly. Blížil se konec periody, když do sítě zaputoval další kotouč, tentokrát za záda Slíže díky střele Marka Melenovského. Do šaten tak oba celky mířily za stavu 1:1.

V druhé dvacetiminutovce byla k vidění pouze jediná branka. Stav zápasu otočil na stranu domácích David Heinrich. Nic zásadního se do druhé sirény nestalo, a tak se šlo do třetí periody, kde také padl pouze jeden gól. Zdálo se, že Vsetín těsný náskok udrží až do konce, jenže v 57. minutě se dostal do lehkého úniku Filip Hlaváč, který z těsné blízkosti vyrovnal na 2:2.

Když se nerozhodlo v šedesáti minutách, tak přišlo na řadu prodloužení. V něm byly oba celky vyrovnané s podobným počtem střeleckých pokusů. Jediné však chybělo, a to vstřelený gól. Šlo se tedy na nájezdy, ve kterých byli šťastnější Valaši. Rozhodující nájezd vstřelil David Heinrich.