V zápase plném zvratů berou nakonec tři body hosté z Havířova

04.03.2020, David Kubatík

V předposledním zápase nástavbové části nastupovali hráči HC RT TORAX Poruba 2011 do derby proti Havířovu povzbuzeni předchozími dvěma výhrami a s vidinou pokusu o poskočení na sedmé místo v tabulce. I přes poměrně rychlé vedení ale nakonec z tohoto zápasu odcházejí s prázdnou. O výsledku rozhodla dvě poměrně zbytečná vyloučení v třetí části, která znamenala dlouhou hru ve třech a následný havířovský obrat.

CHANCE LIGA - 57.kolo st 4.3.17:30
HC RT TORAX Poruba 2011
AZ Heimstaden Havířov
3:4(1:2, 1:0, 1:2 )
Branky a nahrávky: 9. Husák (Sikora, Rudl), 35. Brodek (Dundáček, Hlinka), 49. Sikora (Gřeš, Toman) – 12. Procházka (Němec, Kotala), 16. Cihlář (Baláž), 53. Doktor (Malina, Černý), 54. Rutar (Seman, Maruna). Rozhodčí: Skopal, Dědek – Konvička, Hranoš. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 628. Střely na branku: 31:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán – Rudl, Husák, Krejčí, Dundáček, Dluhoš, Pastor, Šendera – Sikora, Hudeček, Gřeš – Káňa, Jáchym, Špaček – Kanko, Zdeněk, Nejezchleb – Toman, Hlinka, Brodek.
AZ Heimstaden Havířov: Stezka – Malina, Černý, Rašner, Mrowiec, Matai, Rutar, Nepokoj – Kotala, Němec, Procházka – Bednář, Seman, Baláž – Doktor, Maruna, Vrána – Danielčák, Cihlář, Pawliczek.

Zápas začal z obou stran velice aktivně a šance na obou stranách se jen kupily. A už v deváté minutě se měnilo i skóre. Po Sikorově přiťuknutí Sikorovy přihrávky se ve středním pásmu dostal k puku Patrik Husák, ujel obraně a procpal ho mezi Stezkovými betony až do sítě – 1:0! Vedení ovšem Porubě moc dlouho nevydrželo. Už za další tři minuty totiž našel Němec skvělou přihrávkou u levé tyčky nikým nehlídaného Ondřeje Procházku, který na nic nečekal a z první trefil Foltánovu odkrytou branku – 1:1. A to nebylo ze strany hostů vše. V čase 15:15 se ve středním pásmu ujal puku Dominik Cihlář, ujel porubské obraně a zamířil přesně nad pravé Foltánovo rameno – 1:2. Do konce první dvacetiminutovky se už potom nic důležitého nestalo.

V prostřední části mohli diváci v RT TORAX ARENĚ sledovat oboustranně svižný hokej plný šancí, ale také plný nepřesností. I ty se podepsaly pod fakt, že dlouho nepřicházelo žádné koření v podobě gólů. Od poloviny zápasu ale domácí tým začal jednoznačně přebírat iniciativu a vyrovnání doslova viselo ve vzduchu. A to také nakonec přišlo. V pětatřicáté minutě vypálil od modré čáry Dundáček a puk nádhernou tečí usměrnil do sítě Jiří Brodek V posledních pěti minutách si pak ještě oba celky vyměnily nějaké šance, ale k další změně skóre už před zazněním druhé sirény nedošlo. Před poslední třetinou byl tak v Porubě stav vyrovnaný.

I v třetí části se pokračovalo ve svižné, ale jinak nepřesné hře z obou stran. Ze začátku této dvacetiminutovky ale byli o něco málo lepší domácí hráči a ve čtyřicáté deváté minutě šli do vedení. Gřeš objel havířovskou klec a zpoza ní poslal přesnou přihrávku mezi kruhy na Marka Sikoru, který bez problémů poslal puk k pravé Stezkově tyči – 3:2. Zbývalo tedy jedenáct minut do konce a vypadalo to, že domácí směřují za třetím vítězstvím v řadě. Všechny tyto sny se ale rozplynuly v rozmezí padesáté první a padesáté čtvrté minuty. Na trestnou lavici totiž zamířil Dundáček a za chvíli ho následoval Pastor. A hosté trestali. Dvojnásobnou převahu využil Jakub Doktor a tu obyčejnou pak za moment zužitkoval Ludvík Rutar. V posledních dvou minutách to potom Porubští zkoušeli v šesti, ale bohužel pro ně to ke kýženému vyrovnání nevedlo. Poruba tak v posledním domácím zápase nástavby s Havířovským rivalem prohrála o gól v poměru 3:4.

Ohlasy k utkání

František Výborný (HC RT TORAX Poruba 2011): Odehráli jsme paradoxně herně nejlepší utkání z posledních tří a prohrálo se. Posledně by bylo hloupé říkat hráčům, že hrají nedobře, když vedou 3:1 nad Vsetínem. S Havířovem jsme hráli dobře, ale stále tahali za kratší konec, a když vedeme 3:2, tak máme snad dva zbytečné fauly. Toto si nemůžeme dovolit v playoff, zlomí to zápas. Na jednu stranu jsem naštvaný, na tu druhou jsem rád, že hráči vidí, jaký detail tvoří výsledek. Soupeř byl kvalitní a není náhoda, že je, kde je.

Patrik Rimmel (HC AZ Havířov 2010): V první třetině jsme nehráli, co jsme chtěli, neměli jsme pohyb. Jestli to bylo tím, že jsme v úterý dali klukům volno, že nebyli na ledě. V šatně jsme si o přestávce řekli, že hru musíme změnit, ale ve druhé třetině jsme v trendu pokračovali, pak jsme stáhli na tři pětky, a ve třetí třetině se vše projevilo. Jak na bojovnosti, tak tahem na bránu, a i díky disciplinovanosti jsme dostali dvě přesilovky, ty jsme proměnili. Soupeř měl v power-play nějaké šance, ale doklepali jsme hru k vítězství.