Ani na potřetí to na Lapači nevyšlo, Porubští se Vsetínem padli 1:5

12.02.2020, Patrik Rošič

V rámci čtyřicátého devátého kola Chance Ligy zavítala Poruba na led Vsetína. Valaši měli zápas celou dobu pod kontrolou a RT TORAXu nic nedovolovali. Už brzo totiž vyhrávali 3:0 a následovala výměna gólmanů. Čestnou branku Porubských vsítil Tomáš Guman a to už bylo z pohledu Poruby vše. Vsetín do konce utkání dal ještě dvě branky a bylo hotovo. Porubští tak padli se Vsetínem potřetí v sezóně.

CHANCE LIGA - 49.kolo st 12.2.17:30
VHK ROBE Vsetín
HC RT TORAX Poruba 2011
5:1(3:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Teper (Šilhavý), 6. Jonák (Slováček, Rehuš), 8. Březina (Pechanec, Tůma), 36. Vítek, 50. Rehuš (Gorčík, Jonák) – 10. Guman (Urbanec, Jáchym). Rozhodčí: Barek, Veselý – Hanzlík, Hranoš. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2560. Střely na branku: 32:24. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.
VHK ROBE Vsetín: Gába – Teper, Slováček, Smetana, Drtina, Hunkes, Kudělka, Holomek – Gorčík, Rehuš, Jonák – Tůma, Pechanec, Březina – Dostálek, Vlach, Karafiát – Vítek, Šilhavý, Procházka
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (8. Foltán) – Husák, Slavík, Urbanec, Rudl, Dundáček, Krejčí, Pastor – Gřeš, Hudeček, Sikora – Maršoun, Jáchym, Guman – Káňa, Zdeněk, Kanko – Nejezchleb, Toman, Špaček

Úvod utkání vyšel lépe Valachům. Uběhly totiž necelé dvě minuty a domácí se radovali. Hynka Kůdelu propálil z vyhraného vhazování Jakub Tepera. Následně přišlo vyloučení na straně Poruby. Vsetín neváhal a početní převahu využil už za čtyři sekundy. Na 2:0 upravil Vít Jonák. Netrvalo dlouho a Vsetínští udeřili potřetí. Z mezikruží navýšil David Březina, který vyhnal porubského brankáře z klece a nahradil ho Frederik Foltán. To očividně pomohlo a RT TORAX snížil zásluhou Tomáše Gumana. Po klidné pasáži dostala možnost přesilovky i Poruba. Ta však tuhle šanci nevyužila, a tak se šlo do šaten za stavu 3:1.

V první polovině druhé tercie museli Porubští převážně bránit, jelikož dvakrát faulovali a Valachům tak nabídli dvojnásobnou přesilovku, která trvala pouze patnáct sekund. Tuhle herní situaci domácí moc nezvládli, a tak Poruba přežila dlouhé oslabení bez újmy. Porubští se hnali za snížením, ale to ne a ne přijít. A když nepřišlo snížení ze strany Poruby, tak přišlo navýšení Vsetínských. David Vítek vystihl přihrávku Tomáše Gumana a střelou pod horní tyč vrátil domácím tříbrankové vedení.

Začátek třetí třetiny se hrál docela v poklidném duchu. Šance měli jak domácí tak hosté a ani jeden z obou dvou brankářů změny stavu prozatím nepřipouštěli. Hra plynula nahoru a dolů, což se domácím hodilo a čas najednou utíkal rychleji. Nakonec ale branka padla. Přesně v polovině periody rozjásal vsetínské publikum Branislav Rehuš, který se do poloprázdné brány nemýlil. Oba dva týmy si ještě v závěru zahrály v oslabení, a to už byl poslední zápis do zápisu o utkání. Poruba tak padla ve Vsetíně 1:5.

Ohlasy k utkání

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Po reprezentační pauze bývá první zápas většinou těžký a v úvodu nám pomohly ty tři góly, abychom se dostali do tempa. V Přesilovkách se nám ze začátku dařilo a když se doma vyhrává 3:0, tak ten zápas většinou pak dobře dopadne. Myslím si, že Poruba má dobrý tým a má tam zkušené hráče. Podali tady dobrý výkon a určitě měli svoje možnosti, které naštěstí pro nás pochytal David Gába. Zápas mohl být v určité chvíli 3:2 a mohl se vyvinout jinak. Myslím si, že dneska byli fanoušci svědky dobrého prvoligového hokeje.

František Výborný (HC RT TORAX Poruba 2011): Myslím si, že domácí hráli výborně a chtěl bych jim poblahopřát k vítězství. Z prohry vůbec žádnou radost nemám, ale bohužel Porubu teď ty prohry provází delší dobu. Dnes jsme dali jeden gól a na to se nedá docela vyhrávat. Kluci ale neodvedli špatný výkon a v naší hře byly náznaky, kterých se chceme držet. Sice už máme jistou osmičku, ale nechceme následné zápasy odehrát jen tak z nutnosti.