Poruba otočila duel s ústeckým Slovanem a dále vede Chance ligu!

15.09.2018, René Chyla

Porubští hokejisté i fanoušci opět slaví. HC RT TORAX se veze na vítězné vlně a vlně euforie a zapisuje čtvrtou výhru ve čtvrtém zápase Chance ligy. Porubský válec sice nejprve dvakrát ztrácel, čtyři branky v rozmezí desíti minut ve druhé třetině ale ústeckému Slovanu definitivně zlomily vaz. V poslední periodě pak přidal ještě pojistku Ctirad Ovčačík a Patrik Urbanec, což rozhodlo o tom, že Poruba vyhraje jako nováček i čtvrtý zápas a porazí Ústí nad Labem vysoko 7:3.

CHANCE LIGA - 4.kolo so 15.9.17:00
HC Slovan Ústí nad Labem
7:3(1:2, 4:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 7. Hudeček (Káňa J., Illéš), 29. Toman (Baláž, Ollender), 30. Jáchym (Matějíček, Krenželok), 38. Kanko (Krenželok), 39. Hudeček (Illéš, Dundáček), 54. Ovčačík (Jáchym, Zdeněk), 56. Urbanec (Illéš, Dolejš) – 4. Vágner (Havel, Dlouhý), 9. Krliš (Tůma, Davídek), 43. Jandus (Chrpa, Volf). Rozhodčí: Šutara, Dědek – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 6:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 648. Střely na branku: 33:40 (7:21, 13:6, 13:13). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2, 5:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Dundáček, Ovčačík; Krenželok, Matějíček; Urbanec, Slavík – Káňa J., Hudeček, Illéš – Fojtík, Jáchym, Zdeněk – Kanko (od 59. Häring), Vymazal, Tomi – Toman, Baláž, Ollender
HC Slovan Ústí nad Labem: Dlouhý – Vágner, Zdvořáček, Jeřábek, Weinhold, Zukal, Jandus, Mert – Merta, Roubík, Melka – Volf, Vrdlovec, Havel – Krliš, Davídek, Tůma – Chrpa, Jandus

Jan Hudeček (POR) (2+0)
Daniel Krenželok (POR) (0+2)
Daniel Dolejš (POR) (40 střel, 37 zásahů, 3 góly, 92.50% úspěšnost)

Vágnerova rána k tyči a srovnání Hudečka

Úvod čtvrtého kola mezi Porubou a Ústím nad Labem začal hrubicí Radka Jeřábka, jenž v obranném pásmu namazal Vojtěchu Tomimu, který se tak tváří v tvář ocitl Janu Dlouhému, ústecký brankář ale jeho ránu zneškodnil. A na druhé straně se tak po neproměněné šanci radovali právě hosté, když se z prostoru mezi kruhy trefil k tyči Martin Vágner – 0:1. Za tři minuty bylo srovnáno. Jan Káňa nahrával od pravého mantinelu před brankoviště Janu Hudečkovi, který pouze zvedl puk a pod víko vyrovnal – 1:1.

Krlišova dlouhá hůl a Havlův únik

Slovan se ale nadále činil, na konci deváté minuty inkasoval Daniel Dolejš podruhé a Poruba opět ztrácela. Martin Tůma nahodil puk do brankoviště, kde se nad své síly natáhl Václav Krliš, jenž tečí nachytal porubského brankáře mezi betony – 1:2. V patnácé minutě pak mohl jí tým ze dvanáctého místa proti lídrovi do trháku, jelikož špatnou ostravskou rozehrávku zachytil Jan Havel, který tak sám pelášil na Daniela Dolejše, který vytáhl už téměř jistý gól betonem.

Orchestr spustil Toman, Jáchym vystřihl milimetrovou střelu pod břevno

Druhá třetina ve svém úvodu spíše uspávala, od 29. minuty ale spustil Flašarův orchestr svůj koncert a hráči ze severozápadu Čech najednou nevěděli, kam dříve skočit. V čase 28:49 nejprve zpoza brány našel Jozef Baláž před Janem Dlouhým číhajícího Radima Tomana, který mezi betony podruhé vyrovnal – 2:2. Neuběhla minuta a Porubští poprvé v zápase vedli. Tomáš Jáchym si nabruslil na levý kruh a ranou pod břevno nedal ústeckému brankáři žádnou šanci – 3:2.

Dlouhému zvonilo v uších, Kankova štěstěna a souhra Illéš – Hudeček

Ve 35. minutě pak hráli domácí přesilovku, v níž HC RT TORAX málem odskočil do dvoubrankového vedení, Filip Dundáček ale od modré orazítkoval jen břevno. O pár desítek sekund později se Michal Vymazal dostal se Samuelem Ollenderem do situace dva na nikoho (!), tutovka byla ale překombinovaná a hosté stále drželi naději na zvrat. To však neplatilo už ve 38. minutě, kdy se šťastnou trefou prosadil z předbrankového prostoru Petr Kanko, který našel skulinku mezi tyčí a bruslí Jana Dlouhého – 4:2. HC RT TORAX do přestávky ještě navýšil, když Jakub Illéš vyhledal křížnou přihrávkou před brankou osamoceného Jana Hudečka, který do prázdné nemohl nedat – 5:2.

Slovan se nadechl, přiškrtil jej ale Ovčačík s Urbancem

Slovan se do zápasu vrátil hned ve 43. minutě, kdy Jakub Mert nahrával mezi kruhy nakrátko Tomáši Jandusovi, který do protipohybu Daniela Dolejše umístil puk nad jeho lapačku – 5:3. Kontaktního gólu se už ale diváci nedočkali, v 54. minutě totiž Tomáš Jáchym nahrával z levé strany najíždějícímu Ctiradu Ovčačíkovi, který nekompromisně vypálil pod horní tyčku – 6:3. Ústí nad Labem bylo na ručník a za dvě minuty inkasovalo už posedmé. Patrik Urbanec napřáhl u levého mantinelu a s pomocí břevna vymetl všechny pavučinky v síti Jana Dlouhého – 7:3.

Jihlavavs.Kadaň7:0

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Pro nás to jsou strašně cenné tři body. Hráli jsme podruhé doma a chtěli potvrdit dobré výkony z předchozích utkání. Ústí má velice silný tým a kvalitní útok, zaskočili nás, vletěli na nás, napadali ve třech čtyřech hráčích a my jsme pod tlakem dělali fatální chyby. Bylo důležité, že nás Dan Dolejš podržel a soupeř nám v první části neodskočil o víc branek. O přestávce jsme si řekli, že musíme zjednodušit hru, kluci se zdravě nasrali, šli do toho a začalo nám to padat. Od druhé třetiny jsme už podali dobrý výkon, takže jsem spokojený.

Vladimír Machulda (HC Slovan Ústí nad Labem): Zápas se mi nehodnotí moc dobře. V první třetině jsme měli převahu, šance, ale bohužel jsme z nich dali jen dva góly. Pak jsme dostali dvě slepené branky, naše hra se úplně zhroutila, výkon byl velmi špatný a nezasloužili jsme si žádné body. Škoda první části, měli jsme tam snad pět samostatných nájezdů a kdybychom je proměnili, zápas se mohl vyvíjet úplně jinak.