Poruba prohrála se Vsetínem až v prodloužení, rozhodla nedisciplinovanost

02.08.2018, René Chyla

I druhé přípravné utkání porubského A-mužstva nabídlo drama až do úplného konce. Porubští hokejisté hráli se Vsetínem vyrovnanou partii, kterou nakonec rozhodlo až prodloužení. Fanoušci museli na gól čekat až do 51. minuty, kdy se prosadil z předbrankového prostoru Jan Hudeček. Na něj však později navázal vsetínský Martin Podešva a v prodloužení při přesilovce rozhodl ranou do horní části branky Ondřej Kopta. Valaši vyhráli v Porubě už potřetí v řadě.

CHANCE LIGA - přípravné zápasy - přát. čt 2.8.18:00
HC RT TORAX Poruba 2011
VHK ROBE Vsetín
1:2p(0:0, 0:0, 1:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 51. Hudeček (Illéš, Káňa J.) – 57. Podešva (Vávra), 65. Kopta (Mikuš, Kucharczyk). Rozhodčí: Mrkva, Cabák – Dohnal, Bartek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 314. Střely na branku: 33:35 (10:12, 9:8, 14:11 – 0:4). Průběh utkání: 1:0, 1:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kúdela – Dundáček, Ovčačík; Horák, Gazda; Dresler, Cypas – Káňa J., Hudeček, Illéš – Jankovský, Kanko, Tomi – Finsterle, Vymazal, Rubner
VHK ROBE Vsetín: Šelepněv – Mikuš, Mäkinen, Holomek, Ondračka, Teper, Jenáček, Hryciow, Rudl, Podešva, Rác, Šilhavý, Jindra, Hořanský, Kuronen, Kucharczyk, Vávra, Kopta, Theoret, Vítek, Březina

Hvězdy zápasu

Jan Šelepněv (VSE) (33 střel, 32 zásahů, 1 gól, 96.97 % úspěšnost)
Hynek Kůdela (POR) (35 střel, 33 zásahů, 2 góly, 94.29 % úspěšnost)
Jakub Illéš (POR) (0+1)

Drzoun Rác a marné čekání na gól

Úvod zápasu začal poměrně zostra a nikdo nedal soupeři nic zadarmo. Oba celky se i přesto soustředily zejména na obranu, a tak bylo vyložených šancí k vidění poskrovnu. Výjimkou potvrzující pravidlo byl pouze agilní Roman Rác, který zaměstnal porubskou obranu hned dvakrát během krátké chvíle, na Hynka Kůdelu si ale nepřišel. V sedmnácté minutě pak Jan Hudeček připravil z pravé strany ideální příležitost pro Jakuba Illéše, tomu ale před vsetínským brankářem nesedla střela a Jan Šelepněv si mohl oddychnout.


Impotence Poruby v přesilovkách a palič Kanko

Začátek prostřední tercie patřil opět Romanu Rácovi, který opět projel ostravskou defenzívou jako nůž máslem a vše musel hasit až beton Hynka Kůdely. Na druhé straně pak Jakub Illéš vystihl špatnou valašskou rozehrávku a ocitl se tak tváří v tvář Janu Šelepněvovi, porubský útočník ale bezbrankový stav neprolomil. Činili se také hosté, ve 26. minutě nahrával Vojtěch Šilhavý Tomáši Vávrovi, znovu ale vynikl muž v masce. Vsetín se následně mírně utlumil třemi fauly v krátkém sledu, HC RT TORAX ale nemohl za žádnou cenu najít na precizní obranné řady Vsetína recept. Vše mohl zlomit v závěru dvacetiminutovky Petr Kanko, těsně před brankářem ale nedal.


Hudeček na správném místě ve správný čas a akce Podešvy

Diváci se radovali až v 51. minutě, kdy se po velkém zmatku ve vsetínském brankovišti ujal odražené střely Jakuba Illéše Jan Hudeček, který poslal puk do odkryté branky – 1:0. Porubští se stáhli a bránili jednobrankové vedení, což se nakonec stalo také osudným. Na začátku 57. minuty nachytal na motýlech ostravskou obranu Martin Podešva, který si najel až před Hynka Kůdelu, kterého překonal lehkým zastrčením za pravý beton – 1:1.


Poruba v prodloužení doplatila na nedisciplinovanost

Valaši měli po pár vteřinách na holích obrat, Roman Rác ale bekhendem z bezprostřední blízkosti beton nepřehodil. A nedařilo se ani Vojtěchu Tomimu pár sekund před sirénou, kterého v úniku vychytal perfektní Jan Šelepněv. Poruba doplatila v prodloužení na nedisciplinovanost a při hře čtyři na tři propálil z mezikruží vše Ondřej Kopta, který mířil do pravého horního růžku – 1:2.

Ohlasy k utkání

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Bylo to z obou stran velmi hezké utkání, šance měly oba týmy. Škoda gólu v prodloužení, tam jsme doplatili na dva fauly, které jsme krátce po sobě udělali, to se stávat nesmí. Kluci ale dřeli, bojovali a my jsme jim za to jen poděkovali, protože většina z nich hrála teprve první utkání, které bylo fantastické. Bylo tam nasazení i bojovnost, v poslední minutě jsme mohli dokonce rozhodnout, ale štěstí se od nás odvrátilo. Snad se na nás zase příště usměje.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Těžko se hodnotí takové zápasy, kdy máte venku pětatřicet stupňů a musíte na led, ale ledaře z Poruby musím pochválit, protože i v takovém vedru dokázali připravit velmi dobré podmínky. Byl to z obou stran zajímavý zápas, jak my, tak Poruba se snažila hrát dopředu, forčekovat, napadat rozehrávku soupeře. Utkání bylo vyrovnané a spravedlivě asi rozhodlo prodloužení. Zápas splnil účel, protože jsme viděli v zápase i kluky, které známe v podstatě jen z tréninku. Je to teprve začátek, doufám, že se budeme dále zlepšovat.×
Odehrané v 17:00 | Muži
HC Baník Sokolov
HC RT TORAX Poruba 2011