Sareza na Horáckou Slavii nestačila

04.01.2006, Lukáš Hykš

Sareza odjíždí z ledu Horácké Slavie s prázdnou. Skóre otevřel v 15. minutě domácí útočník Zahradník. O necelou minutu později srovnal Šebesta a první třetina skončila nerozhodně. V prostředním dějství však Třebíč opět strhla vedení na svoji stranu. Ve 22. minutě se prosadil v přesilovce Ondřej Látal a ve 35. minutě, rovněž v početní převaze, zvýšil na rozdíl dvou gólů Bulička. Patnáct sekund před druhou sirénou sice vykřesal jiskřičku naděje Polášek, jenže v závěrečné dvacetiminutovce již padaly góly pouze do sítě Ostravanů. Ve 47. minutě překonal Čecha Květoň a definitivní podobu skóre pak dal čtrnáct sekund před koncem střelou do prázdné branky hostů Ondřej Látal.

- 36.kolo st 4.1.17:00
SK Horácká Slavia Třebíč
HC Sareza Ostrava
5:2(1:1, 2:1, 2:0)
Branky: 15. Zahradník (Lučka), 23. Látal (Martin Čech), 35. Bulička, 47. Květoň, 60. Látal (Tatarčík) - 16. Šebesta (Chatrnúch), 40. Polášek. Vyloučení: 9:9, navíc Šebesta (Sareza) 10. min. Využití: 2:1. Rozhodčí: Pešina- Matějček, Dančišin. Diváci: 500.
SK Horácká Slavia Třebíč: Luňák- Rehák, Lukáč, Šefčík, Ščerban, Lučka, Bulička, Laš, Oliva, Květoň, Korotvička, Dolníček, Fryauf, Čech, Zahradník, Látal, Pelán, Tatarčík, Přybyl
HC Sareza Ostrava: Čech - Chatrnúch, Holík, Šebesta, Sochorek, Baranyk, Augusta, Mocek, Valko, Polášek, Janeček, Pazdera, Ovšák, Heřman, Holuša, Bokroš, Buček, Vnenk, Lelkeš, Valčák, Dušek
Do zápasu naskočili ve velkém tempu hostující hráči a Horácká Slavia se úvodní minuty těžce bránila hostujícímu tlaku. Ve 3. minutě poprvé usedl na trestnou lavici domácí Lukáš Květoň. V oslabení se ale dopředu dostal domácí Korotvička, jeho pěkná střela ale do hostující branky nezapadla, kotouč se otřel pouze o tyčku. Domácí v prvním oslabení dokázali odolat. V 8. minutě se opět rozdávaly tresty. Vyloučen byl autor první vážnější domácí akce Jan Korotvička. Ani v této přesilové hře se před Luňákovou brankou přiliž mnoho neurodilo. V 1. třetině se domácí hokejisté dopouštěli občasných chyb v obraně a nabízeli hostům šance na skórování. Domácí si v polovině úvodní třetiny nedokázali vytvořit větší šanci. Ve 13. minutě byl poprvé v zápase vyloučen hostující Janeček. Ale ani domácím hráčům se přesilová hra přiliž nevydařila. V čase 14:36 se poprvé rozsvítilo světlo za zády hostujícího brankáře Čecha, když ho prostřelil krásnou střelou Petr Zahradník. Asistenci na vedoucí branku domácích si připsal Lučka. Domácí se ale dlouho neradovali. V čase 15:21 vypadl domácímu brankáři kotouč z lapačky a toho dokázal využít Ostravský Pavel Šebesta, který kotouč zasunul za Luňákova záda.Asistenci si připsal Chatrných. V 17. minutě se domácí mohli radovat podruhé, když se před Zahradníkem odkryla brána, tomu ale střela nesedla. V závěru 1. třetiny se domácí ubránili další přesilovce hostů.

Hned v 21. minutě byl vyloučen hostující Šebesta, a domácí měli možnost ztrhnout vedení opět na svoji stranu. To se jim také podařilo, když se ve 14 vteřin před návratem vyloučeného trefil Ondřej Látal, který dorazil kotouč za hostujícího brankáře po střele Zahradníka. V zápětí měli domácí hráli další přesilovku, ta se jim ale v branku proměnit nepodařila. Ve 28. minutě se před domácí brankářem zrodila menší potyčka. Menší trest obdržel pouze domácí aktér Fryauf, atak hosté hráli další přesilovku. Domácí se ale dokázali ubránit. Od 29. minutě se na ledě začalo mírně přiostřovat. O minutu později se domácí brankář blýskl pěkným zásahem lapačkou proti střele hostujícího útočníka. Ve 34. minutě se hráči Horácké Slavie dočkali další přesilovkové trefy. Tentokrát se trefil Pavel Bulička, který hostujícího brankáře prostřelil. Ve 2. třetině hrál velkou úlohu hlavní rozhodčí, který nezvládal situlaci na hřišti. Domácí byli od vstřelené branky jasně lepší. Ve 37. minutě si domácí hráči zahráli ve 3. Dvojnásobnou přesilovou hru využil hostující Libor Polášek, který našel mezeru v Luňákově brance. Domácí vedli již pouze o 1 branku.

Domácí opět na začátku závěrečné části hráli přesilovku, kterou ale využít nedokázali. V čase 43:30 se trefil domácí Lukáš Květoň, který rozhodl o vítězství Horácké Slavie. Hosté byli často pod tlakem a dopouštěli se zákroků na hranici hokejových pravidel. I ve 3. třetině hráli hokejisté Třebíče pohledný hokej s nevyužitými šancemi. Hosté se naopak nedokázali prosazovat. Když si hosté nějakou šanci vytvořili, tak vše pochytal Filip Luňák. V 54. minutě si domácí zahráli další z mnoha přesilových her, ale tato za zády hostujícího brankáře neskončila. V polovině závěrečné části si Horácká Slavia dvoubrankové vedení bezpečně hlídala. V 60. minutě zpečetil vítězství domácího celku střelou do prázdné brány domácí Ondřej Látal. Domácí si na své konto připsali zasloužené vítězství.

Ohlasy k utkání

trenér hostů Josef Halouzka: Myslím, že dneska Třebíč vyhrála zaslouženě. Třebíčští hokejisté hráli velice zodpovědně. Velmi dobře bránili a nepouštěli nás k výraznějším šancím, kromě snad prvních 10 ti minut. My jsme do tohoto utkání šli s tím, že se pokusíme rozhodnout hnedka z počátku, bohužel soupeř hrál velmi dobře ze zadu a naše chyby dokázali potrestat. Vyplývalo to i z našeho častého zbytečného vylučování.

trenér domácích Josef Horešovský: Kdyby mě někdo v 5. minutě 1. třetiny řekl, že zvítězíme 5:2, tak bych mu dal pár pohlavků. Náš začátek byl katastrofický. Po 1. třetině přišla v kabině domluva a ti hráči na to reagovali. Potom jsme podávali výkon, který je k vítězství potřebný.