RT TORAX bere první bod, Draky srazil v prodloužení David Zachar

12.03.2017, René Chyla

Každý chvilku tahá pilku. I takhle by se dalo popsat úvodní semifinále mezi Porubou a šumperskými Draky. RT TORAX začal parádně, Draky téměř k ničemu nepustil a od osmé minuty zaslouženě vedl. Pak ale nastal zlom, zabral naopak Šumperk, který třemi trefami skóre otočil a byl to právě on, který byl v polovině zápasu na koni. Porubští ale ukázali mohutnou vnitřní sílu, když se nadechli z hole Slováčka, díky Bailovi vyrovnali a následně neskutečnou trefou Ondřeje Slováčka zápas čtyři a půl minuty před koncem otočili. Draci však těsně před sirénou využili přesilovku, a tak utkání muselo rozhodnout až prodloužení. V něm stačilo domácím 76 sekund, kdy se slova neujal nikdo jiný než David Zachar, jenž zařídil pro Sršňovu partu důležité vítězství.

2. liga - skupina Východ - SF1 ne 12.3.17:00
HC RT TORAX Poruba 2011
DRACI PARS ŠUMPERK
5:4p(1:1, 1:2, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Seidler (Vaněk, Peslar), 31. Slováček (Piecha, Puzič), 53. Bail, 56. Slováček (Sztefek, Piecha), 62. Zachar (Kaluža, Jáchym) – 15. Vymazal (Sedlák, Drtil), 25. Králík (Fišera), 30. Králík, 58. Vachutka (Sedlák, Vymazal). Rozhodčí: Škrobák, Zbořil – Bubela, Zedník. Vyloučení: 10:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 969. Střely na branku: 43:28. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3, 4:4, 5:4. Stav série: 1:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Čech – Puzič, Dresler, Bail, Kaluža, Slavík, Puškár – Slováček, Piecha, Sztefek – Kafka, Jáchym, Zachar – Seidler, Peslar, Vaněk
DRACI PARS ŠUMPERK: Kůdela – Adam, Sedlák, Řezáč, Fišerra, Janota, Drtil, Ďurkáč – Matějka, Vymazal, Vachutka, Sedláček, Králík, Langr, Cink, Hroch, Fischer

Hvězdy zápasu

Ondřej Slováček (POR) (2+0)
Lukáš Králík (ŠUM) (2+0)
Tomáš Jáchym (POR) (0+1)


Piechova tutovka, souhra Vaňka se Seidlerem a Zacharova příležitost

Hosté ze Šumperka začali aktivněji, do první vážnější šance se ale paradoxně dostal Sršňův výběr. Dominik Kafka se na modré čáře osamostatnil a razantní střelou nastřelil břevno. V další tutovce se pak po Sztefkově nahrávce ocitl Martin Piecha, prázdnou branku ale z pravého kruhu přestřelil. RT TORAX se radoval až napotřetí. V osmé minutě totiž parádně Rostislav Vaněk vyhledal na ose hřiště Petra Seidlera, který se trefil nad pravý Kůdelův beton – 1:0. O minutu později ujel v oslabení Tomáš Jáchym, jenž naservíroval kotouč volnému Davidu Zacharovi, ten ale beton šumperského brankáře přehodit nedokázal.

Vymazalovo vyrovnání a chyba Kůdely

Šumperk zahrozil až v další početní převaze, Vachutkově formaci ale nadvakrát byla prázdná Čechova klec příliš malá. Draci ale i přesto přesilovku využili. Tomáš Sedlák poslal puk před brankoviště Michalu Vymazalovi, který tečoval puk pod vyrážečku přesouvajícího se Čecha – 1:1. Ondřej Slováček následně dojížděl v oslabení kotouč u mantinelu, kam si vyjel na výlet také Hynek Kůdela. Porubský útočník se však zmocnil puku dříve, najel si za branku, se svou nahrávkou Sztefkovi stojícímu mezi kruhy však příliš váhal a šumperský brankář se stačil včas vrátit mezi tři tyče.


Králíkův obrat ve druhé třetině a Slováčkova přesná trefa z mezikruží

Draci skóre otočili ve druhé třetině. Fischerovu nabídku totiž před brankovištěm tečoval Lukáš Králík a puk proskočil mezerou mezi Čechovými betony – 1:2. RT TORAX měl namále i v dalším oslabení, to se totiž oprostil od porubské obrany Jan Matějka, který ale mířil vysoko nad břevno. Pavel Sedláček ale následně vyhledal z rohu kluziště mezi kruhy Lukáše Králíka, který poslal kotouč nekompromisně pod břevno – 1:3. Dračí radost ale dlouhého trvání neměla. Už za minutu dostal mezi kruhy nabito Ondřej Slováček, který vymetl levý horní růžek Kůdelovy branky – 2:3. Vyrovnávat mohl o chvíli později Tomáš Jáchym, Slováčkovu nahrávku však nedokázal v těžké pozici zužitkovat. Draci dostali v závěru více než dvouminutovou přesilovku, v ní se ale zmohli pouze na jedinou střelu a domácí si tak mohli oddechnout.


Vaňkův přehled, Bailovo plácnutí a šance Fischera

Domácí mohli srovnat krok na začátku poslední třetiny, kdy hráli přesilovku. Piechovu nabídku však Ivan Puzič mezi kruhy nestačil usměrnit do Kůdelovy branky. Rostislav Vaněk o pár minut později našel zpoza branky před brankovištěm naprosto volného Jakuba Peslara, ten ale šumperskou svatyni netrefil. Co se nepovedlo Peslarovi, dokonal Marek Bail, který z levé strany překvapil Hynka Kůdelu – 3:3. Na druhé straně mohl okamžitě vrátit Šumperku vedení Radek Fischer, jeho ránu do prázdné ale neskutečný způsobem lapil Jakub Čech.


Slováčkův životní gól, Vachutkovo vyrovnaní a Zachar spasitel

V 56. minutě se pak v pádu téměř z nulového úhlu do puku opřel Ondřej Slováček, jenž na milimetr přesně umístil kotouč pod horní tyč – 4:3. To ale zdaleka nebylo vše. V přesilovce totiž Tomáš Sedlák přesným pasem našel na druhé straně kluziště Daniela Vachutku, který už měl před sebou prázdnou branku – 4:4. V prodloužení bylo hotovo už po 76 vteřinách, kdy se odraženého kotouče zmocnil David Zachar, který bekhendem přehodil ležícího Kůdelu – 5:4.


Ostatní zápasy 1. semifinále

Vsetínvs.Hodonín2:3 pr.

Ohlasy k utkání

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba): Nerad bych toto utkání hodnotil. Jsme ale rádi, že jsme první zápas zvládli a dokázali to i proti rozhodčím.