Juniorka smetla Prostějov a po roce bude znovu hrát o titul mistra Ligy juniorů!

19.02.2017, René Chyla

Už je to uděláno, už je to hotovo! RT TORAX se v posledním kole s Jestřáby vůbec nemazlil, hosty prakticky k ničemu nepustil a díky jednoznačné výhře 6:1 nakonec ovládl celou východní skupinu Ligy juniorů, čímž si zajistil postup do závěrečné kvalifikace o extraligu, v níž Bahníkovi svěřenci narazí s největší pravděpodobností na Ústí nad Labem s Třebíčí. Začátek kvalifikace je stanoven na pátek 3. března.

Liga juniorů - 35.kolo ne 19.2.13:30
LHK Jestřábi Prostějov
6:1(1:0, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Vilček (Kurnik, Dang), 23. Veselý (Bernát), 32. Bernát (Prokeš, Veselý), 37. Malát (Vilček, Dang), 41. Malát (Gola P.), 45. Vilček (Kutiš) – 49. Hejduk (Štěrba, Šmída). Rozhodčí: Libiger – Adamec, Poruba. Vyloučení: 10:10. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 83. Střely na branku: 43:23 (12:12, 18:4, 13:7). Průběh utkání: 6:0, 6:1.
HC RT TORAX Poruba: Zavadil – Hranoš, Bijota, Ščurek, Široký, Prepsl, Prokeš – Korec, Gola P., Malát – do 38. Dang, Vilček, Kurnik – Veselý, Bernát, Bialoň – od 38. Kutiš
LHK Jestřábi Prostějov: Barvík (od 41. Végh) – Štěrba, Křesala, Hejduk, Navrátil – Adolf, Nevřela, Vystavěl, Němec, Konečný, Šmída, Hanáček, Skácel, Lauryn

Tomáš Vilček (POR) (2+1)
David Malát (POR) (2+0)
Jan Bernát (POR) (1+1)

Výstavní nahrávka Kurnika, gól Jestřábů z vysoké hole a šance kapitána Goly v závěru

Porubská juniorka potvrdila roli favorita už ve druhé minutě, kdy Antonín Kurnik bravurně našel z obranného pásma na útočné modré Tomáše Vilčka, který ujel prostějovské obraně a střelou mezi betony poslal domácí borce do vedení – 1:0. Jestřábi dopravili kotouč do porubské klece v deváté minutě, hlavní sudí však kvůli vysoké holi nakonec branku neuznal. Velkou příležitost navýšit vedení měl nejdříve chvíli před koncem třetiny Antonín Kurnik, v rozhodující chvíli však nedokázal puk trefit. Pár sekund před sirénou ještě číhal před brankovištěm Patrik Gola, Hranošovu nahrávku od modré však nezužitkoval a Adam Barvík na poslední chvíli zasáhl.

Veselého navýšení, výborný obranný zákrok Adolfa nebo Bernátova dorážka

Porubě vyšel i vstup do druhé části. Po Bernátově nabídce se ke kotouči dostal mezi kruhy Ondřej Veselý, jenž už měl před sebou poloprázdnou branku – 2:0. Domácí pak dostali k dispozici dvojnásobnou přesilovku, všechny tutovky ale zneškodnil prostějovský gólman. Zanedlouho pak Jakub Bialoň nahrával před prázdnou Janu Bernátovi, tomu ale gól sebral Jaroslav Adolf. RT TORAX se ale v pěti proti třem přeci jen prosadil. Adam Barvík sice jednu z dalších porubských střel vyrazil, k dorážce se ale dostal Jan Bernát, jenž procpal puk za gólmanova záda – 3:0.

Vilčkův přehled či tyč Bijoty v oslabení

Ostravané se kvalifikaci přiblížili při signalizované výhodě ve 37. minutě. Michal Dang opustil trestnou lavici, ujal se kotouče na modré čáře, našel po levé straně Tomáše Vilčka, jenž křižnou přihrávkou naservíroval kotouč Davidu Malátovi a porubský forvard už měl před sebou prázdnou branku – 4:0. Pátý gól měl v oslabení na holi Přemysl Bijota, ten ale z úniku orazítkoval jen vzdálenější tyč jestřábí svatyně.

Druhý gól Maláta do prázdné, mazák Vilček, bitka a tyč Ščurka

RT TORAX zaskočil Jestřáby i na začátku třetí třetiny. Patrik Gola našel parádní nahrávkou na pravé straně Davida Maláta, jenž už mířil do odkryté klece – 5:0. Porubští pokračovali v demolici v další početní převaze. Tomáš Vilček se nacpal před brankoviště, kde si zkušeně položil Matúše Végha a porubský útočník trefil prázdnou branku – 6:0. Jestřábi se ale také nakonec dočkali. Ve dvojnásobné přesilovce napřáhl na modré Simon Hejduk, jehož dělovka zaplula vedle Zavadilovy lapačky – 6:1. Sedmičku mohl na cestu přidělit hostům Petr Ščurek, od modré ale trefil jen tyč. Závěr byl okořeněn ještě o bitku mezi střídačkami, z níž nakonec vyšel vítězně proti Jaroslavu Adolfovi Petr Ščurek. RT TORAX tak vysokým vítězstvím zpečetil postup do kvalifikace.

Ostatní zápasy 35. kola

Brnovs.Uherský Brod9:2
Přerovvs.Uničov5:0 kontumace
Havířovvs.Frýdek-Místek7:5
Opavavs.Boskovice0:5 kontumace

Petr Trojan (HC RT TORAX Poruba): Jsme nesmírně šťastní, že jsme dokázali naší východní skupinu vyhrát. Věděli jsme, že nás bude čekat velice nepříjemný soupeř, což prakticky Prostějov do stavu 3:0 i potvrzoval, zejména v první třetině byl velmi nebezpečný. Kluci se s tím ale dokázali vypořádat, připravovali jsme je na tento zápase celý týden a musím říct, že to zvládli naprosto bravurně, za což jim patří velký dík.

Jan Krajíček (LHK Jestřábi Prostějov): odmítl komentář.