16:0! Poruba zničila Poláky, Gelnar s Jáchymem zapsali po pěti bodech

10.08.2016, René Chyla

Porubským hokejistům vyšla odveta proti polské dvacítce na jedničku. Už po první třetině vedli svěřenci Tomáše Sršně a Romana Kotaly o šest branek. Druhá dvacetiminutovka sice příliš krásy nepřinesla, zato desetibranková smršť v závěru zůstane porubským fanouškům v paměti ještě dlouho. Jáchym v premiéře zaznamenal hattrick, Gelnar se blýskl čtyřmi góly a Vaněk asistoval hned u šesti vstřelených branek.

2. liga – přípravné zápasy - turnaj st 10.8.19:15
Polsko "20"
16:0(6:0, 0:0, 10:0)
Branky a nahrávky: 7. Bail (Jáchym, Rudl), 7. Blahuta (Vaněk, Baca), 8. Flašar (Puškár), 9. Ballner (Zachar, Bail), 11. Jáchym (Kafka, Zachar), 16. Gelnar (Vaněk), 42. Rudl (Bail), 44. Tomčák (Puškár, Flašar), 46. Jáchym (Rudl, Kafka), 46. Baca (Vaněk, Blahuta), 48. Gelnar (Vaněk), 55. Jáchym (Kilnar), 57. Vaněk (Gelnar), 58. Hudeček (Slováček), 59. Gelnar (Kafka, Jáchym), 60. Gelnar (Vaněk). Rozhodčí: Mikula – Moravec, Kořistka. Vyloučení: 6:8, navíc Kilnar (POR) 10 min. OT. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 201. Průběh utkání: 16:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň – Baca, Kropka, Bílek, Puškár, Flašar, Adamík, Rudl, Bail – Ballner, Blahuta, Gřeš, Kilnar, Vaněk, Kafka, Gelnar, Jáchym, Tomčák, Hudeček, Slováček, Zachar
Polsko "20": Studzinski – Wysocki, Chorążyczewski, Michalowski, Musioł, Zieliński, Nowak, Krok, Bizacki – Gosciński, Skrodziuk, Zygmunt, Pomianek, Pas, Olszewski, Jeziorski, Jarosz, Krežołek, Sroka, Bichta, Filip

Demoliční první dvacetiminutovka

Prvních šest minut vůbec nenasvědčovalo tomu, že Poruba vyhraje první třetinu rozdílem šesti gólů. Vše se začalo měnit až v čase 6:26. Marek Bail dostal nahrávku na pravý kruh, z kterého se trefil přímo pod víko – 1:0. Za patnáct vteřin se prodral před Studzinkeho Martin Blahuta a ten už bekhendem vymetl všechny pavučinky z levého horního růžku – 2:0. Za dalších 27 sekund vypálil od modré Patrik Flašar a jeho dělovka přeletěla polského gólmana – 3:0.

O minutu později zamířil do černého z levé strany David Ballner – 4:0. Na konci jedenácté minuty našel Dominik Kafka Tomáše Jáchyma, který sám sobě přihrál o zadní mantinel a bez problémů doklepával kotouč do prázdné branky – 5:0. Poslední zářez první dvacetiminutovky přišel ve vlastním oslabení. Jakub Gelnar ve své individuální akci zajel až mezi kruhy, odkud do protipohybu gólmana zamířil k pravé tyči – 6:0.

Skrovnou druhou část vystřídala branková smršť v závěru

Kdo čekal, že už po druhé třetině bude na světelné tabuli svítit desítka, byl těžce vyveden z omylu. Prostřední perioda totiž příliš hokejové krásy nepřinesla a diváci nebyli ochuzeni pouze o góly, ale druhá dvacetiminutovka postrádala i tempo a šance. Domácí nadělovali zase až v poslední části. Marek Bail vypálil od modré a jeho dělovku dokázal tečovat Dominik Rudl, který dokázal puk usměrnit do pravé části branky – 7:0. Za minutu a půl jásali porubští fanoušci poosmé. Puškárovu střelu sice ještě Studzinski vyrazil, před brankovištěm ale číhal Jozef Tomčák, jenž zamířil přímo pod víko – 8:0.

Jáchymův hattrick či čtyři zásahy Gelnara

Dalších devadesát sekund a devátý úder. Tomáš Jáchym se prodral až před brankoviště, odkud bekhendem přehodil gólmanův beton – 9:0. S brankami se roztrhl pytel, už po dalších 53 sekundách točili domácí pořádně vychlazenou desítku. Jakub Baca se z pravého kruhu nemýlil pod Studzinskeho lapačku – 10:0. Rostislav Vaněk následně vyhrál buly, posunul kotouč na Jakuba Gelnara, jenž uklidil puk k pravé tyči pod gólmanovu vyrážečku – 11:0. V 55. minutě našel Aleš Kilnar Tomáš Jáchyma, který projel bez problémů na druhou stranu kluziště a střelou pod víko se nemýlil a hořká dvanáctka byla na světě – 12:0.

Následně se Rostislav Vaněk nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a našel mezírku mezi gólmanovými betony – 13:0. V čase 57:58 zaúřadoval zase Jan Hudeček. Vítkovický odchovanec se dostal do mezikruží a bekhendem prostřelil Studzinskeho k levé tyči – 14:0. Dominik Kafka za necelou minutu zahlédl na levém kruhu Jakuba Gelnara, který dělovkou přidal patnáctý gól do poloodkryté branky – 15:0. V čase 59:23 bylo definitivně hotovo. Rostislav Vaněk přihrál Jakubu Gelnarovi, jenž ze stejné pozice podtrhl nejvyšší výhru Poruby v novodobé historii – 16:0.

Tabulka skupiny B

mužstvoZVVPPPPskórebody
1.HC RT TORAX PORUBA 20111100016:03
2.DRACI ŠUMPERK000000:00
3.POLSKO U20100010:160

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Není moc co hodnotit, výsledek asi hovoří za vše. Myslím, že v první třetině jsme zahráli přesně to, co jsme chtěli, ale pak jsme se zbytečně ukolébali, začali si hrát a vozit kotouče. V závěrečném dějství už jsme se zase vrátili k naší hře, kluci dávali puky rychle na branku, doráželi a vytvářeli si pohledné akce. Ale nechci ten výsledek nějak přeceňovat, až další zápasy nám ukáží víc. Pokud kluci budou plnit to, co po nich chceme, tak bychom nějakou sílu měli mít.

Vítkovice si v repríze finále poradily se Slováky

HC VÍTKOVICE STEEL SLOVENSKO U20

5:3 (2:2, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Štěpánek, 6. Kurovský (Štěpánek, Malina), 23. Moravčík (Kurovský, Štěpánek), 46. Kurovský (Malina, Moravčík), 54. Kurovský (Mrowiec) – 16. Pokorný (Koyš, Bečka), 17. Pokorný (Žiák, Váňa), 39. Bečka (Koyš) Rozhodčí: Mikula – Kořistka, Moravec. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3.