Klobouk dolů před výkonem dvanáctky juniorů, kteří po bojovném výkonu zvítězili na ledě Opavy

20.02.2010, Jan Šimek, Adam Bagar

Již při pohledu na zápis o utkání byl favorit zápasu zcela jasně dán. Poruba přijela na půdu Slezanu s pouhými dvanácti hráči do pole, naopak domácí měli soupisku maximálně zaplněnou. Jenže na ledě to nebylo až tak znát. Ostravané i se značně okleštěnou sestavou statečně bojovali. Zásluhou skvěle odehrané druhé tercie byl navíc stav po čtyřiceti minutách doslova šokující, 1:4. Řádil opět především Jakub Voznica, který kromě branky ze hry skóroval i ze své oblíbené disciplíny, trestného střílení, třetí kanadský bod přidal u čtvrté trefy agilního Vaňka. Třetí periodu museli hostující hráči, z důvodu trestu Burzaly do konce utkání, odehrát s pouhými třemi beky, porubských juniorů tak bylo rázem jedenáct. Síly logicky ubývaly, a tak si Opava vytvořila velký tlak, jenž vedl ke snížení na 3:4. VOKD závěr utkání již s vypětím všech sil uhrálo, definitivní podobu výsledku dal navíc při power-play soupeře Blažej. V brance zářil také Michal Gleich, jenž čelil 55 střelám soupeře! Poruba tak po výborném bojovném výkonu vydřela další tři body, tentokrát na půdě Opavy po výsledku 5:3.

- 48.kolo so 20.2.12:00
Hokejový klub Opava
HC RT TORAX Poruba 2011
3:5(1:1, 0:3, 2:1)
Branky a nahrávky: 17. Novák (Vitásek), 41. Herman (Kysela), 57. Vitek (Baďura, Novák) - 17. Voznica (Vidlák), 21. Voznica z TS, 30. Vidlák (Blažej), 38. Vaněk (Voznica, Zuber), 60. Blažej. Rozhodčí: Klapetek - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 9:8, navíc Burzala (POR) 5 + OK. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 60. Střely na branku: 55:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 3:4, 3:5.
Hokejový klub Opava: Machovský - Faksa, Kysela, Dufek, Rýpar, Vitásek, Štencel, Kukla, Dohnal - Trčka, Vlašánek, Herman, Novák, Vitek, Seidler, Baďura, Verlič, Džemla, Slanina, Wittek, Mlýnek
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich - Hanus, Pindur, Poláček, Burzala - Vaněk, Barčák Jan, Zuber - Blažej, Voznica, Vidlák - Barčák Jakub, Motyka.

Do první třetiny vstoupili lépe hostující hráči, vytvořili si i několik brejků a slibných střeleckých příležitostí, všechny ale zneškodnil Machovský nebo domácí obrana. Slezan začal kousat o něco později, ale o to více. Vytvořil si řadu šancí a zcela ovládal hru. Nebýt Gleicha v brance Poruby, kdo ví, kolik puků by v brance Poruby skončilo, takhle ale svítil na světelné tabuli stav 0:0. V probíhající 17. minutě však k překvapení všech udeřilo na opačné straně kluziště, za netradiční situace 4 na 4 se trefili hráči Poruby, jmenovitě to byl Voznica, který se trefil po pěkném pasu od Vidláka. Odpověď na sebe však nenechala dlouho čekat, když hned o 38 vteřin později srovnal pohledným způsobem Novák. Opava i nadále bušila do obrany Poruby, gólový efekt však nepřišel a to ani v 19. minutě kdy si kotouč vesele skákal nebezpečně blízko brankové čáry hostů, tu ale bohužel pro Slezan nepřešel. První dvacetiminutovka tak skončila stavem 1:1.

Druhá perioda patřila zcela hráčům hostující Poruby. Ve 21. minutě totiž zachytil nepřesnou přihrávku domácích Voznica a při jeho samostatném úniku na Machovského se mu pod nohy vřítil Mlýnek a nebylo co řešit - bylo nařízeno trestné střílení. Sám faulovaný Voznica volil blafák, na který Machovský nedosáhl, byť se puku dotkl betonem. Domácí chtěli ihned vyrovnat, to se jim však nepodařilo, a to i přes veliké šance v rozpětí 28. a 30. minuty, kdy při Porubě stáli všichni svatí, hlavně při střele Slaniny zaúřadovalo veliké štěstí, když tyčka "vyplivla" kotouč mimo branku. Hned z následného brejku však padla branka na druhé straně a opět se potvrdilo známé, otřepané pravidlo "nedáš - dostaneš", skóroval totiž hostující Vidlák. S Opavou to nevypadalo vůbec dobře a ve 36. minutě přišlo varování, hostující Motyka totiž trefil tyčku. O dvě minuty později však zvyšoval již na 1:4 Vaněk a domácí už jen čekali na hvizd ukončující druhou třetinu.

Do poslední fáze zápasu však Slezan vstoupil výborně, ve 41. minutě doklepával kotouč do poloprázdné svatyně hostů Herman, kterého skvěle vybídl ke skórování Kysela. V minutě 43. se precizní střelou prezentoval Rýpar a Gleich se musel pořádně natáhnout, aby puk schoval v lapačce. Poté se hra na chvíli zpomalila a trpěla častými menšími šarvátkami. V 57. minutě přišla kontaktní branka Opavy, Vitek v pohodě přehodil ležícího Gleicha. Domácí pak začali hrát power - play, ale hodně kombinovali a málo stříleli, což se jim stalo osudným, 30 sekund před koncem totiž vybojoval puk Blažej a rybičkou přes půl hřiště upravil na konečných 3:5.