Špatně sehrané množství přesilovek stálo juniorku další body

14.11.2009, Adam Bagar

Do druhé části juniorské extraligy vstoupila Poruba velmi dobrým výkonem a navíc prvním bodovým ziskem. To chtěla potvrdit také na svém ledě v utkání s opavským Slezanem. Do vedení se dostali hosté trefou v přesilové hře. Domácí kontrovali stejnou mincí hned na úvod druhé tercie, když se trefil Patrik Gančarčík, jemuž gól připravil Robert Capcara. Hosté pak ještě přidali další dva góly a odvezli si po výhře 1:3 všechny body. Problémem svěřenců kouče Leksovského byly přesilové hry. Na lavici hanby sedělo celkem patnáct opavských hráčů, domácí navíc hráli tři poměrně dlouhé dvojnásobné početní výhody, přesto dokázali skórovat jen jedenkrát. V dalším střetnutí zajíždí VOKD na půdu předposlední Jihlavy.

- 24.kolo so 14.11.13:15
Hokejový klub Opava
1:3(0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 21. Gančarčík (Capcara) - 11. Baďura (Dohnal), 32. Baďura (Seidler, Vitek), 44. Mlýnek (Herman). Rozhodčí: Trombík - Barteček, Fiala. Vyloučení: 8:15, navíc Burzala (POR) 5 + OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 80. Střely na branku: 29:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Hanuska - Hanus, Gančarčík, Spusta, Lužný, Poláček, Mládenka, Burzala, Peslar - Capcara, Mach, Motyka - Šimkovič, Voznica, Vidlák - Ružbašan, Barčák Jan, Vaněk - Zuber, Barčák Jakub, Procházka.
Hokejový klub Opava: Machovský - Kysela, Dufek, Mosler, Žídek, Kukla, Dohnal - Vaněk, Herman, Novák, Vítek, Seidler, Baďura, Verrlič, Slanina, Wittek, Mlýnek.

V úvodní periodě byl, v podstatě jako v celém průběhu utkání, k vidění bojovný hokej, ve kterém oba celky bojovaly o každý kousek ledu. Vyložené šance tak k vidění příliš nebyly. Vzruch před oběma brankami tak přinášely snad jen početní výhody. V čase 10:09 právě jednu z nich dokázala zužitkovat Opava. Pavel Baďura dorážel kotouč z velice těžkého úhlu za záda Hanusky, jenž byl zcela bezmocný. V úvodní dvacetiminutovce tak diváci viděli pouhou jednu branku a na světelné kostce stav 0:1.

Poruba dokázala srovnat krok se soupeřem hned po osmnácti vteřinách druhé tercie. V přesilové hře našel Capcara na modré Patrika Gančarčíka. Ten krásnou a přesnou střelou do horní části branky dokázal překonat Machovského. Kritická chvíle přišla pro Porubské o pouhých sedm sekund později, když byl Burzala poslán do kabiny za faul kolenem a hostům se tak naskytla výhoda pětiminutové přesilovky. Tu však domácí borci výborně ubránili a soupeře prakticky do ničeho nepustili.

Slezan byl aktivnějším týmem až při hře pět na pět. V čase 31:43 také dokázal vrátit vedení zpět na svou stranu. Situaci tři na dva vyřešili Opavští bravurně, a tak Pavel Baďura mohl zakončovat do zcela prázdné klece. Od této chvíle se rozjel nevídaný kolotoč opavských vyloučení a VOKD tak hrálo až do konce třetiny v početní výhodě jednoho či dvou mužů. Jenže právě špatně sehrané přesilovky byly hlavním důvodem neúspěchu. Po čtyřiceti minutách tedy domácí stále prohrávali, tentokrát 1:2.

Třetí část poznamenala četná vyloučení. Sudí Trombík v závěrečné dvacetiminutovce rozdal celkem třináct dvouminutových trestů. A byla to opět Poruba, která měla k dispozici větší část těchto přesilovek. Jenže letos již poněkolikáté se domácím stalo, že inkasovali ve vlastní početní výhodě. V čase 43:47 využil Slezan ideálně dalšího přečíslení a kapitán Michal Mlýnek mohl po zasunutí do prázdné svatyně opět jásat. Minutu nato unikl porubským zadákům Seidler, ale Hanuska tuto situaci ustál a hostujícího útočníka vychytal.

VOKD se v dalších minutách tlačilo za snížením. Vidlák předvedl oku lahodící individuální akci, dostal se přes dva beky soupeře, ale v závěrečné fázi přehodil branku Machovského. V 55. minutě měli svěřenci koučů Leksovského a Mrázka k dispozici již třetí dvojnásobnou přesilovou hru, ale opět bez gólového efektu. Nejblíže skórování byl Šimkovič, jenž se ocitl před Machovským zcela sám, ale trefil jen připraveného strážce opavské kasy. V závěru ještě předvedl rychlý výpad Mládenka, svůj samostatný únik však rovněž gólově nezakončil, a tak Poruba podlehla Opavě ve velice bojovném utkání 1:3.