Juniorka nenašla odpověď na skvělý nástup Jihočechů, soupeři podlehla 2:6

29.01.2010, Adam Bagar

Porubští junioři přivítali na svém ledě České Budějovice. Jednalo se o poslední mač s týmem ze západu, a tak Poruba chtěla bodovat. Jenže vstup do utkání měli Jihočeši přímo excelentní, na svého soupeře doslova vlétli a dočkali se také branek. Když svítil po necelých šesti minutách na světelné tabuli výsledek 0:3, nikdo z přítomných se nemohl divit. Ještě v první tercii odskočil Mountfield na rozdíl čtyř branek, ale Poruba se nechtěla vzdát. Brankami Martina Vidláka a Petra Tomise dokázala snížit na 2:4. Další branku již svěřenci kouče Leksovského přidat nedokázali, naopak dvakrát byla ještě překonána domácí brankářská jednička Gleich. Oslabená Poruba, jenž neposkládala ani kompletní tři pětky, podlehla Českým Budějovicím, které byly lepším týmem, zaslouženě 2:6. Černou kaňkou na zápase bylo množství vyloučených a především vyhrocená druhá perioda. Další mač čeká porubské juniory již v pondělí, kdy se střetnou s hokejisty Havířova.

- 43.kolo pá 29.1.17:00
HC RT TORAX Poruba 2011
ČEZ Motor České Budějovice
2:6(1:4, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 17. Vidlák (Procházka), 33. Tomis (Barčák Jan, Zuber) - 2. Marek (Seidl), 2. Sumerauer (Šaršok), 6. Boška (Předota, Šaršok), 16. Švihálek (Sedlák, Ježek), 39. Švihálek (Sedlák, Vráblík), 53. Marek (Vaniš). Rozhodčí: Mrkva - Tuizal, Řezáč. Vyloučení: 12:10. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 24:41 (7:13, 9:18, 8:10). Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:6.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich - Hanus, Tomis, Spusta, Poláček, Mládenka - Vaněk, Mach, Capcara - Procházka, Voznica, Vidlák - Motyka, Barčák Jan, Zuber.
ČEZ Motor České Budějovice: Hnízdil - Kříž, Makovský, Předota, Klement, Semrád, Vráblík, Budina, Jáchym - Seidl, Marek, Ježek, Sumerauer, Boška, Šaršok, Švihálek, Sedlák, Vaniš.

Na hostujícím celku v úvodu utkání nebyla vůbec znát daleká cesta do Ostravy, kterou museli absolvovat. Jihočeši do zápasu vlétli s neuvěřitelnou chutí. Již v čase 1:08 se dostali do vedení. Černou chvilku prožil bek Mládenka, když si kotouč nechtěně zavezl do vlastní klece. Oficiálním autorem branky byl nakonec určen Jakub Marek. O pouhých šestadvacet vteřin později se hostující lavička radovala po druhé. Na přesnou a především tvrdou ránu pod horní tyč z hole Lukáše Sumerauera neměl Gleich žáden nárok. Mountfield pokračoval ve svém útočném tažení, což mu přineslo ovoce v čase 5:57. Zmatků v domácí obranné hře dokázal využit lehkým doklepnutím touše do prázdné kasy Ladislav Boška.

Šanci navýšit vedení měli hostující borci v dlouhé dvojnásobné přesilovce. V té si doslova zahráli bago, ale své akce mnohdy překombinovávali, což čtvrtý gól nepřineslo. Ten přišel až v čase 15:30. V klasické početní výhodě to Budějovičtí sehráli opravdu velmi dobře. V závěru celé akce našel Sedlák u druhé tyče Michala Švihálka, jenž se nemohl mýlit. VOKD toho příliš v první periodě nepředvedlo, ale přesto dokázalo alespoň čestně skórovat. Procházka našel před Hnízdilem volného Martina Vidláka, ten na několikrát dotlačil puk za brankovou čáru. Po úvodní dvacetiminutovce tak bylo skóre příznivější pro hosty - 1:4.

Druhá třetina příliš hokejové krásy nepobrala. Na ledové ploše promrzlého porubského stadionu totiž plály emoce. Diváci, jenž na utkání zavítali, tak museli být dostatečně zahřátí. A to jak z pokřikování na nepřesného hlavního sudího Mrkvu, tak i z několika potyček, neférových zákroků a strkanic. Poté, co si hlavní rozhodčí svolal oba kapitány, se hra přece jen částečně uklidnila a k vidění tak byly jak šance, tak i góly. Poruba již hrála vyrovnanou partii a dočkala se také trefy, která přinesla přece jen určitou naději. Obránce Petr Tomis na modré napřáhl a propálil vše, co mu stálo v cestě. Jihočeši se rázem museli začít bát o výsledek, ale klid na hokejky jim přinesla výhodná přesilová hra čtyř proti třem. V té byla domácí trojice v čele s gólmanem Gleichem bezmocná proti budějovické přesilovkové kombinaci, na jejímž konci stál Michal Švihálek. Po druhé periodě, která přinesla na každé straně po jednom gólu, svítil na světelné tabuli stav 2:5.

Snaha sice domácím borcům nešla upřít, ale tento zápas byl pro ně skutečně z kategorie nepovedených. Naopak České Budějovice Ostravany prakticky do ničeho nepouštěly a nadále tak byly pány na ledě. Když pak navíc v čase 52:39 rozvlnil Jakub Marek síť za zády Gleicha již po šesté, bylo skutečně o vítězi a tudíž i majiteli tří bodů rozhodnuto. Budějovická dvanáctka si dojela pro odraženou střelu a do prázdné klece bez problémů zakončila. V závěrečných minutách ještě měli Porubští k dispozici dvě slepené přesilové hry, ale alespoň snížit už se jim nepodařilo. Marek Mach měl k tomu velmi blízko, ale to by musel svou stoprocentní šanci, kdy měl před Hnízdilem množství času a prostoru, využít. Jelikož se už nic podstatného neudálo, podlehla Poruba Českým Budějovicím zaslouženě 2:6.