Junioři si na závěr s chutí zastříleli a uhájili extraligu z prvního místa

22.03.2009, Jakub Mezlík, L.B.

Junioři porubského VOKD zajížděli k poslednímu utkání baráže o extraligu do Jihlavy obhájit konečné první místo. Zpočátku se zdálo, že boj to bude tuhý a rozhodné každá chybka na jedné či druhé straně. O osudu utkání tak rozhodla prostřední část, v níž Porubští borci nasázeli do domácí sítě za necelých deset minut čtyři branky a z průběžného skóre 3:2 bylo náhle 3:6. Domácí do konce zápasu nenašli obdobný recept a po šedesáti minutách hry podlehli 5:8. Jedním z hrdinů nedělního utkání byl David Skočovský se dvěma trefami do černého a jednou přihrávkou, dvou branek docílil rovněž Ivo Jelšík, o zbylé se podělili Galajda s Voznicou, Špokem a Bartošem.

- 10.kolo ne 22.3.15:15
HC Dukla Jihlava
HC RT TORAX Poruba 2011
5:8(2:1, 1:5, 2:2)
Branky a nahrávky: 4. Kuřítko M. (Zeman), 11. Kuřítko M. (Kuřítko J.), 26. Vysloužil (Brabec), 42. Zeman (Posmyk), 58. Posmyk - 9. Skočovský (Šimkovič), 22. Galajda (Spusta), 27. Skočovský (Bartoš), 33. Voznica (Galajda, Vidlák), 35. Špok, 36. Bartoš (Šimkovič, Skočovský), 45. Jelšík (Řezáč, Tomis), 52. Jelšík (Řezáč). Rozhodčí: Blecha - Doležálek, Drobílek. Vyloučení: 10:11, navíc Kubáň (POR) 10 OT. Využití: 4:2. Diváci: 500. Střely na branku: 44:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:6, 4:6, 4:8, 5:8.
HC Dukla Jihlava: Navrátil (33. Jíra, 36. Navrátil, 36. Jíra) - Cirhan, Posmyk, Vacek, Randa, Šustr, Rosendorf - Němec, Polcar, Vysloužil - Dvořák, Kotlík, Pometlo - Kuřítko J., Zeman, Kuřítko M. - Brabec, Malec
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň - Tomis, Poláček, Pindur, Špok, Parma, Spusta - Jelšík, Řezáč, Vajda - Skočovský, Šimkovič, Bartoš - Blažej, Galajda, Voznica - Vidlák.

Oba týmy s vědomím jistoty postupu do extraligy přistoupily k utkání hodně vlažně, i z nikterak velkého tempa se ovšem rodily šance. Zejména díky laxnímu přístupu týmů k defenzivě.

Domácí poslal do vedení ve 4. minutě v přesilové hře Martin Kuřítko, na jeho vedoucí trefu ovšem dokázal o pět minut později David Skočovský. Na konci 11. minuty ale vrátil opět v početní převaze svým druhým gólem Dukle jednobrankový náskok Martin Kuřítko.

Na druhé vyrovnání si hosté museli počkat do druhé dvacetiminutovky. Přesilovku pět na tři využil Marek Galajda. Ve 26. minutě sice Dukla zásluhou Martina Vysloužila opět vedla, ale bylo to potřetí a naposled.

Porubští hokejisté pak předvedli výbornou pasáž, kdy během necelých deseti minut čtyřikrát rozvlnili jihlavskou síť. Nejprve nachytali nejistého Navrátila David Skočovský a Jakub Voznica.

Na 5:3 pro hosty zvyšoval kuriózní trefou už za záda Jíry Daniel Špok. Nahodil kotouč před branku od zadního mantinelu a ten se od jednoho z jihlavských beků odrazil do sítě. Další gól přidal po úniku dva na jednoho Vojtěch Bartoš.

Ve třetí části se domácím povedlo rychle snížit, ale na přesilovkový gól Adama Zemana odpověděli hosté stejnou mincí. Čtyřbrankový náskok zařídil Porubě Ivo Jelšík, který se nejprve trefil po přesné Tomisově přihrávce, poté z mezikruží ukázkově k tyči. Poslední slovo měli domácí hokejisté. Ondřej Posmyk v přesilovce korigoval na konečných 5:8.

×
Dnes v 16:00 | Dor.
HC Kometa Brno
HC RT TORAX Poruba