Poslední kolo baráže přinese souboj dvou extraligových celků

Adam Bagar, 21.03.2009
Maratón baráže o juniorskou extraligu se blíží ke svému konci. O obou celcích, které si zahrají nejvyšší juniorskou soutěž je již rozhodnuto. Jsou jimi právě nedělní soupeři - jihlavská Dukla a ostravské VOKD. Soutěž se tak prakticky dohrává již jen z povinnosti. Podaří se Porubě udržet svou dosavadní vedoucí příčku barážové tabulky? Tak na tuto otázku budeme znát odpověď až po skončení duelu, který se odehraje na Horáckém zimním stadionu v neděli 22. března ve velice netradiční hodinu - od 15:15 hod. Pokud se nechystáte zpříjemnit si víkend shlédnutím posledního utkání juniorky v této sezóně, můžete zápas sledovat alespoň prostřednictvím tradičního online přenosu, který pro vás připraví jihlavští kolegové.

Základní předzápasové info

Juniorka VOKD Poruby sehrála v baráži již devět utkání z nichž osm dovedla do vítězného konce. Jediným týmem, na který nestačila, byla jihlavská Dukla, která se předvedla na porubské půdě opravdu ve velkém stylu a soupeře převálcovala šesti brankami. Utkání s Jihlavou bude také soubojem dvou celků, které si v baráži vybojovaly účast v extralize také pro příští sezónu. A jak vypadá tabulka baráže před posledním kolem? Poruba má tříbodový náskok na svého soka z Vysočiny. Pokud si chtějí svěřenci trenérů Vlka a Trojana první pozici udržet, musí na půdě Horáků bodovat. Jenže to nebude vůbec jednoduché, což potvrzují také slova trenéra Vlka. „Jihlava byla vždy pro nás velice nepříjemný soupeř. Budou se chtít ukázat před svými diváky. Budeme se jim to snažit znepříjemnit. Jak moc se nám to bude dařit, uvidíme až po zápase.“

Další výhodou juniorů jihlavské Dukly bude beze sporu divácká kulisa, kterou by mohli závidět na mnohých stadionech, a to nejen v rámci juniorské extraligy. Poslední utkání s Valachy shlédla téměř tisícovka diváků, která se bude chtít se svými miláčky rozloučit s úspěšnou sezónou právě v posledním utkání baráže. Jihlavští připomínali až do sedmého kola baráže parní válec. Jenže právě na půdě pražské Hvězdy si Horáci připsali výhru, která znamenala extraligovou účast pro sezónu 2009/2010 a poslední dvě utkání tudíž odehrála na půl plynu. Podlehla jak Vsetínským, tak i Hradeckým a co více – inkasovala hned čtrnáctkrát.

Soupisky obou soupeřů v posledním utkání

HC Dukla Jihlava: Jíra - Cirhan, Posmyk, Němec, Šustr, Kuřítko J., Brabec, Rosendorf, Dvořák, Malec, Vysloužil, Randa, Vacek, Zeman, Polcar, Kuřítko M., Pometlo, Kotlík..

HC VOKD Poruba: Kubáň - Skočovský, Parma, Tomis, Spusta, Pindur, Špok, Poláček - Vidlák, Kalina, Blažej, Jelšík, Řezáč, Šimkovič, Bartoš, Galajda, Voznica, Capcara.

Vzájemné barážové utkání obou soupeřů

HC VOKD Poruba – HC Dukla Jihlava 2 : 6 (1:1, 0:3, 1:2)
Branky a nahrávky:
19. Vajda (Tomis, Jelšík), 46. Richter - 17. Polcar (Rosendorf, Musil), 25. Vysloužil (Zelený), 37. Vysloužil (Polcar, Němec), 39. Němec (Kuřítko), 43. Kuřítko (Pometlo, Musil), 58. Zeman (Dvořák, Randa).

Tabulka baráže o extraligu po dvou odehraných kolech

1. HC VOKD Poruba			7 – 1 – 0 – 1   50:23   23 b.
2. HC Dukla Jihlava  			6 – 1 – 0 – 2   36:26   20 b.
3. HC VCES Hradec Králové	        5 – 0 – 1 – 3   32:23   16 b.
4. Valašský hokejový klub		3 – 1 – 2 – 3   33:30   13 b.
5. HK Mladí Draci Šumperk		0 – 2 – 1 – 5   16:33    5 b.
6. HC Hvězda Praha			0 – 0 – 1 – 7   20:42    1 b.

Rozhodčí jsou rovněž součástí hry..

Utkání mezi juniory Dukly Jihlava a VOKD Poruby bude řídit jako hlavní rozhodčí pan Mgr. Petr Blecha z Třebíče. Na čarách mu budou vypomáhat pánové Doležálek a Drobílek.

Tabulka ELJ a LJ B po základní části

Konečná tabulka extraligy juniorů

Konečná tabulka ligy juniorů B

Statistiky VOKD Poruby v baráži