Ve šlágru kola se rozjetá Poruba představí na ledě vedoucího Přerova

Adam Bagar, 15.01.2013
33. kolo soutěže zavede porubské hokejisty na led vedoucího Přerova. Půjde o souboj dvou celků s aktuálně nejlepší formou. Zubři již jedenáct utkání v řadě dokázali bodovat, RT TORAX zase tahá šňůru sedmi vítězství. Jedna z těchto sérií pravděpodobně v přerovské Meo aréně skončí. Kdo bude ve šlágru kola úspěšnější? To se dozvíme již ve středu 16. ledna, úvodní buly bude z rukou hlavního sudího Slavky vhozeno v 18 hodin. Přijeďte podpořit porubské hokejisty v honbě za dalšími cennými body. V případě vaší neúčasti můžete duel sledovat prostřednictvím textového online přenosu, kterým vás provede Aleš Novotný.

Základní informace

Hokejisté Přerova se vyhoupli do samotného čela tabulky. Na druhý Havířov mají náskok pouhého bodu, ale třetí prostějovský rival na ně ztrácí již osm bodů. Především na cizích kluzištích Zubři sbírají body jako na běžícím páse a v tomto ohledu jsou jednoznačně nejlepším celkem v soutěži. Ze sedmnácti představení na soupeřově ledě zvítězili hned dvanáctkrát. A daří se jim i ve svém stánku, kde prohráli pouhá tři utkání – s Frýdkem-Místkem, Prostějovem a Havířovem.

Poslední dvě kola se svěřenci trenéra Pavla Sedláka představili na Valašsku. Nejprve sehráli divokou přestřelku ve Valašském Meziříčí, kde zvítězili 8:7 až po prodloužení. Naposledy pak sehráli velmi dobrý zápas na vsetínském Lapači, odkud si i přes množství vyloučení odvezli zasloužené vítězství 4:1. Přerov tak aktuálně tahá sérii jedenácti utkání, v nichž dokázal bodovat.

V brance Přerova pravidelně nastupuje Martin Vojtek, jehož průměr inkasovaných branek na zápas činí 2,23. Aktuálně má však problémy s vazy a již tři utkání v řadě odchytal junior Jiří Sklenář (3,47). Nejproduktivnějším obráncem týmu je Daniel Faltýnek (3+10). Na dvojciferná čísla se dále dostali další tři hráči – Tomáš Vlček (5+7), Radomír Pala (5+6) a Jakub Ferenc (5+5).

V útočné fázi Zubři nejvíce spoléhají na zkušenosti Richarda Brančíka (17+20), který patří k nejproduktivnějším hráčům celé soutěže. Velice slušných bodových zisků dosáhli také Marek Ditrich (13+20), Petr Sakrajda (12+19) a Jiří Goiš (15+11). Zlým mužem týmu je obránce Jakub Ferenc, kterému hlavní rozhodčí rozdali již 82 trestných minut.

Vzájemná utkání letos vyznívají pro Hanáky. Ti ve své Meo aréně duel s Porubou zcela opanovali a zvítězili jasně 6:0. Na porubské půdě pak byla k vidění vyrovnaná bitva, která směřovala k prodloužení, ale minutu před koncem rozhodl o přerovském vítězství 2:1 Brančík. Oba celky se střetly i na srpnovém turnaji, který pořádal RT TORAX, a Zubři si na konto připsali hladkou výhru 6:2.

Poruba si posledními výsledky upevnila čtvrtou příčku tabulky, když na pátý Nový Jičín má náskok pěti bodů. Rozhodně se však nedá říci, že již má jisté play-off, osmý Frýdek-Místek totiž ztrácí pouhých sedm bodů. Naposledy výběr Tomáše Sršně přivítal poslední Valašské Meziříčí a asi nepředpokládal, že se na tři body tolik natrápí. Nakonec ve třetí části otočil výsledek na 4:3 a zvítězil již posedmé v řadě. Nyní jej čeká trojice těžkých venkovních utkání.

V útoku se nejvíce daří Martinu Bučkovi (21+15), jenž patří mezi nejlepší hráče celé soutěže. Už deset bodů na něj ztrácí Petr Seidler (9+17), na dalších místech pak můžeme vidět Michala Holušu (10+14) a Rostislava Vaňka (10+12). Z obránců je na tom aktuálně nejlépe Lukáš Prokop (2+9). V brance pak nejčastěji nastupuje zkušený Radek Tihlář s průměrem 2,61 branek na zápas, naposledy porubskou klec hájil Michal Gleich (3,61).

Jak si oba celky vedly v posledním kole?

32. kolo: VHK Vsetín – HC ZUBR Přerov 1 : 4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky:
22. Vítek (Hruška O., Kajaba) – 1. Brančík (Sakrajda), 1. Hanák (Sprušil, Blinka), 36. Hanák (Kudělka, Osina), 57. Sedlák z TS.

32. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Bobři Valašské Meziříčí 4 : 3 (1:2, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky:
2. Vaněk (Šimkovič), 34. Pavlačka (Kilnar, Chaloupka), 49. Vychodil (Mládenka), 54. Šimkovič (Slavík) – 1. Bokroš (Voznica, Ambruz), 16. Machala (Heča, Bokroš), 43. Bokroš (Heča, Voznica).

Sestavy obou celků v posledních zápasech

HC ZUBR Přerov: Sklenář – Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Osina, Kudělka – Kundrátek, Goiš, Sedlák – Sakrajda, Brančík, Ditrich – Blinka, Sprušil, Hanák – Vaněk P., Brada.

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Prokop L., Prokop P., Mládenka, Vychodil, Slavík, Axman – Seidler, Vrána, Buček – Šimkovič, Holuša, Vaněk R. – Kilnar, Pavlačka, Chaloupka.

Vzájemná utkání v sezóně 2012/2013

9. kolo: HC ZUBR Přerov – HC RT TORAX Poruba 2011 6 : 0 (1:0, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky:
18. Sakrajda (Brančík), 22. Vlček (Brančík), 23. Faltýnek (Sedlák), 29. Brančík (Sakrajda, Ditrich), 46. Sprušil, 54. Ferenc (Vlček, Sakrajda).

Více info: Poruba vyšla v Přerově střelecky naprázdno a odjíždí s vysokou porážkou

20. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC ZUBR Přerov 1 : 2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky:
56. Buček (Seidler) – 35. Blinka (Kudělka), 59. Brančík (Ditrich, Sakrajda).

Více info: Vyrovnané utkání s Přerovem ztratila Poruba až v úplném závěru

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. V duelu mezi Přerovem a Porubou by se měl v roli hlavního rozhodčího představit Radim Slavka z Břeclavi. Na čarách mu bude vypomáhat dvojice Jiří Chocholouš a Pavel Kříž z Brna.

Ostatní duely 33. kola II. hokejové ligy – sk. Východ

16.01. 18:00 HC Frýdek-Místek – VHK Vsetín