Lukáš Bajgar, 10.03.2016
Sezóna 2015/2016 vstoupí do dějin II. ligy, skupiny Východ jako nebývale vypjatá. Vezmou-li se v potaz utkání HC RT TORAX Poruba 2011 a HC Frýdek-Místek, není o pěstní souboje nouze. Semifinálová série přináší opět vyhrocené okamžiky a již čtyři pěstní souboje, všechny zpravidla již za rozhodnutého stavu. Středeční utkání přineslo nejprve mstu exporubského forvarda Jakuba Schwarze vůči Jakubu Szajterovi a po závěrečném odpískaní také vřavu Jana Fišery proti Robinu Malému. Jak souboje vypadaly? Více se dočtete v těle článku.

Nikdy v historii vzájemných duelů nebyla utkání Frýdku-Místku s porubským HC RT TORAX toliko vypjatá a plná křivd, jako je tomu v probíhajícím ročníku. Co je na vině? Těžko hledat viníka, případně zdroj nebývalé agrese některých jedinců.

První dva zápasy se nesly ještě v relativně přátelském duchu, nejdříve senzačně Porubští udolali Rysy 3:2 po nájezdech, v odvetě však zcela propadli ve všech směrech a z Polárky si odvezli ostudnou porážku 3:12. V obou zápasech bylo rozdáno celkově 42 trestných minut.

Zlom nastal ve třetím zápase, kdy nejdříve Štěpán Jeník mstil zákrok na svého spoluhráče a vrhl se na Marka Slavíka. Následoval zkrat Jana Fišery, který si při svých tělesných proporcích vyšlápl na o hlavu menšího a třicet kilo lehčího, především pak o deset let staršího Milana Ovšáka, a aby toho nebylo málo, k zemi poslal i Marka Sedláře. Zatímco za zády se po sobě válela dvojice Aleš Kilnar – Tomáš Káňa. Výsledek? 130 trestných minut!

Viz článek věnovaný oběma soubojům třetího utkání: VIDEO: Kličko vs Fury? Ne, to se rvali hráči Poruby a Frýdku-Místku!

Čtvrtý zápas byl přeci jen o něco klidnější a sudí Koliba rozdal "jen" 69 trestných minut, z toho 57 domácím. Předčasně do kabin putovali opět Jan Fišera s Tomášem Káňou. Pondělní semifinálový souboj byl opět z kategorie peprných a suma sumárum 130 TM je toho důkazem. Tentokráte se do pěstních soubojů pustil Tomáš Káňa s Jakubem Bacou a Michael Foltýn s Jakubem Szajterem.

Středeční utkání, druhé semifinálové, se dlouhé minuty neslo ve vyrovnaném duchu nejen na ledě, ale i v počtu drobných vyloučení. Tu spadl ten, tu zase onen a nikdo si nemohl nic vyčítat. Zlom nastal v 57. minutě po faulu Jakuba Szajtera, jenž u mantinelu nachytal v nedbalkách Tadeáše Jaroše. Cestu do sprch mu ale zastavila hned dvojice frýdecko-místeckých hráčů, Michael Foltýn rozdal první rány, přičemž ještě před rokem v porubských barvách hrající Jakub Schwarz doložil svou mstu rychlou hrou pěstí téměř vzápětí.

Tadeáš Jaroš se posléze ze svého zranění oklepal a neopomněl nesportovním gestem počastovat domácí střídačku.

A to nebyl zdaleka konec! V 57. minutě trenér hostí, Marek Malík povolal na led také bitkaře Jana Fišeru. Ten si své střídání notně protahoval, až nejdříve docílil dvouminutového trestu. Do hry se dostal vlastně až se závěrečnou sirénou a během odchodu z ledové plochy se náhodou ochomýtl v menší vřavě kolem Robina Malého a domluva obou mužů nenechala na sebe dlouho čekat. Rozhodčí rozdal celkově 113 trestných minut a hostující Jan Fišera ve třech utkání proti Porubě dokonal svůj čistý hattrick v předčasných odchodech do šatny.

V pátek 11. března čeká od 18. hodiny domácí Frýdek-Místek rozhodující bitva o finále, HC RT TORAX Poruba 2011 na ledě udělá vše proto, aby celou sérii vrátila do Ostravy. Lze si jen přát, aby utkání probíhalo pouze hokejově, nikoliv pěstně.