<b>VIDEO:</b> Kličko vs Fury? Ne, to se rvali hráči Poruby a Frýdku-Místku!

VIDEO: Kličko vs Fury? Ne, to se rvali hráči Poruby a Frýdku-Místku!

Lukáš Bajgar, 03.01.2016
Na 30. kolo II. ligy, skupiny Východ jen tak někdo nezapomene, zvláště příznivci hokejových klubů HC RT TORAX Poruba 2011 a hostujícího HC Frýdek-Místek. Soupeř na ledě vyhrál sportovní cestou 3:1, čímž jen potvrdil svou dominanci v soutěži. Jenže derby nepřinášejí jen gentlemanské poplácávání po ramenou při vstřelení branky či přenádherné kličky, za které si soupeři zatleskají, nýbrž řadu situací, při kterých to řádně jiskří. Nedělní zápas přinesl hned několik takových momentů, které si můžete prohlédnout exkluzivně v záběrech z utkání, a že je nač koukat!

Slavík vs Jeník

Marek Slavík (obránce, Poruba, 25 let, 187 cm, 94 kg) vs Štěpán Jeník (obránce, Frýdek-Místek, 22 let, 183 cm, 91 kg).

Štěpán Jeník v roli Zorra mstitele, který chtěl potrestat nevybíravý zákrok porubského beka na svého spoluhráče. Dlouho se jevilo, že hráče Ostravy udolá, ale nečekaný prudký pohyb Marka Slavíka poslal Jeníka k ledu. Oba hráči s pětkou na zádech vyfasovali dvouminutový trest.

Peslar vs Jaroš

Jakub Peslar (obránce, Poruba, 23 let, 175 cm, 84 kg) vs Tadeáš Jaroš (útočník, 21 let, Frýdek-Místek, 180 cm, 81 kg).

Jakub Peslar je znám svou hrou do těla, s nadsázkou řečeno – jeho nastavený zadek zná každý forvard, který se mu snažil už kdy ujet. A nejeden se poté proletěl vzduchem po ukázkovém bodyčeku. Nejinak tomu bylo u Tadeáše Jaroše, na něhož si Peslar vyšlápl a nachytal jej v nedbalkách. Výsledek? ...

Ovšák, Sedlář vs Fišera | Kilnar vs Káňa

Milan Ovšák (obránce, Poruba, 38 let, 171 cm, 85 kg), Marek Sedlář (útočník, Poruba, 24 let, 176 cm, 74 kg) vs Jan Fišera (obránce, Frýdek-Místek, 28 let, 195 cm, 115 kg) | Aleš Kilnar (útočník, Poruba, 22 let, 181 cm, 76 kg) vs Tomáš Káňa (útočník, Frýdek-Místek, 28 let, 183 cm, 93 kg)

Co se přesně událo, že zkušený bijec Jan Fišera pěstně "sestřelil" o deset let staršího a o dvacet centimetrů nižšího Milana Ovšáka, zřejmě zpětně neposoudíme. Přesto se hráč dopustil mírného porušení nepsaného pravidla hokejových bitkařů a odezva nenechala na sebe dlouho čekat. Aleš Kilnar se na soka vrhl jako památný Bruce Lee, ale do cesty se mu postavil Tomáš Káňa. A zatímco bitva Kilnara s Káňou dopadla spíše remízou, rozžhavený Fišera se pustil ještě do Marka Sedláře, jenž svému soku dlouho neodolával. Výsledkem byly tři tresty 5 + OK – pro Kilnara, Káňu a Fišeru.