V posledním utkání sezóny přivítají muži exotickou reprezentaci Jižní Koreje

Adam Bagar, 10.04.2011
Po dlouhém, více než dvouletém, čekání sehráli porubští muži přípravný duel s Brumovem - Bylnicí. Po jasném vítězství 9:2 se fanoušci RT TORAXu mohou těšit na další přípravný duel a vůbec poslední mač na porubském Zimním stadionu v sezóně 2010/2011. Soupeř navíc bude velmi pikantní a exotický - reprezentace Jižní Koreje, která se na severu Moravy připravuje na nadcházející šampionát své skupiny B. Střetnutí se odehraje v pondělí 11. dubna a úvodní buly bude vhozeno v 17:00. Přijďte povzbudit muže ve velmi těžké mezinárodní konfrontaci. Na utkání jste samozřejmě srdečně zváni. A jak to bude se vstupným? To bude opět dobrovolné.

Ve čtvrtek 24. března se proti mužům RT TORAX Poruba postavil vítěz přeboru Zlínského kraje, tým Brumov – Bylnice. Střetnutí přineslo bohatý program, ocenění významných osobností porubského hokeje a především jasnou převahu domácího týmu, který tribuny bavil povedenými akcemi a dokráčel k zaslouženě vysoké výhře 9:2.

„Nejvíce pozitivní bylo, že spojení mezi zkušenými a nadšeně hrajícími mladými hokejisty funguje. Tudy by měla vést cesta do budoucna,“ řekl porubský lodivod Jan Vavrečka po úvodním vystoupení, na které se vybíralo dobrovolné vstupné a výtěžek šel na dobrou věc, konkrétně na Dětské oddělení porubské Fakultní nemocnice. Nakonec byla vybrána a zástupci nemocnice předána částka 8500 Kč. Děkujeme vám.

HC RT TORAX PORUBA – HC BRUMOV BYLNICE 9 : 2 (2:1, 5:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 9. Goláb (Rozum), 18. Kotásek (Rozum), 23. Grygar (Sochorek, Vajda D.), 31. Šebesta (Sochorek, Grygar), 36. Zuber (Šebesta), 38. Hanke (Kalina, Barčák), 40. Barčák (Mládenka), 42. Šebesta (Sochorek), 44. Badžo (Kalina) - 1. Novák, 46. Pažítka (Martinec). Rozhodčí: Smeták - Tuizal, Řezáč. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 857. Průběh utkání: 0:1, 9:1, 9:2.

Tentokrát se proti výběru trenéra Vavrečky postaví houževnatí hokejisté korejského národního týmu, účastníka Mistrovství světa skupiny B, kterému schází pouhý týden do vypuknutí šampionátu, který se tento rok uskuteční v Maďarsku.

Asiaté nejsou rozhodně žádnými otloukánky a v duelu budou zajisté favoritem. Korejský tým High 1, jenž je základním kamenem národního celku, pravidelně absolvuje přípravu na letní sezonu na českém území, kde sehraje také několik přípravných mačů. Před sezónou 2010/2011 je mohli vidět fanoušci ve Vítkovicích, Havířově, Orlové nebo Frýdku – Místku. A rozhodně nezklamali a prezentovali se typickým houževnatým asijským stylem a dokonce uhráli s kvalitními celky několik vítězství. Jedno z nich dokonce s prvoligovým Znojmem. Více informací o korejském týmu naleznete v nedávném článku.

Sestava HC RT TORAX Poruba v posledním utkání: Michal Gleich, Pavel Herman – Marek Badžo, Jan Barčák, Martin Ferenc, Jan Fišera, Michal Galgonek, Radim Goláb, Petr Grygar, Martin Hanke, Mario Kalina, Daniel Kraft, Jan Kotásek, Jaroslav Kopáč, Martin Mintěl, Tomáš Mládenka, Jiří Parma, Petr Rozum, Jakub Rybnikár, Dalibor Sochorek, Pavel Šebesta, Daniel Špok, Petr Tomis, David Vajda, Radovan Vajda, Vlastimil Zuber. Trenér: Jan Vavrečka.

Sestava Jižní Koreje v posledním utkání: Eum Hyun-Seung, Syn Ho-Sung - Kim Dong-Hwan, Kim Woo-Jae, Kim Yoon-Hwan, Kim Woo-Young, Hwang Byung-Wook, Lee Don-Ku, Kim Hyun-Soo, Park Sun-Min - Kim Won-Jung, Choi Jung-Sik, Ahn Hyun-Min, Kim Geun-Ho, Lee Seung-Jun, Song Dong-Hwan, Lee You-Won, Kim Eun-Joon, Kwon Tae-An, Lee Yong-Jun, Kim Ki-Sung, Jung Bung-Chun.Trenér: Kim Hee-Woo.

Články související s utkáním HC RT TORAX Poruba – Reprezentace Jižní Korea:

Představujeme pondělního soupeře mužů: reprezentace Jižní Korea
Do Poruby míří exotika, muži změří síly s korejským národním týmem!