Představujeme pondělního soupeře mužů: reprezentace Jižní Korea

Adam Bagar, 05.04.2011
Porubským fanouškům se blíží další velký svátek. V pondělí 11. dubna totiž mužský výběr HC RT TORAX Poruba změří síly s účastníkem B skupiny mistrovství světa, reprezentací Jižní Koreje. Asiaté nejsou rozhodně žádnými otloukánky a v přípravném mači, jehož úvodní buly bude vhozeno v 17:00, budou zajisté favoritem. Pro Koreu je to jedna z posledních příprav před nadcházejícím světovým šampionátem v Maďarsku. Většina týmu Českou republiku dobře zná, Korejci ji totiž velmi často volí pro svá přípravná období. Naposledy se na severní Moravě představil celek High 1, jenž tvoří společně s týmem Anyang Halla kostru celé reprezentace. Nenechte si tento pikantní mezinárodní duel ujít a přijďte porubské hokejisty povzbudit.

Základní informace o Jižní Koreji

Korejská republika je státem ve východní Asii, který zaujímá jižní polovinu Korejského poloostrova. Severní část patří komunistické Severní Koreji (KLDR). Počet obyvatel překračuje 48 milionů. Hlavním a zároveň i největším městem je Soul. Úředním jazykem je korejština. 대한민국 – jen pro představu, jak korejsky vypadá název Jižní Korea (v naší latince - tehan minguk).

Základní informace o jihokorejském hokeji

Jižní Korea je členem IIHF již více než padesát let, konkrétně od 25. července 1960. Její hráčská základna čítá celkem 1607 hráčů, z nichž pouze 154 tvoří muži. V současné době řadíme Jižní Koreu na 31. místo světového žebříčku IIHF.

Jen málokdo ví, že Korejci drží jeden z hokejových rekordů, a to v kategorii nejvyššího vítězství historie ledního hokeje. V roce 1998 dokázali zdolat Thajsko na mistrovství juniorů Asie a Oceánie neuvěřitelně 92:0. Korejské áčko se nejvyšší výhry dočkalo v roce 1987 v Austrálii, kde zdolalo Hong Kong 44:0. Naopak v roce 1993 si s asijským celkem hladce poradilo Lotyšsko 27:0.

V současné době můžeme Jižní Koreu vídat na mistrovství světa divize I. V loňském roce obsadili na šampionátu ve Slovinsku páté místo. Ve skupině postupně podlehli Maďarsku 2:4, Velké Británii 1:2, Polsku 2:5 a domácímu Slovinsku 3:8. Zdolat dokázali pouze Chorvatsko v poměru 5:2. Letos je v období od 17. do 23. dubna čeká mistrovství světa v Maďarsku. Soupeři budou celky Španělska, Itálie, Nizozemí a domácího Maďarska.

Na přelomu ledna a února se v Kazachstánu, hlavním městě Astana, uskutečnily tradiční Asijské zimní hry. Jižní Korejci obsadili třetí příčku, když nestačili jen na suverénní Kazachy (1:9) a druhé Japonce (1:6).

V Jižní Koreji jsou dva hlavní hokejové kluby, které hrají po boku japonských a čínských celků známou sedmičlennou Asijskou ligu. Hráči z týmů High 1 a Anyang Halla tvoří naprostou kostru celého národního výběru. Druhý jmenovaný tým se stal dokonce vítězem soutěže. High 1, které je pro české fanoušky známější, obsadilo v konečném součtu páté místo.

Korejský tým High 1 pravidelně absolvuje přípravu na letní sezonu na českém území, kde sehraje také několik přípravných mačů. Před sezónou 2010/2011 tak mohli Asiaty vidět ve Vítkovicích, Havířově, Orlové nebo Frýdku – Místku. A rozhodně nezklamali a prezentovali se typickým houževnatým asijským stylem a dokonce uhráli s kvalitními celky několik vítězství. Jedno z nich dokonce s prvoligovým Znojmem.

Předpokládaná sestava národního týmu Jižní Koreje

Brankáři: Eum Hyun-Seung, Syn Ho-Sung.

Obránci: Kim Dong-Hwan, Kim Woo-Jae, Kim Yoon-Hwan, Kim Woo-Young, Hwang Byung-Wook, Lee Don-Ku, Kim Hyun-Soo, Park Sun-Min.

Útočníci: Kim Won-Jung, Choi Jung-Sik, Ahn Hyun-Min, Kim Geun-Ho, Lee Seung-Jun, Song Dong-Hwan, Lee You-Won, Kim Eun-Joon, Kwon Tae-An, Lee Yong-Jun, Kim Ki-Sung, Jung Bung-Chun.

Trenér: Kim Hee-Woo.