Udrží starší dorostenci neporazitelnost také po duelech se silnými Zubry a Draky?

Adam Bagar, 12.11.2009
Série vítězných utkání starších dorostenců je již na čísle osm. Tyto výsledky logicky katapultovaly svěřence kouče Bahníka na čelo ligové tabulky. Jenže hned po reprezentační přestávce čeká mladíky v dresu VOKD těžké dvojutkání s Přerovem a Šumperkem. Tabulkově čtvrtý Přerov zavítá na porubskou půdu v pátek 13. listopadu. Utkání se odehraje v 17:00 hod. V neděli 15. listopadu pak uvidí Šumperk souboj třetího s prvním. V dračím doupěti je začátek mače naplánován již na 10:30 hod. Na páteční domácí zápas jste samozřejmě srdečně zváni.

Jak si vedla Poruba v posledních dvou kolech?

HC VOKD Poruba – SK Karviná 6 : 4 (1:1, 3:3, 2:0)
Branky a nahrávky:
17. Peslar, 23. Maček (Peslar), 31. Sochorek (Vícha), 37. Vícha, 43. Král (Palkovič), 59. Svoboda (Maček) - 15. Putniorz (Szevieczek), 28. Foltýn (Szevieczek), 29. Holý (Majda), 31. Majda (Holý).
více o zápase

HC VOKD Poruba – HC Slezan Opava 4 : 1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
6. Němec (Dominec), 9. Palkovič (Král), 24. Chaloupka, 60. Šrubař (Franek, Sochorek) – 18. Otipka (Jelen).
více o zápase

Posledních pět utkání Přerova

HC Zubr Přerov – HC Kometa Úvoz 1 : 4 (0:0, 0:2, 1:2)

SK Karviná – HC Zubr Přerov 3 : 6 (1:2, 1:2, 1:2)

HC Zubr Přerov – HC Břeclav 1 : 3 (1:1, 0:1, 0:1)

HC Slezan Opava – HC Zubr Přerov 2 : 5 (1:2, 1:3, 0:0)

HC Zubr Přerov – HC Uherské Hradiště 1 : 2 (0:0, 1:2, 0:0)

Posledních pět utkání Šumperka

HK MD Šumperk – HC Slezan Opava 4 : 2

HK MD Šumperk – Orli Znojmo 2 : 1

HC Uničov – HK MD Šumperk 2 : 7

HK MD Šumperk – HC Frýdek – Místek 5 : 0

HC Orlová – HK MD Šumperk 2 : 1

Letošní vzájemná utkání

2. kolo: HC Zubr Přerov – HC VOKD Poruba 9 : 3 (2:2, 3:0, 4:1)
Branky a nahrávky:
5. Chovanec (Loupal), 17. Žůrek, 28. Rajnoch (Žůrek, Chovanec), 30. Stoklásek (Malínek, Kocan), 33. Loupal (Vodák), 42. Chovanec (Rajnoch, Žůrek), 44. Stoklásek (Kocan), 53. Malínek (Kocan, Stoklásek), 54. Chovanec (Rajnoch) - 11. Dominec (Franek), 18. Němec, 50. Maček (Chaloupka).

3. kolo: HC VOKD Poruba – HK MD Šumperk 3 : 2 (1:1, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky:
9. Maček (Sochorek, Chaloupka), 44. Kysučan (Kupčík), 48 Jasiok (Palkovič) - 4. Holinka (Prokopec), 27. Prokopec (Drábek).

Sestavy soupeřů v posledním utkání

HC Zubr Přerov: Sovják - Bachánek, Hlídek, Tomeček, Kostiha, Mašíček, Jordán, Vávra, Klusal - Malínek, Kocan, Vodák - Šťastný, Chovanec, Žůrek - Loupal, Javora, Stoklásek - Rajnoch, Řezáč, Klimecký.

HK MD Šumperk: Hradil - Drábek, Soos, Navrátil, Blaháček, Prokopec, Drtil, Holinka, Horváth, Řehák, Galuška, Žalčík, Nevrlý, Kastner, Diviš.

HC VOKD Poruba: Konvička – Svoboda, Herman, Král, Jasiok, Dusík, Peslar, Vícha, Orszulík, Chaloupka, Maček, Němec, Palkovič, Dominec, Sochorek, Kysučan, Hurník, Franek, Lukašík.

Tabulka a statistiky po 14. kole

Tabulka ligy staršího dorostu po 14. kole

Statistiky hráčů VOKD Poruby po 14. kole

Rozhodčí jsou rovněž součást hry...

Utkání mezi staršími dorostenci Poruby a Přerova by měl řídit jako hlavní rozhodčí Jiří Fiedler z Rožnova pod Radhoštěm, na čarách mu pak budou pomáhat pánové Radim Adamec a Jaroslav Štěpán. Nedělní duel, ve kterém se VOKD představí v Šumperku odřídí Michal Dědek z Vyškova. V roli čárových sudích se na ledě objeví duo Josef Novotný a Radek Šimčík.

Trenérské duo Miroslav Bahník a Petr Trojan