Statistické ohlédnutí za sezonou 2023/2024

Eva Suchánková, 17.06.2024
Ohnivá sezona Porubanů! HC RT TORAX se v základní části udržel se 115 na první příčce a překonal tak své historické maximum. Jak si ale vedl v ostatních statistikách?

Divácká návštěvnost

V základní části byla celková průměrná návštěvnost na domácích utkáních 1 177 fanoušků. Na Porubu se přišlo podívat v průměru 778 diváků a skončila tak v žebříčku na 11. příčce. Velkou roli nicméně hraje fakt, že hrál RT TORAX velkou část sezony v Kravařích. Po návratu zpět do Poruby návštěvnost prudce vzrostla.

Návštěvnost zápasů play off se v průměru zvýšila o 1 210 diváků. Porubané tentokrát čítali nadprůměr a s číslem 2 463 se umístili v domácí návštěvnosti na krásném 3. místě.

Sledovanost zápasů

Česká televize odehrála celkem 59 utkání z nichž 6 bylo vysíláno na ČT sport a zbylých 53 na ČTS PLUS. Poruba se objevila 2x přímo v televizi, průměrná sledovanost v těchto zápasech byla 31 tisíc, 9x pak na platformě ČTS PLUS, kde se průměr zastavil na 467 divácích.

Sledovanost utkání na hokejkaTV.cz čítala v průměru za celou sezonu 1106,5 diváků. Porubský průměr se zastavil na krásném čísle 1124 za 28 zápasů.

Hokej.cz

Na webové stránce hokej.cz krom mnoha článků lze nalézt také ankety. Každý měsíc tam probíhá hlasování nejen o nejlepší trenéry, ale taktéž hráče. Pan Jiří Režnar, trenér porubského A-týmu, se umístil v anketě Trenér měsíce hned dvakrát, a to v říjnu a v prosinci. Pozice hráče měsíce a posléze ani hokejisty sezony nebyla muži z Poruby obsazena.

Zdroj: Český svaz ledního hokeje