Starším dorostencům začíná boj o návrat mezi elitu, na úvod hostí Ústí nad Labem

Adam Bagar, 10.03.2013
A je to tady! Dlouho očekávaná baráž o extraligu staršího dorostu zahajuje svůj zápasový program již v neděli 10. března. Prvním soupeřem Rambouskova výběru, který prošel základní částí s naprostou suverenitou a ztratil pouhé jedno utkání, je Ústí nad Labem. Severočeši jsou hned na úvod velmi těžkým soupeřem a za sebou tahají šňůru čtrnácti vítězství. RT TORAX jich má na kontě dokonce třicet. Která z těchto sérií skončí? To se dozvíme od 13:30, kdy bude mezi oba centry úvodních formací vhozeno úvodní buly z rukou hlavního arbitra Škacha. Přijďte zaplnit porubský zimák a pomozte starším dorostencům svými hlasivkami v boji o vytoužený návrat mezi elitu.

Základní informace

Zatímco Poruba měla jistotu účasti v baráži již řadu kol před koncem základní části, starší dorostenci Ústí nad Labem bojovali o vedoucí pozici s pražskou Hvězdou. Možná až vzájemné utkání 31. kola na ústecké půdě rozhodlo o tom, že se do baráže podívají Lvi, kteří zvítězili hladce 6:1 a šňůru výher natáhli již na čtrnáct utkání.

V posledním kole sice Severočeši zdolali Most 4:3 až po nájezdech, ale nastoupili ve značně oslabené sestavě. Podobně k poslednímu duelu základní části přistoupila i Poruba, která své opory nechala odpočívat. Přesto beznadějně poslední Techniku rozstřílela vysoko 16:1 a zvítězila již v třiceti po sobě jdoucích duelech. Čí série se zastaví?

Poruba má největší sílu v ofenzivě. Především druhá formace ve složení Csomor – Smrčka – Gřeš střílí góly jako na běžícím páse. Nejproduktivnější hráč týmu Tomáš Gřeš má bilanci téměř tří kanadských bodů na zápas. V sezoně nastřádal 82 bodů (37+45) a to odehrál i několik utkání za juniorku. Marek Smrčka (20+43) a Martin Csomor (38+21) již ztrácí.

Naopak svěřenci trenéra Petra Rambouska si budou muset dávat pozor na Jana Kmenta, který má na kontě 62 bodů (22+40). Dobrými statistikami disponuje i Jan Chovanec (26+28 a nejlepší střelec Lvů Roman Navarra (30+18). Trenéry týmu jsou Miroslav Mach a Milan Skrbek.

Jak si oba celky vedly v posledním kole?

36. kolo: HC Slovan Ústečtí Lvi – HC Most 4 : 3 sn. (0:1, 2:1, 1:1 – 1:0)
Branky a nahrávky:
28. Macek (Loukota), 33. Chovanec (Kopta), 46. Straka (Vondráček), rozhodující nájezd Macek – 1. Butka (Kalina), 26. Butka (Kalina), 51. Kalina (Vávra).

36. kolo: HC RT TORAX Poruba – VSK Technika Brno 16 : 1 (8:0, 2:1, 6:0)
Branky a nahrávky:
6. Síkora (Charvát), 9: Stoklásek, 10. Havránek (Holaň, Stoklásek), 12. Stoklásek (Holaň, Havránek), 12. Hranoš(Kurnik), 17. Kurnik (Hranoš), 19. Síkora, 20. Kurnik (Boleslavský), 34. Boleslavský (Knopp, Charvát), 37. Stoklásek (Charvát, Havránek), 42. Kurnik (Stoklásek), 45. Holaň, 47. Havránek (Holaň), 48. Stoklásek (Síkora), 52. Havránek (Síkora, Charvát), 56. Holaň (Kovaljov, Hranoš) – 38. Jambor (Cizler).

Sestavy obou celků v posledních zápasech

HC Slovan Ústečtí Lvi: Burkovec – Straka, Klement, Melichar, Hübsch, Chovanec, Vondráček, Kopta, Koval, Šváb, Kašek, Loukota, Tůma.

HC RT TORAX Poruba: Filip – Síkora, Charvát, Kovaljov, Ščurek, Demel, Hranoš – Havránek, Stoklásek, Holaň – Kurnik, Knopp, Boleslavský – Rajnoch, Němec.

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. V duelu mezi Porubou a Ústím nad Labem by se měl v roli hlavního rozhodčího představit Jiří Škach ze Zlína. Na čarách mu bude vypomáhat třinecká dvojice Petr Dučák z Přerova a Drahomír Vožda z Olomouce.

Rozpis dalších utkání Poruby v baráži

13.03. 12:30 SK Horácká Slavia Třebíč – HC RT TORAX Poruba
15.03. 17:00 HC RT TORAX Poruba – HC ZUBR Přerov