Seriál letní přípravy pokračuje již devátým dílem, Poruba se představí v Opavě

Adam Bagar, 03.09.2012
Porubské hokejisty čeká již deváté utkání v rámci přípravy na novou sezónu 2012/2013. Po nepříliš povedeném domácím vystoupení s Novým Jičínem má RT TORAX co napravovat na půdě nedaleké Opavy, která má Porubě co vracet. Oba soupeři se totiž utkali již na nedávném turnaji, kde svěřenci trenérů Tomáška a Smetáka zvítězili hladce 6:2. Tradiční derby je na programu již v úterý 4. září a úvodní buly bude vhozeno z rukou sudího Rudolfa Klapetka v 18:00. Přijeďte povzbudit porubské hokejisty, v případě vaší neúčasti budete moci utkání sledovat prostřednictvím textového online přenosu na serveru onlajny.com.

Také v opavském celku lze v nové sezóně 2012/2013 vidět několik nových tváří. Největší změna nastala na postu trenérském. Michala Piskoře vystřídal v roli hlavního trenéra Karel Suchánek, jehož asistentem se stal Marek Harazim. Po opavském ledě se bude prohánět také zkušený exkarvinský obránce David Galvas.

Nováčkem týmu je také veterán Karel Horný, ten v posledních letech působil v Polsku a do Opavy se vrací po dlouhých sedmi letech. Do Havířova se naopak po konci hostování vrátil Aleš Jurčík. Největší ztrátou je určitě odchod nejlepšího opavského střelce loňského ročníku Tomáše Grofka. Ten dal přednost angažmá ve Francii, kde bude hájit dres třetiligového Choletu.

V přípravě mají Opavští za sebou pouze pět duelů. Na úvod turnaje v Porubě dokázali překvapivě zdolat Havířov 3:2, poté však následovaly dvě porážky. Nejprve omlazená sestava podlehla vítkovickým juniorům 0:4 a v utkání o konečné páté místo Slezan nestačil ani na domácí RT TORAX, kterému podlehl vysoko 2:6.

Poslední dva duely sehráli svěřenci trenéra Suchánka na domácí půdě, kde jednoznačně potvrdili svou kvalitu. Oba výsledky možná až nahání ostatním soupeřům strach. Nejprve rozstříleli Nový Jičín 12:2 a naposledy si suverénně 8:3 poradili také s Frýdkem-Místkem. Suma sumárum – dva domácí zápasy a neuvěřitelných dvacet vstřelených branek.

Poruba, vedená novou trenérskou dvojicí Aleš Tomášek – Martin Smeták, sehrála v přípravě již osm duelů. Její výsledky prozatím připomínají houpačku. Po třech porážkách s Havířovem, Přerovem a Krakowem přišla naopak série tří vítězství, když si RT TORAX poradil s Opavou a dvakrát s Frýdkem-Místkem. V posledních dvou zápasech Ostravané změřili síly s Novým Jičínem, na který stejně jako v loňské sezóně nedokázali najít recept.

Sestava Opavy v posledním utkání: Šafránek (41. Novák) – Vrábel, Galvas, Tichý, Tůma, Mosler, Bednárek – Mlýnek, Džemla, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Wolf, Černý, Baďura, Chalupa.

Sestava Poruby v posledním utkání: Rudl – Hruzík, Wolf, Zientek, Prokop, Šindelář, Spusta, Axman, Mládenka – Holuša, Krayzel, Vaněk, Hašek, Vidlák, Galajda, Buček, Sedlář, Šimkovič, Zuber.

Rozpis přípravných utkání 2012/2013
Havířov – Poruba7:2
Poruba – Přerov2:6
Poruba – Cracovia2:3
Poruba – Opava6:2
Frýdek-Místek – Poruba2:4
Frýdek-Místek – Poruba1:5
Nový Jičín – Poruba3:2sn.
Poruba – Nový Jičín2:5
Opava – Porubaúterý 4.9.2012