Krayzel nasázel Frýdku-Místku hattrick

23.08.2012, Vladimír Vronka

Hokejisté Frýdku-Místku vyzvali ve čtvrtečním podvečerním utkání po dvou dnech opět Porubské a opět utržili porážku. Ta se začala rodit již v první části, kdy se nejdříve prosadil i za pomoci domácího kasaře Šimkovič a o několik minut později po krásné kombinaci také Holuša. Druhá a třetí tercie patřila Luďku Krayzelovi, jenž nasázel čistý hattrick a rozhodl tak o hladkém vítězství rudého celku proti velice kombinované sestavě domácích. Na konečných 1:5 pak upravil Slovák, jenž tak překazil radost Rudlovi v udržení případného čistého konta. Další utkání sehraje RT TORAX v úterý na ledě Nového Jičína.

2. liga – přípravné zápasy - přát. čt 23.8.18:30
HC Frýdek-Místek
1:5(0:2, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 56. Slovák J. - 4. Šimkovič (Vidlák), 12. Holuša (Krayzel, Prokop), 39. Krayzel (Šimkovič), 44. Krayzel (Holuša, Mládenka), 55. Krayzel (Galajda). Rozhodčí: Šutara – Gančarčík, Patrman. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 162. Průběh utkání: 0:5, 1:5.
HC Frýdek-Místek: Láníček – Missiorz, Novák, Rozum, Kelner, Samiec, Sluštík O., Škatula, Slovák P., Hrubý, Gogolka, Ovšák, Tomis, Měkýš, Krutil, Sluštík J., Barčák, Štubňa, Slovák J., Mareček, Chomič, Číhal, Zíka, Malík, Lýzák, Gajda, Ovčaří, Kudláček, Ovšák.
HC RT TORAX Poruba 2011: Rudl – Hruzík, Zientek, Šindelář, Axman, Prokop, Mládenka, Spusta – Krayzel, Holuša, Pavlačka, Vaněk, Buček, Vidlák, Seidler, Zuber, Šimkovič, Galajda, Sedlář.

Zápas začal šancemi na obou stranách, ale gólmani byli pozorní a puk za svá záda nepustili. Skóre se poprvé měnilo v páté minutě. Přihrávku Štefana Šimkoviče tečoval za záda vlastního gólmana domácí obránce. Frýdek – Místek se poté, i díky přesilové hře, usadil v pásmu, ale porubská obrana blokovala spoustu střel a přihrávek a když už puk mířil na bránu, tak v ní byl připravený Rudl. Hráči Frýdku – Místku se v jedenácté minutě dopustili dvou faulů v řadě. Poruba dokázala přesilovku 5 na 3 využít. Prokop našel u levé tyče Krayzela, ten poslal puk k tyči pravé, kde stačilo Michalu Holušovi zvednout puk. Každý z týmu dostal možnost sehrát jednu přesilovou hru, ale další branka v první části nepadla. Poruba vedla po první třetině 2:0.

Druhá třetina začala trošku nečekaně. Puk po buly směřoval na bránu Frýdku – Místku, ve které měl stát Láníček, jenže ten vybruslil k mantinelu a úvodní buly nečekal, obránce se však stihl vrátit včas. První velkou šanci druhé třetiny měl domácí Barčák, ale v samostatném nájezdu přestřelil. Pak již převzala otěže Poruba, která si, také díky třem přesilovým hrám, vytvořila spoustu šancí, ale překonat Láníčka se porubským útočníkům nedařilo. Ve 38. minutě odjel s bolestivou grimasou na střídačku domácí obránce, hráči Frýdku – Místku reklamovali hru vysokou holí. Puk se dostal do obranné třetiny Poruby, odkud se rychle směřoval za frýdeckomísteckou branku, kde byl připravený Šimkovič, ten poslal puk před bránu na Luďka Krayzela, který jej poslal pod břevno. Po gólu se konala porada rozhodčích, po které zamířil na trestnou lavici Šimkovič za hru vysokou holí. Po druhé třetině byl stav 0:3.

Třetí třetina se odehrála převážně v útočném pásmu Poruby, která měla spoustu šancí, ale dokázala proměnit pouze dvě. Ve 44. minutě našel Holuša Luďka Krayzela, který poslal puk za bezmocného Láníčka. Domácí mohli snížit v přesilovce 5 na 3, ale přesilovku sehráli špatně. Na druhé straně dokázal po Galajdově přihrávce zkompletovat hattrick Luděk Krayzel. Porubští se snažili přidat další branky, ale udeřilo na druhé straně. Jiří Slovák jel sám na Rudla, střelou do pravého horního rohu upravil stav na konečných 1:5.