Sareza se v úterý představí v Žilině

Jan Škarpa, 06.08.2007
Po čtvrtečním přípravném utkání v Kravařích s Mladou Boleslaví čeká Sarezu Ostrava další soupeř. Tentokráte to bude účastník slovenské nejvyšší soutěže, tým MsHK Žilina. Náš nejbližší soupeř má v této sezóně na svém kontě 2 utkání s týmy Liptovského Mikuláše a Trnavy, den po zápase s Ostravou čeká účastníka slovenské extraligy Havířov. Utkání začíná v Žilině v úterý 7. srpna v 17:00. Zápas můžete sledovat v online reportáži ZDE!.

Příprava před sezónou je ve znamení zkoušení hráčů, kteří bojují o základní sestavu. Nejinak tomu bylo i v týmu Sarezy, do zápasu proti Mladé Boleslavi však již Ostrava nastoupila v mnohem silnější sestavě, než proti Francii do 23 let a dá se očekávat, že nejinak tomu bude i v utkání s Žilinou.

Poslední utkání odehrála Sareza v Kravařích proti celku Mladé Boleslavi. Tento zápas Ostrava prohrála 4:3, když dva přesné zásahy zaznamenal za náš celek Jiří Řípa, který přišel do Sarezy před přípravou z Jihlavy. Druhý gól ostravského celku vsítil Petr Grygar, v bráně se poprvé v letošní sezóně ukázal Jakub Štěpánek, který odchytal druhou část zápasu.

Městský hokejový klub Žilina odehrál své první letošní utkání v Liptovském Mikuláši a vyhrál 1:0 brankou Kučného. V dresu Žiliny se představil Richard Lelkeš, který se mihl také v sestavě Sarezy, na opačné straně hrál Michal Grman, který patřil k pilířům prvoligové obrany Ostravy v sezóně 2004/2005. Také druhý zápas odehrála Žilina o jednu branku, tentokrát to odnesla Trnava.

Sestava Žiliny v posledním zápase

Marek Laco (Lizák) – Krčula, Kriváček, Sekáč, Ďurkech, Beňovič, Černý, Halász, Senko – Koleda, Michal Melicherčík, Mičian – Hájnik, Petrek, Mihálik – Anton Čavrk, Hinďoš, Milan Drevenák – Slavík, Fuljer, Jasenák.