SEZONA 2024/2025: Švéd Westlund zocelí porubskou defenzívu. Brzy se uvidíme, vzkazuje

Lukáš Bajgar, 08.07.2024
Sestava HC RT TORAX Poruba 2011 pro ligový ročník 2024/2025 je kompletní. Respektive prozatím, než se rozjede prvoligový kolotoč; trenér Režnar jako posledního hráče do týmu může očekávat švédského obránce Wilhelma Westlunda.

Prozatím poslední ohlášenou akvizicí HC RT TORAX Poruba 2011 pro nadcházející sezonu se stává Švéd Wilhelm Westlund, devětadvacetiletý rodák z hlavního města seveřanů, tedy ze Stockholmu.

Westlund má bohatou minulost především v mládežnických letech, kdy hrával stabilně ve velkoklubech, jakými jsou hokejové bašty Färjestad a Djurgårdens. K tomu všemu pravidelně nastupoval ve výběrech U16 až U18, českému fanouškovi může být znám z prestižního Hlinka Gretzky Cupu, ve slovenské skupině hrané v Piešťanech dopomohl k druhému místu v tabulce základní části, aby následně v Břeclavi v létě 2012 vybojoval bronz.

Za oba zmíněné švédské giganty okusil i nejvyšší tamější SHL, ale na dlouhé roky se nakonec usadil ve druhé nejvyšší soutěži – v HockeyAllsvenskan, posledních pět ročníků odehrál za BIK Karlskoga. Jak zmínil hokejový expert českého portálu hokej.cz Marek Hedbávný, švédská druhá liga je považována za nejlepší druhou ligu vůbec, když tedy zmíníme, že jen v posledních pěti letech končíval Westlund po základní části pravidelně v TOP 4, jen dvakrát v TOP 7, o něčem to vypovídá.

„Wilhelm přichází z kvalitní evropské soutěže, navíc z týmu horní třetiny tabulky, takže o jeho kvalitách nemůže být pochyb,“ těší generálního manažera Pavla Hinnera, „jak Westlund, tak Nilsson přinesou do hry klid v zadních řadách, a hlavně cenné zkušenosti švédské hokejové školy. Potřebujeme hráče pro klíčové duely, jejichž forma s koncem základní části jen poroste.“

Wilhelm Westlund poslal i zdravici, kterou můžete zhlédnout na sociálních sítích klubu, v psaném slovu pak: „Zdravím všechny, moc se těším, že mohu být v nové sezoně součástí týmu. Doufám, se všichni uvidíme na zimáku a že všichni uděláme vše, co je v našich silách, abych v následujícím ročníku co nejvíce vyhrávali. Brzy se uvidíme!“

Statistiky Wilhelma Westlunda dle EliteProspects