SEZONA 2022/2023: Ofenzívu posílí Šlahař s Christovem, do Poruby přichází zkušenosti

Lukáš Bajgar, 01.06.2022
HC RT TORAX Poruba 2011 odkrývá další dvě potvrzené tváře nastávajícího ročníku ligy, přicházejí Jakub Šlahař s Vítem Christovem.

Jedenatřicetiletý odchovanec zlínského hokeje Jakub Šlahař přichází právě ze Zlína, kde strávil bezmála celou svou dosavadní hokejovou kariéru.

V minulém ročníku odehrál polovinu soutěže v dresu konkurenčního Frýdku-Místku, kde nasbíral více než půl bodu na zápas. V extralize si včetně playoff připsal přes 200 startů a dosáhl na 86 kanadských bodů.

To Vít Christov, pětadvacetiletý hráč Třince, s výjimkou štace v Českých Budějovicích, byl zase věrný svému rodnému městu, případně jeho farmě ve Frýdku-Místku.

Připočítejme starty v reprezentační devatenáctce a dvacítce, přes padesát utkání v extralize, více než dvě stovky v první lize a zkušený forvard je na světě.

„Letos budujeme tým, který bude tahat za jeden provaz, chceme hráče se vztahem buď k regionu, nebo pracanty za společný cíl,“ přibližuje nově příchozí Pavel Hinner, „oba – Kuba a i Vít – vše toto splňují. Dlouhodobě patří k oporám týmů, lidsky a i sportovně, a přesně takové hráče potřebujeme. Navíc se můžeme spolehnout na hru v útočném pásmu, kdy čerpají z extraligových zkušeností.“

Statistiky Jakuba Šlahaře dle EliteProspects

Statistiky Víta Christova dle EliteProspects