Rostislav Vaněk míří na zimní univerziádu do italského Trentina, napodobí trenéra Sršně?

Redakce, 09.12.2013
Už ve středu 11. prosince bude zahájena v pořadí 26. zimní univerziáda, jejímž dějištěm bude v tomto roce italské Trentino. A na prestižní akci bude mít bohaté zastoupení dokonce i porubský hokej! Do krásného prostředí Jižního Tyrolska se vydá mladý útočník Rostislav Vaněk, který už druhým rokem patří k nejproduktivnějším hráčům A-týmu. Společně s ním se na univerziádě představí odchovanec Karel Richter. Ve skupině se český tým střetne postupně se Slovenskem, Ruskem a Velkou Británií. Univerzitním mistrem světa se v minulosti stal také trenér Tomáš Sršeň. Podaří se Vaňkovi velký úspěch svého lodivoda napodobit? To se dozvíme až po akci, která končí v sobotu 21. prosince.

Rostislav Vaněk přitom ani příliš neočekával, že by se do Trentina mohl v dresu českého národního týmu vypravit. "Byl jsem opravdu dost překvapený, ale zároveň jsem měl velkou radost," přiznává dvaadvacetiletý útočník, který však bude porubské ofenzivě až do vánočních svátků scházet. A ztráta to pro trenéra Tomáše Sršně rozhodně nebude zanedbatelná, Vaněk totiž v sezoně nasázel už jedenáct branek, k nimž přidal osm asistencí a řadí se mezi nejproduktivnější hráče druhého týmu tabulky.

"Trenér to vzal úplně v pohodě, dokonce mi říkal, že on sám je univerzitním mistrem světa, takže pro to měl pochopení," prozrazuje mladý štírek, který vůbec netuší, co může od dění na severu Itálie očekávat. I proto je určení ambic vcelku velkým oříškem. "Samozřejmě se chceme dostat co nejdále, základem bude postup ze skupiny," hlásí. Čeští studenti se postupně utkají s našimi východními bratry ze Slovenska, s Ruskem a na závěr s Velkou Británií, která by příliš neměla klást odpor.

Pro porubské fanoušky je rozhodně příjemné, že na 26. zimní univerziádě bude mít RT TORAX své zastoupení. A kromě Vaňka se v Trentinu představí také porubský odchovanec Karel Richter, jenž aktuálně působí v druholigovém Frýdku-Místku. "Známe se už nějaký ten pátek. Jsem rád, že jedeme spolu," přiznává Vaněk, který ještě o tamějším programu nemá úplně jasno. "Vůbec netuším, jak to bude probíhat, ale snad se dostaneme i na nějaká jiná sportoviště," věří na závěr krátkého povídání.

Zápasy českého týmu v základní skupině univerziády:

12.12. 20:30 Slovensko – Česká republika
14.12. 16:30 Rusko – Česká republika