Poslední Poruba se ve 24. kole představí na ledě třetí Karviné

Adam Bagar, 29.11.2011
Poslední listopadový den přinese další kolo třetí nejvyšší hokejové soutěže. Poruba se v něm představí na půdě nedaleké Karviné. Karvinští hokejisté drží šňůru šesti utkání v řadě, ve kterých dokázali bodovat, naopak Poruba poslední dva domácí duely prohrála. Rozdíl obou celků je patrný i při pohledu na tabulku. Souboj třetího s posledním se uskuteční ve středu 30. listopadu od tradičních 18:00. Dokáže RT TORAX překvapit a odvést si tak z Karviné nějaké body? Přijeďte povzbudit porubské hokejisty v dalším druholigovém boji. Pokud se na zápas nevydáte osobně, můžete jej sledovat alespoň prostřednictvím textového online přenosu, který připraví kolegové z karvinské redakce.

Základní informace

Hokejisté Karviné okupují v tabulce již třetí místo. Na vedoucí Havířov ztrácí pouhých pět bodů. Kuriózní je fakt, že svěřencům trenéra Flašara svědčí více hra na soupeřových kluzištích. Z jedenácti venkovních duelů dokázali devětkrát zvítězit a v této statistice nemají v soutěži konkurenci. Naopak v tabulce domácích zápasů je Karviná až na sedmém místě. Tři body si z jejího ledu odvezli hráči Opavy, Vsetína a překvapivě i Frýdku – Místku.

Již v šesti duelech v řadě dokázal středeční soupeř Poruby bodovat. Naposledy zajížděl do Uherského Hradiště, odkud se vrátil s vysokým vítězstvím 6:1. Tomu předcházela další výrazná výhra 7:3 z půdy Valašského Meziříčí. Bod získal ve Vsetíně a poradil si i se silnými celky Prostějova, Opavy a Přerova.

Na čele produktivity Karviné je David Moravec, jenž má na kontě úctyhodných šestadvacet bodů (10+16), v klubu dvacetibodových můžeme vidět i Vladimíra Luku (9+14). Další příčky zaujímají David Samiec (7+11), David Mikšan (8+10) a Marek Ivan (9+8). Z obránců je bodově nejpilnější David Galvas (3+10), na paty mu šlape s jedenácti body Filip Štefanka (5+6), ten je s dvaapadesáti trestnými minutami i nejtrestanějším hráčem týmu.

HC Karviná - HC RT TORAX Poruba 2011

V brance Karviné se pravidelně objevuje David Iláš, jehož průměr inkasovaných branek na zápas je na čísle 2,88. Do jednoho klání již zasáhl také Stanislav Žídek. Hlavním trenérem karvinského týmu je Aleš Flašar, roli asistenta plní Radim Grimm, další asistent Daniel Marosz před několika dny v klubu skončil a bude se plně věnovat hokeji v Orlové. Na straně Poruby drží týmové kormidlo Pavel Hinner a Pavel Leksovský.

V brance RT TORAXu nastupuje pravidelně Michal Gleich a je největší oporou aktuálně předposledního týmu tabulky. Průměr obdržených branek na zápas si drží na slušném čísle 3,18. Nejproduktivnějším porubským obráncem je s osmi body ruský „trpaslík“ Ildar Chajretdinov (3+5), další pozice zaujímají Ondrej Piskura (3+2), Martin Mintěl (0+5) a kapitán Rudolf Wolf (0+5).

Z útočníků se nejvíce prosazuje zkušený Luděk Krayzel (8+7), s tříbodovým odstupem je za ním Jan Matějný (7+5). Za zmínku ještě stojí bodové zisky Marka Pavlačky (1+8), Jana Chaloupky (5+2) a Marka Badža (3+3). Trestných minut nejvíce nasbíral útočník Petr Seidler (28).

Porubští hokejisté naposledy přivítali na svém ledě rozjetý Prostějov. RT TORAX šel do rychlého vedení, ale opět jej srazila inkasovaná branka při vlastní přesilovce. Přesto byl nadále favoritovi více než vyrovnaným soupeřem. Rozhodnutí přišlo až v polovině závěrečné části, kdy Jestřábi vsítili dva slepené góly. V závěrečném tlaku dokázali sice domácí snížit, ale vyrovnání se již nedočkali a podlehli 2:3.

„Myslím si, že jsme odehráli dobré utkání. Kluci celý zápas plnili systém, který jsme naordinovali. Rozbíjeli tím útočnou hru Prostějova. Vstřelili jsme brzy poměrně šťastný gól, ale pak jsme při vlastní přesilovce opět chybovali na útočné modré, což se nám stalo podruhé v řadě. O zápase rozhodlo několik vteřin ve třetí třetině, kdy jsme nebyli důslední při bránění a dostali jsme dva rychlé góly. V závěru jsme snížili a snažili se o vyrovnání, ale už nám tam nic nespadlo. Přesto kluci podali dobrý výkon,“ hodnotil utkání hlavní trenér Pavel Hinner.

Webové stránky soupeře: www.hc-karvina.cz

2. kolo: HC Karviná - HC RT TORAX Poruba 2011 4 : 2 (1:2, 3:0, 0:0):
Poruba nadále bez bodů, v Karviné ztratila dobře rozehraný zápas ve druhé třetině

12. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Karviná 1 : 3 (0:1, 0:2, 1:0):
Poruba nestačila na Karvinou, prodloužila tak sérii domácích porážek

Poslední utkání obou týmů

HC Uherské Hradiště – HC Karviná 1 : 6 (0:1, 1:3, 0:2)
Branky a nahrávky:
40. Antonovič (Vodák) - 7. Samiec (Moravec, Javín), 29. Blatoň (Urbánek), 37. Galvas (Moravec, Mikšan), 38. Studený (Luka), 52. Luka (Studený), 57. Rosůlek (Galvas, Blatoň).

HC RT TORAX Poruba 2011 – LHK Jestřábi Prostějov 2 : 3 (1:1, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky:
4. Matějný (Krayzel, Wolf), 58. Krayzel (Pavlačka, Chajretdinov) - 8. Černý (Čuřík), 50. Černý (Kumstát), 50. Duba (Smejkal, Kolibár).

Sestavy posledního kola

HC Karviná: Iláš - Lemel, Tomis, Samiec, Rosůlek, Mikšan, Blatoň, Studený, Urbánek, Štefanka, Orság, Moravec, Galvas, Ivan, Javín, Ciupa, Luka, Škatula, Sznapka, Hegegy.

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich - Šindelář, Wolf, Piskura, Prokop, Mládenka, Chajretdinov - Krayzel, Pavlačka, Matějný - Galgonek, Badžo, Zdráhal - Vaněk, Seidler, Chaloupka.

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. Utkání mezi Karvinou a Porubou by měl odpískat jako hlavní pan Vojtěch Fiala z Horního Těrlicka, na čarách se představí třinecká dvojice Vladan Bojda a Tomáš Mikler.

Ostatní duely 24. kola II. Hokejové ligy – sk. Východ

30.11. 18:00 LHK Jestřábi Prostějov – HC Gedos Nový Jičín