Poruba nadále bez bodů, v Karviné ztratila dobře rozehraný zápas ve druhé třetině

26.09.2011, Adam Bagar

Netradičně v pondělí zajížděla Poruba k dohrávce 2. kola na led nedaleké Karviné vůbec ke svému prvnímu venkovnímu střetnutí sezóny. A na půdě favorita začala skutečně velmi nebojácně a po trefě Jana Matějného šla do vedení. Domácí sice srovnali, ale v závěru třetiny ještě vrátil Porubě vedení zpět Marek Badžo. Od druhé tercie již byla aktivnějším týmem Karviná, která dokázala také potrestat porubské chyby a otočit výsledek na 4:2. Jelikož v závěrečné dvacetiminutovce, která nepřinesla příliš pohledný hokej, už jsme branku neviděli, nedosáhl RT TORAX na své první body ani tentokrát. Další pokus mají Vavrečkovi svěřenci ve středu na horké půdě Přerova.

2. liga - skupina Východ - 2.kolo po 26.9.17:30
HC Baník Karviná
4:2(1:2, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Moravec (Luka), 22. Holuša (Valchař, Hegegy), 38. Valchař (Samiec), 39. Moravec (Mikšan, Javín) - 8. Matějný (Baranyk, Piskura), 20. Badžo (Kotásek). Rozhodčí: Mrkva - Mikler, Koliba. Vyloučení: 7:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 394. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.
HC Baník Karviná: Iláš - Galvas, Hegegy, Tomis, Javín, Štefanka, Urbánek - Samiec, Rosůlek, Novák, Mikšan, Blatoň, Studený, Holuša, Valchař, Moravec, Ivan, Ciupa, Luka, Škatula, Roupec.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich - Šindelář, Hruzík, Wolf, Piskura, Golab, Vnenk, Mládenka - Krayzel, Pavlačka, Chaloupka, Matějný, Zdráhal, Baranyk, Kotásek, Badžo, Galgonek, Zuber, Vajda.

Do zápasu vstoupila možná překvapivě lépe hostující Poruba, která dostala i rychlou příležitost přesilové hry, ta ovšem zůstala ještě nevyužita. Do vedení šel RT TORAX poté, co Piskura vyslal do úniku dva na jednoho Baranyka s Janem Matějným, který se trefil z první přesně pod horní tyč. S Karvinou mohlo být ještě hůře, když o pár vteřin později unikal na Iláše Glagonek. Mezírku mez betony však nenašel a skóre se neměnilo.

V úvodu ospale působící Plus Oil se pomalu začal rozjíždět a dočkal se i vyrovnávací branky. Mistr světa David Moravec opět potvrdil své kvality. Dostal se přes porubskou obranu až před Gleicha, kde po blafáku zasouval do prázdného místa kasy. Zdálo se, že domácí hokejisty branka nabudila, jenže na druhé straně udeřila pouhých deset vteřin před první sirénou Poruba. Po chybě karvinské obrany se hosté dostali do přečíslení, Kotásek střílel a Marek Badžo před Ilášem pohotově dorážel.

Na začátku druhé tercie bylo rychle srovnáno. Technickou střelou z úhlu překvapil Gleicha bývalý porubský hráč Michal Holuša. Domácí hokejisté byli v dalších minutách aktivnější, ale brankové příležitosti si proti dobře pracující obraně soupeře vypracovat nedokázali. Dobrou možnost dostat se poprvé v utkání do vedení měl Plus Oil v polovině mače, kdy měl k dispozici výhodu dvou mužů v poli. V ní se ovšem Poruba dokázala bez problémů ubránit.

Hostům vůbec nevyšel závěr prostřední třetiny. Nejprve vymetl všechny pavučiny v Gleichově brance Radim Valchař a o pouhých šestapadesát vteřin později zvýšila Karviná svůj náskok na 4:2. Porubská obrana nechala až příliš prostoru kanonýrovi Davidu Moravcovi. Ten sice ještě napoprvé Gleicha nepřekonal, ale z dorážky pohodlně zasunul do prázdné klece. V závěru třetiny měl RT TORAX k dispozici další přesilovku, ale slepené góly zjevně nechaly na hostech stopu.

Poslední dvacetiminutovka příliš krásy a hokejového umu fanouškům, kteří dorazili do karvinské haly, nenabídla. Karvinští jakoby si jen hlídali výsledek a Poruba jakoby neměla již síly na zvrat. Za zmínku stojí snad jen přečíslení hostí, ve kterém Zuberovu střelu vyrazil Iláš těsně nad branku a také pokus Holuši, na kterého v závěru zápasu porubská obrana zcela zapomněla, karvinský forvard ovšem branku přestřelil, a tak na výsledku 4:2 se již nic nezměnilo.

Aleš Flašar (HC Plus Oil Karviná): Bylo to pro nás těžké utkání, jsem moc rád, že jsme jej vydřeli. Soupeř přijel s dobrou obranou a měl velmi nebezpečné kontry. Jsem rád, že jsme ubránili i několik přesilovek a utkání zvládli. Čeká nás náročný týden, a tak jsme začali na čtyři pětky. Nemohli jsme se nějak dostat do tempa, a tak jsem po první třetině stáhnul hru na tři pětky a myslím si, že to pak bylo lepší a využili jsme své šance. Ve třetí třetině jsme už jen kontrolovali hru.

Jan Vavrečka (HC RT TORAX Poruba 2011): Odehráli jsme dobrých a disciplinovaných úvodních dvacet minut hry, ale poté byla v naší hře nedůraznost a nesoustředěnost. Neinkasovali jsme góly poté, že by nás soupeř nějak přehrával, ale kvůli toho, že jsme byli u hráčů později. Karvinští útočníci chodili neustále do našeho brankáře, ale z naší strany jsem to neviděl. Ve třetí třetině to už měla Karviná pod kontrolou.