Porubští dorostenci se zúčastnili miniturnaje v Šumperku s úspěšnými výsledky

Patrik Rošič, 02.07.2021
V neděli 27. června se zúčastnili porubští dorostenci miniturnaje v Šumperku. Celkem si zahrály tři týmy, a to domácí Šumperk, Přerov a Poruba, tedy tradiční účastníci Extraligy dorostu - východ. Mladí hráči HC RT TORAX dokázali oba své soupeře porazit, a tak odjížděli domů s prvním místem.

První utkání odehráli Draci se Zubry a zápas, jenž byl docela vyrovnaný skončil výhrou Přerova 3:2. Dále přišel na řadu match porubských dorostenců. Ti dokázali domácí Šumperk porazit 4:1 a bylo jasné, že Mladí Draci skončí poslední. Následoval zápas o první místo. V nervy drásajícím vyrovnaném utkání nakonec Poruba udolala Přerov 5:4.

Je také nutné podotknout, že se nehrálo klasickým systémem, kdy utkání má tři třetiny po dvaceti minutách. Zápasy byly rozděleny na dvě půle, kdy celkový čas jednoho střetnutí čítal celkem čtyřicet minut (2 x 20 minut).