Porubský dorost vyhlíží premiérovou bezstarostnou NADSTAVBU a kvalitní zápasy

Gabriela Juříková, 20.11.2022
Extraliga dorostu se rozdělila na dvě poloviny. Dorostenci Poruby se poprvé za působení v této soutěži probojovali mezi dvanáct nejlepších týmů. Čeká je tak premiérová „bezstarostná a bezstresová“ část sezóny. V ní nepůjde o udržení extraligy, ale o kvalitní zápasy s těmi nejlepšími týmy. Půjde pouze a jen o umístění do play off.

Mužstva byly podle územního principu rozděleny do dvojic, které si o víkendu budou soupeře vyměňovat. Dojde tedy na změnu hracích dnů. Na rozdíl od základní části, kdy byly hracími dny čtvrtek a sobota, se dvojzápasy budou hrát pátek a sobota.
Od 25. listopadu se jede od nuly a celky, které se střetnou dvoukolově každý s každým, čeká 22 kol.

Vzájemné zápasy dvojic jsou naplánovány na polovinu ledna, a kdo by se domníval, že HC RT TORAX Poruba bude jezdit spolu s Vítkovicemi, je na omylu. Ostravské týmy byly rozděleny a Porubané budou mít za partnera HC Oceláři Třinec. Dvojderby čeká na pražská S, Pardubice – Hradec Králové či Liberec – Mladá Boleslav.

Územní dvojice:
HC Energie Karlovy Vary + HC Škoda Plzeň
HC Slavia Praha + HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav + Bílí Tygři Liberec
Mountfield HK + HC Dynamo Pardubice
HC VÍTKOVICE RIDERA + PSG Berani Zlín
HC RT TORAX Poruba + HC Oceláři Třinec

Prvních osm celků dostává za odměnu začínat na vlastním ledě. Mezi ně se počítá i Poruba, takže 25. listopadu začne v RT TORAX ARENĚ duelem s Mladou Boleslaví. V sobotu se utká s Libercem.

Celý rozpis zápasů O pořadí v play off naleznete v sekci DOROST.

Co o nás napsali na Hokej.cz

„Jako vítězové skupin postoupily Plzeň, Liberec a Třinec. Možná ještě o něco víc zvědaví ale budeme na výkony Poruby, jejíž dorost prožívá historickou sezónu, či třeba Pardubic, které postoupily až na poslední chvíli.“