Poruba v extralize! Šedivý s Berishou naskočí do moravskoslezského derby

Lukáš Bajgar, 03.11.2023
Nejproduktivnější hráč HC RT TORAX Poruba 2011 Ondrej Šedivý společně s kanadským forvardem Aaronem Berishou okusí v pátek 3. listopadu chuť extraligového derby, oba nastoupí za HC VÍTKOVICE RIDERA. Soupeřem jim bude silný Třinec, za zády však budou mít vyprodanou OSTRAVAR ARÉNU.

Ondrej Šedivý se do Vítkovic, kde strávil podstatnou část mládežnického růstu a kde vybojoval jak dorostenecké, tak juniorské extraligové zlato, vrací po devíti letech. Nejproduktivnější hráč HC RT TORAX Poruba 2011 a nejlepší střelec celku se bude moci po dlouhých sezonách představit opět před svým de facto mateřským publikem.

Aaron Berisha navleče vítkovický dres po roce, už v předešlém ročníku nastoupil do dvou zápasů, letos má na svém porubském kontě tři branky a šest asistencí a odměnou za výkony mu bude vyprodané a bouřlivé publikum v největším derby Moravskoslezského kraje.

„Ondra a Aaron nastoupí v pátek za Vítkovice ve velkém derby proti Třinci,“ těší generálního manažera Pavla Hinnera zájem o hráče lídra Chance ligy, „je to vizitkou i našeho porubského klubu, vedeme soutěž a hráči tak dostávají příležitost zahrát si o stupeň výše. Vítkovice navíc trochu trápí sestavení kádru vinou marodů, a tak je možné, že se někteří hráči představí v extralize i v neděli. Určitě budeme rádi a přejeme jim hodně úspěchů, celé léto na sobě makali a jejich práce pro klub se jim nyní vrací.“