PŘESTUPY 2020/2021: Poruba lovila v Kanadě! Přichází bouřlivák Samuel Bitten

Lukáš Bajgar, 16.06.2021
Čtrnácté jméno na seznam útočníků si připisuje HC RT TORAX Poruba 2011, Ostravany posílí historicky první Kanaďan, jedenadvacetiletý Samuel Bitten.

Zatímco se hráči A-týmu připravují na společném soustřední v Luhačovicích, práce na soupisce neberou konce a stále se ladí finální podoba prvoligového celku. Jednak dostal šanci v širším kádru mužského celku příležitost mezi jinými i nadějný porubský reprezentační talent Maxim Vehovský, jednak se zrodil senzační podpis rodáka z Ottawy, Samuela Bittena!

Kanadský forvard si od mládežnických kategorií probojovával cestu ottawskými výběry, aby už v 16 letech dostal příležitost hrát OHL. V celkově 227 zápasech nasbíral 97 kanadských bodů (38+59).

V pandemickém ročníku 2020/2021 se prvně vydal za oceán, jenže opačným směrem, než jsme zvyklí, a prvně okusil evropskou soutěž. Ve druhé nejvyšší švédské soutěži oblékl dres Södertälje SK a v patnácti zápasech si připsal tři body.

„Velice se těším, že budu mít příležitost zahrát si hokej v České republice,“ přibližuje sympatický mladík Sam Bitten důvody přestupy do Poruby, „nemůžu se dočkat, až nastoupím před porubskými fanoušky. Především bych chtěl pomoci týmu vyhrát v následující sezoně celou soutěž. Momentálně tvrdě trénuji v rodné Ottawě a nemůžu se dočkat, až se potkám se spoluhráči, trenéry a realizačním týmem Poruby!“

„Sam je mladý a velice nadějný hráč, od nějž si slibuji přímočařejší a efektivní hokej,“ těší generálního manažera Pavla Hinnera, „s pukem si rozumí a po ledě se pohybuje, dalo by se říci, s lehkostí Kanaďana, mají to v krvi.“

Statistiky Samuela Bittena dle EliteProspects.com