Netradičně na

Netradičně na "mrazáku" zakončí Poruba svou přípravnou pouť, přijede Vsetín

Adam Bagar, 10.09.2012
Svěřence trenéra Aleše Tomáška čeká již jedenácté přípravné utkání na novou sezónu 2012/2013. V něm budou hostit vsetínský Valašský hokejový klub. Oba celky jsou ve zcela odlišném rozpoložení. Zatímco RT TORAX čeká již čtyři zápasy na vítězství, Valaši mají na kontě šňůru tří duelů bez porážky. Střetnutí je na programu v úterý 11. září 2012 a jeho úvodní buly bude vhozeno v 18:00. Z důvodu konání volejbalové akce se duel netradičně uskuteční na II. ledové ploše, tzv. "mrazáku". Pro ty z vás, kteří se na utkání nedostaví osobně, bude připraven tradiční textový online přenos na serveru onlajny.com.

Stejně jako v uplynulém ročníku se kormidla Valachů chopil Viktor Hlobil. Jeho asistentem je Libor Forch. Také na Lapači se udály přes léto určité změny. Kádr opustili například Michal Hrčka, Antonín Sprušil, Zbyněk Spitzer, Daniel Dědek nebo Jozef Šimek. Největší ztrátou je však odchod veterána Jiřího Heše, který se v posezónní anketě redaktorů klubových webů stal nejlepším obráncem soutěže.

Jana Podešvu sice testoval prvoligový Šumperk, ale je již jasné, že šikovný devatenáctiletý forvard zůstane na Valašsku. Stejně tak i Petr Hruška, který neúspěšně zkoušel štěstí ve slovenském extraligovém Martinu. Naopak David Hoďa odchází do Bardejova, prvoligového slovenského celku. Naopak řada hráčů byla v létě na zkoušce ve Valašském hokejovém klubu.

Trenér Hlobil v přípravě zkoušel také slovenské trio obránců. Erik Hanus a vytáhlý Michal Šišmič již kádr opustili, zato šikovný bek Juraj Tichý na Valašsku zůstává. Po dvou sezónách to ve Vsetíně zkouší také Tomáš Vodák. S týmem trénuje rovněž odchovanec Petr Štindl, jenž loňskou sezónu strávil ve slovenském extraligovém Trenčíně a nadále hledá angažmá v některé z vyšších soutěží. Stejně tak i Lukáš Vrba.

Útočné řady posílí Mário Brezáni, ten loňskou sezónu působil v Havířově. Nováčky týmu jsou také Adam Mikšovský a Slovák Patrik Rosenberg, jenž je momentálně na listině zraněných hráčů. V přípravě se ve Vsetíně ukázali Martin Kotásek a Marek Dubec, fanoušci je ovšem ve žlutozeleném dresu neuvidí. Brankoviště budou, stejně jako v uplynulé sezóně, hájit Lukáš Plšek a Petr Hromada.

První přípravné utkání sehráli Valaši až 21. srpna, to uspěli v domácím souboji s Novým Jičínem. Následovaly dvě porážky, nejprve s polskou Toruní a následně Valaši nenašli recept ani na Valašské Meziříčí. V posledních třech zápasech ovšem Vsetín nepoznal hořkost porážky, když uspěl na půdě slovenské Považské Bystrice, remizoval v Novém Jičíně a naposledy zdolal ve valašském derby Bobry.

Přípravná utkání Vsetína na sezónu 2012/2013:

VHK Vsetín – HC Nový Jičín 7 : 3
VHK Vsetín – Nesta Karawela Toruň (POL) 1 : 3
HC Bobři Valašské Meziříčí – VHK Vsetín 6 : 2
HK 95 Považská Bystrica (SVK) – VHK Vsetín 2 : 5
HC Nový Jičín – VHK Vsetín 5 : 5
VHK Vsetín – HC Bobři Valašské Meziříčí 5 : 4

Poruba, vedená novou trenérskou dvojicí Aleš Tomášek – Martin Smeták, sehrála v přípravě již deset duelů. Její výsledky prozatím připomínají houpačku. Po třech porážkách s Havířovem, Přerovem a polskou Cracovií přišla naopak série tří vítězství, když si RT TORAX poradil s Opavou a dvakrát s Frýdkem-Místkem. V posledních čtyřech zápasech ovšem dvakrát podlehl Novému Jičínu, s prázdnou odjížděl z Opavy a naposledy ve čtvrtek nestačil ani na Prostějov.

Sestava Vsetína v posledním utkání: Plšek – Farda, Vrba, Vodák, Tichý, Mečiar, Žabčík, Tesařík – Zúbek, Vaněk, Vítek, Kajaba, Korčák, Mikšovský, Kubo, Podešva, Brezáni.

Sestava Poruby v posledním utkání: Gleich (43. Rudl) – Mládenka, Wolf, Zientek, Šindelář, Prokop, Slavík, Axman, Spusta – Buček, Krayzel, Vaněk, Holuša, Pavlačka, Hašek, Seidler, Šimkovič, Galajda, Chomič, Zuber.

Rozpis přípravných utkání 2012/2013
Havířov – Poruba7:2
Poruba – Přerov2:6
Poruba – Cracovia2:3
Poruba – Opava6:2
Frýdek-Místek – Poruba2:4
Frýdek-Místek – Poruba1:5
Nový Jičín – Poruba3:2sn.
Poruba – Nový Jičín2:5
Opava – Poruba3:2