Nesmíme být tolik vylučovaní, ví před čtvrtým duelem ve formě chytající Michal Gleich

Adam Bagar, 18.03.2013
Třetí duel semifinálové série se od své druhé části proměnil v souboj havířovských útočníků s porubským brankářem Michalem Gleichem, který své soupeře dlouho přiváděl k zoufalství. Bezbrankové skóre vydrželo až do 57. minuty, kdy už nedokázal reagovat na přesilovkovou dorážku Kolaříka. "Jednou máte den, podruhé zase ne, bylo to hodně i o štěstí," řekl po utkání mladý porubský brankář. Jeho tým opět doplácel na častá vyloučení, jejichž počet se vyšplhal až na patnáct. "Ubírá to hlavně moc sil, ve čtvrtém duelu rozhodně nesmíme mít tolik vyloučených," upozorňuje před pondělním kláním, které se na porubském ledě odehraje od tradičních 18 hodin.

Michal Gleich si ve třetím utkání série s Havířovem rozhodně nemohl stěžovat na nedostatek práce a na konto si připsal pořádnou porci zákroků. "Bylo toho skutečně hodně. Jsem tak zatavený, že skutečně nevím, kolik jich mohlo být" řekl bezprostředně po utkání.

Po vyrovnané první třetině už od druhé dvacetiminutovky převzal aktivitu Havířov a RT TORAX si musel často vypomáhat fauly. Patnáct dvouminutových trestů je vskutku pořádně vysoké číslo, s nímž se na úspěch pomýšlet nedá. "Máme každé utkání tolik vyloučení, že nás to sráží dolů a hlavně to ubírá moc sil," posteskl si porubský brankář, který dlouho působil jako zeď a až v úplném závěru nestačil na dorážku Jana Kolaříka.

"Vystřelil přes hráče, odrazilo se mi to od hokejky a už tam nebyl nikdo jiný než havířovský hráč, který to nadvakrát dorazil do branky," popisoval jedinou trefu zápasu, která rozhodla o havířovském mečbolu. Série je velmi vyrovnaná a prozatím všechna utkání skončila těsným jednobrankovým rozdílem. "Každý zápas s Havířovem je o gól, je to jen o bojovnosti," řekl.

Poruba se v pondělí pokusí využít výhody domácího prostředí a vynutit si rozhodující pátý zápas. K tomu je však potřeba odstranit časté fauly. "Určitě nesmíme být vylučovaní, to je hlavní," upozorňoval. "Může to být naše poslední utkání, takže musíme ze sebe vydat vše a hrát trpělivě, což je v play-off velmi důležité počkat si na chybu soupeře, hrát důrazně a bojovat," dodal.

Michal Gleich má v play-off výbornou formu, což dokumentoval i v sobotním střetnutí. "Chytám pořád stejně. Jednou máte svůj den, jindy zase ne. Bylo tam hodně štěstí, hlavně při těch oslabeních. Dařilo se, trefovalo mě to, ale jeden gól jsme bohužel inkasovali," popisoval své výkony v brankovišti, kde v závěru základní části dostával kvůli Tihlářova zranění více prostoru a zkušenějšího kolegu už do branky nepustil.

"Fandíme si, žádná rivalita mezi námi není," ujišťoval přítomné novináře. "V sezoně jsme odchytali téměř stejně zápasů, Radek odchytal o něco více, ale měl před play-off zranění a tak jsem se do branky dostal já a zatím moc gólů nedostáváme a daří se mi," zakončil své povídání třiadvacetiletý gólman.