Nervydrásající závěr ligy staršího dorostu - v Porubě bude k vidění přímý souboj o postup do baráže! Buďte u toho!

Adam Bagar, 04.03.2010
Před posledním kolem druhé nejvyšší soutěže starších dorostenců je situace na čele následující - Šumperk 57 bodů, Poruba 56 bodů. A právě tyto celky si to mezi sebou rozdají o přímý postup! Výhodu domácího prostředí bude mít Poruba. Všechna letošní utkání byla značně vyrovnaná, přesto se ze zisku bodů radovali vždy domácí. Jenže v zápasech o všechno se na domácí prostředí či jiné faktory nehraje. Jak Poruba, tak i Šumperk dají do zápasu více než sto procent, a tak rozhodne každá maličkost. Bitva vypukne v pátek 5. března na hlavní ledové ploše a úvodní buly bude vhozeno z rukou sudího Trombíka v 17:00 hod. Přijďte povzbudit porubské mladíky v boji za vytouženým postupem do extraligy staršího dorostu, ke kterému je přesto ještě dlouhá cesta. Ale první cíl zní jasně - porazit Draky! Na utkání jste co nejsrdečněji zváni, vstup je samozřejmě zdarma.

Jak si vedla Poruba v posledních dvou kolech?

HC Slezan Opava - HC VOKD Poruba 3 : 9 (2:0, 1:3, 0:6)
Branky a nahrávky:
13. Mikuda (Lebeda, Gulda), 14. Jaroš (Štencel, Vaněk), 35. Jaroš (Trčka) - 21. Kofroň, 26. Rosypka (Kofroň), 37. Chaloupka (Sochorek, Maček), 45. Orszulík (Palkovič), 48. Palkovič (Kysučan, Orszulík), 54. Orszulík, 57. Orszulík (Palkovič, Kysučan), 58. Sochorek (Orszulík), 59. Kysučan (Palkovič).
více o zápase

HC VOKD Poruba – HC Orlová 2 : 2 (2:1, 0:0, 0:1)
5. Kysučan (Burzala, Rosypka), 6. Palkovič (Kofroň, Chaloupka) - 6. Divoký, 45. Kanaloš.

Letošní vzájemná utkání

3. kolo: HC VOKD Poruba – HC Orlová 3 : 2 (1:1, 0:1, 2:0)
9. Maček (Sochorek, Chaloupka), 44. Kysučan (Kupčík), 48 Jasiok (Palkovič) - 4. Holinka (Prokopec), 27. Prokopec (Drábek).

Od první minuty byl zápas velmi vyrovnaný a bylo jen otázkou času, kdo utkání opanuje. V první třetině byli diváci obdařeni dvěma góly, nejdříve za záda domácího brankáře a po pěti minutách byla vymazána nula i na straně hostů. Ve druhé třetině dali hosté možnost vyniknout domácímu brankáři Konvičkovi, který svými zákroky držel nerozhodný stav. V polovině utkání se skóre přece jen měnilo ve prospěch Mladých Draků. Vyrovnání měl na hokejce nejméně dvakrát dnes disciplinovaně hrající Chaloupka, ale vždy něco chybělo, aby letěly ruce vzhůru. Do třetí třetiny vstoupili domácí s přeházenou sestavou a přineslo to ovoce. Dvěma trefami, o které se zasloužili Kysučan a Robin Jasiok, otočili utkání na svou stranu a za předvedenou hru se zaslouženě radovali z vítězství.

16. kolo: HK MD Šumperk - HC VOKD Poruba 4 : 1 (1:1, 1:0, 2:0)
20. Soos (Prokopec), 34. Holinka (Prokopec), 56. Holinka (Prokopec), 59. Kohout - 4. Král (Kysučan, Palkovič).

Starší dorostenci VOKD Poruby se mohli pyšnit sérií devíti utkání, ve kterých soupeřům nepřenechali jediný bod. Tato série však skončila na horké půdě Šumperka. Hosté se sice dostali do vedení hned ve čtvrté minutě brankou Tomáše Krále, ale to bylo ze strany Poruby, co se gólů týče, vše. Ve vyrovnaném utkání se nakonec radovali z vítězství 4:1 domácí Draci. Ti dokázali srovnat krok v závěru první tercie, otočit stav po polovině utkání a v úplném závěru přidat další dvě trefy. Hosté sehráli poměrně dost přesilovek, ale nedokázali využít jedinou.

33. kolo: HK MD Šumperk – HC VOKD Poruba 3 : 2 (2:0, 0:2, 1:0)
7. Drtil (Holinka), 15. Kovář, 53. Řehák (Drtil) - 37. Sochorek (Peslar, Burzala), 40. Kysučan (Palkovič).

Oba týmy si byly dobře vědomy důležitostí střetnutí a k vidění tak byl kvalitní a vyrovnaný hokej. V první periodě byli úspěšnější domácí Draci, kteří se dostali do dvoubrankového vedení. VOKD se nevzdávalo a dokázalo po trefách Jana Sochorka a Reného Kysučana zařídit po čtyřiceti minutách nerozhodný stav 2:2. Hosté nakonec udělali o chybu více než soupeř. Rozhodnutí přišlo sedm minut před koncem utkání. Porubě pak nepomohl závěrečný nápor ani hra bez brankáře. Sen o vyloupení dračí arény se tak rozplynul.

Sestavy obou soupeřů v posledním utkání

HK MD Šumperk: Zelenka - Drábek, Vepřek, Navrátil, Gewiese, Feledík, Blaháček, Langr, Holinka, Drtil, Horváth, Řehák, Galuška, Kohout, Žalčík, Kovář, Kastner, Horák.

HC VOKD Poruba: Konvička - Dusík, Herman, Jasiok, Burzala, Kupčík, Lužný - Kofroň, Němec, Palkovič, Kysučan, Rosypka, Orszulík, Sochorek, Chaloupka, Maček.

NEJVYŠŠÍ VÍTĚZSTVÍ/PROHRA V SEZÓNĚ
11:0 (Uničov) / 3:9 (Přerov) 8:2 (Uherské Hradiště) / 0:6 (Prostějov)
ZÁPASY S ČISTÝM KONTEM
5 utkání 4 utkání
ZÁPASY BEZ VSTŘELENÉ BRANKY
1 utkání 1 utkání

Rozhodčí jsou rovněž nedílnou součástí hry...

Tento veledůležitý duel bude řídit jako hlavní rozhodčí prvoligový sudí, jenž má zkušenosti i s nejvyšší českou soutěží, pan René Trombík z Hrádku u Třince. V roli čárových sudích se představí pánové Jiří Jureček z Ostravy a Pavel Rychlý z Opavy.