Nastal čas odplaty, vyšlápnou si neporažení starší dorostenci také na extraligový Přerov?

Adam Bagar, 14.03.2013
Starší dorostenci nadále valcují své soupeře. Poté, co třicetkrát v řadě zvítězili v základní části své soutěže, pokračují ve své suverenitě také v extraligové baráži. Po jasném vítězství nad Ústím nad Labem si svěřenci trenéra Petra Rambouska připsali tři body i na horké třebíčské půdě a ve dvou zápasech neztratili ani bod. Ve třetím kole baráže přivítají Přerov, kterému mají za loňskou sezonu co vracet. Rozšíří Poruba svou nevídanou sérii vítězství? To se dozvíme v pátek 15. března, úvodní buly bude vhozeno z rukou arbitra Mrkvy v 17 hodin. Přijďte fandit a vytvořit porubským starším dorostencům opět skvělou atmosféru! Vstupné je tradičně zdarma.

Porubský kapitán Marek Smrčka k úvodním barážovým utkáním...

Poruba má za sebou úvodní dvě barážová vystoupení, která dopadla tím nejlepším možným způsobem. "První dvě utkání jsme zvládli z týmového hlediska velmi dobře a máme šest bodů," říká Marek Smrčka. "V následujícím utkání se budeme snažit, aby další body přibyly," dodává.

Poslední vítězství v Třebíči se ovšem nerodilo vůbec lehce. "Třebíč hrála nepříjemným stylem, kdy soupeř v obranném pásmu zhušťoval prostor v blízkosti brány, hráli na brejky a těžili z našich individuálních chyb. My s tím měli první polovinu utkání potíže, ale myslím, že od chvíle, kdy se nám podařilo odpovědět na soupeřův třetí gól dvěma rychlými brankami, bylo utkání v naší režii," popisuje středeční duel na Vysočině.

Poruba začala baráž výborně, ale rozhodně není nic hotovo. Před družinou trenéra Rambouska je dalších šest utkání. "Se šesti body se o postupu uvažovat nedá, takže my se soustředíme na další zápas a budeme se snažit, abychom po osmi utkáních mohli hovořit o čtyřiadvaceti bodech," naznačuje smělé plány porubského výběru.

Také v baráži se projevuje síla útočné úderné formace Csomor – Smrčka – Gřeš. "Naše formace chodí na led od toho, aby střílela góly a jsem rád, že se to zatím daří. Doufám, že to budeme nadále plnit," přeje si kapitán, který letošní sezonu začínal ve Vítkovicích.

"Chtěl bych pozvat všechny, a hlavně slečny (směje se), na páteční utkání s Přerovem. Z naší strany můžu slíbit, že se bude hrát ofenzivní hokej, který by se mohl líbit a doufám, že nám diváci vytvoří stejně skvělou atmosféru jako tomu bylo v prvním utkání s Ústím nad Labem," zve na závěr fanoušky.

Jak si oba celky vedly v posledním kole?

2. kolo: HC ZUBR Přerov – HC Rebel Havlíčkův Brod 1 : 2 sn. (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0)
Branky a nahrávky:
51. Gremlica (Karola) – 5. Dupljaku, rozhodující nájezd Mäki.

2. kolo: SK Horácká Slavia Třebíč – HC RT TORAX Poruba 4 : 6 (2:1, 1:2, 1:3)
Branky a nahrávky:
5. Všetečka z TS, 14. Tůma (Fortelný), 33. Matov (Urban), 41. Urban (Matov, Šimka) – 16. Mládek (Rataj), 35. Holaň (Síkora, Stoklásek), 36. Holaň (Síkora, Charvát), 41. Gřeš (Smrčka), 42. Smrčka (Gřeš), 51. Smrčka (Gřeš).

Sestavy obou celků v posledních zápasech

HC ZUBR Přerov: Grigárek – Červínek, Duda, Slavík, Hurta, Maršálek, Kundrátek, Metelka, Novák – Václavíček, Karola, Gremlica – Kubal, Siegel, Nohál – Pecha, Němec, Müller – Blahunek, Kubíček

HC RT TORAX Poruba: Maček – Štěpán, Síkora, Demel, Charvát, Bolek, Kotas – Holaň, Stoklásek, Havránek – Gřeš, Smrčka, Csomor – Mládek, Laryš, Rataj.

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. V duelu mezi Porubou a Přerovem by se měl v roli hlavního rozhodčího představit Roman Mrkva z Frýdku-Místku. Na čarách mu bude vypomáhat třinecká dvojice Vladan Bojda a Tomáš Mikler.

Rozpis dalších utkání Poruby v baráži

17.03. 11:30 HC Rebel Havlíčkův Brod – HC RT TORAX Poruba
22.03. 17:00 HC Slovan Ústečtí Lvi – HC RT TORAX Poruba